Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Pochwal się swoją pasją, nakręć film i zgarnij nagrody

Trwa VI edycja ogólnopolskiego konkursu filmowego „Nakręć się!”, organizowanego przez Projektornię - Gdański Archipelag Kultury. Prace, wykonane dowolną „domową” techniką, można wysyłać do 8 lutego 2016 roku.

Pochwal się swoją pasją, nakręć film i zgarnij nagrody
A
A
data publikacji: 01 lutego 2016 r.

Jedną z cyklicznych imprez organizowanych przez Projektornię, obok konkursu „Nakręć się!”, jest „Symfonia barw”.
Jedną z cyklicznych imprez organizowanych przez Projektornię, obok konkursu „Nakręć się!”, jest „Symfonia barw”.
Grzegorz Mehring


Organizowany przez Projektornię, oddział Gdańskiego Archipelagu Kultury, ogólnopolski konkurs filmowy „Nakręć się!” jest skierowany do wszystkich chętnych, z naciskiem na amatorów. Nie jest określony limit wieku, a sam temat pozostawia duże pole do popisu.

- Czekamy na krótkie filmy, w których autorzy opowiedzą o swoich pasjach i talentach - mówi Marta Frąszczak z Projektorni GAK. - Chcemy, żeby uczestnicy w swoich pracach pokazali, co ich inspiruje, co jest dla nich bodźcem do tworzenia. Konkurs jest okazją, żeby wyjść do innych ludzi z tym, co tworzyło się dla siebie. Nie szukamy profesjonalistów, zależy nam na amatorach, którzy także potrafią tworzyć rzeczy piękne.

Konkurs co roku przyciąga chętnych z całej Polski w różnym wieku. Najmłodszy uczestnik miał 15 lat, najstarszy - 47. Pochodzą z Gdańska, Lubonia, Białegostoku, Szczecina, Świnoujścia, a nawet z Katowic.

W tym roku uczestnicy muszą przygotować się na ostrą rywalizację, bo tegoroczna, szósta edycja może być rekordowa pod względem liczby przysyłanych prac.

- Jak na razie mamy około 25 prac. Ale spodziewamy się znacznie więcej, ponieważ w poprzednich edycjach w tym samym okresie było około 10 zgłoszeń - tłumaczy Marta Frąszczak. - Najwięcej prac przychodzi zawsze w ostatnim tygodniu. W poprzednich latach było ich 40-50, natomiast w tym spodziewamy się 80, a może nawet więcej.

Do konkursu można zgłosić film wykonany „domową techniką” (kamerą, cyfrowym aparatem fotograficznym lub telefonem), nie dłuższy niż trzyminutowy. Wyboru trzech najciekawszych filmów dokona trzyosobowe jury: filmoznawca, profesor Uniwersytetu Gdańskiego Krzysztof Kornacki, kurator kina Żak Paweł Biliński oraz pomysłodawczyni konkursu Izabela Terek-Jopkiewicz z Projektorni GAK.

Na zwycięzców czekają nagrody finansowe i rzeczowe. 500 złotych trafi do autora najlepszego filmu. Osoby, które zajmą drugie i trzecie miejsce, otrzymają nagrody niespodzianki. W konkursie zostaną przyznane również trzy wyróżnienia.

Filmy na płytach CD lub DVD należy oznaczyć godłem i dostarczyć osobiście lub wysłać na adres organizatora (decyduje data wpłynięcia):

Projektornia GAK
ul. Dworska 29 a
80-506 Gdańsk

Do pracy konkursowej należy dołączyć, w osobnej i zapieczętowanej kopercie oznaczonej tym samym godłem, podstawowe dane uczestnika: imię, nazwisko, wiek, adres, numer telefonu, adres mailowy oraz tytuł pracy. Prace można wysyłać również mailowo, pod adresem: projektornia@gak.gda.pl. Również muszą być zatytułowane godłem/hasłem. W osobnym pliku tekstowym zatytułowanym godłem należy wpisać ww. dane osobowe i adresowe. Zgłoszenia należy wysyłać do 8 lutego 2016 roku. Jeden uczestnik może zgłosić dowolną liczbę filmów. Szczegółowy regulamin na stronie Gdańskiego Archipelagu Kultury.

Wszystkie nadesłane prace zostaną zaprezentowane podczas uroczystości przyznania nagród w klubie Projektornia GAK w piątek, 12 lutego 2016 roku. Kolejny pokaz odbędzie się w Domu Sztuki (Gdańsk, ul. Wilhelma Stryjewskiego 25) pod koniec marca.

GAK
-
Agata Olszewska (0)
www.gdansk.pl
agata.olszewska@gdansk.pl
więcej tekstów autora
-
Agata Olszewska (0)
www.gdansk.pl
agata.olszewska@gdansk.pl
więcej tekstów autora