Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Ferie zimowe: tramwaje i autobusy jeżdżą rzadziej (żeby nie wozić powietrza)

- Uczniowie, studenci ale też zwykli mieszkańcy wyjeżdżają na czas ferii zimowych z Gdańska - mówi Zygmunt Gołąb rzecznik Zarząd Transportu Miejskiego w Gdańsku. - Od lat na czas ferii zimowych zmniejszamy ruch autobusów, także tramwaj "czwórka" będzie jeździł wg. rozkładów jazdy ważnych w dni powszednie w okresie wolnym od nauki szkolnej.

Ferie zimowe: tramwaje i autobusy jeżdżą rzadziej (żeby nie wozić powietrza)
A
A
data publikacji: 26 stycznia 2018 r.

Na czas ferii zimowych autobusy i tramwaje jeżdżą w Gdańsku z mniejszą częstotliwością
Na czas ferii zimowych autobusy i tramwaje jeżdżą w Gdańsku z mniejszą częstotliwością
Fot. Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

Ferie zimowe w gdańskiej komunikacji miejskiej to czas, kiedy Zarząd Transportu Miejskiego w Gdańsku zmienia zasady funkcjonowania komunikacji miejskiej w dni powszednie w okresie ferii zimowych, od poniedziałku, 29.01.2018 r. do piątku, 09.02.2018 r.

- Te zmiany wynikają z naszego liczenia pasażerów, które prowadzimy od lat - dodaje Zygmunt Gołąb. - I tak od lat w czasie ferii zimowych, wakacji, świąt Bożego Narodzenia ograniczamy ruch, to konieczne. Gdybyśmy "puścili" czwórkę z taką samą częstotliwością, jak w dni powszednie, tramwaj woziłby powietrze, za co płacilibyśmy wszyscy. 

Autobusy

Na liniach autobusowych 126, 154, 156, 174, 175, 178, 269, 295 obowiązywać będą rozkłady jazdy ważne w dni powszednie w okresie wolnym od nauki szkolnej. Linie autobusowe 161 i 574 nie będą funkcjonować.

Tramwaje

Linia tramwajowa 4 będzie funkcjonować według rozkładów jazdy ważnych w dni powszednie w okresie wolnym od nauki szkolnej. Pozostałe linie autobusowe i tramwajowe będą funkcjonować wg „zwykłych” powszednich rozkładów jazdy. Sobotnio-świąteczne rozkłady jazdy bez zmian.

-
oprac. AK (0)
www.gdansk.pl
-
oprac. AK (0)
www.gdansk.pl