PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Pobili mężczyznę, policja szybko ich zwinęła

Pobili mężczyznę, policja szybko ich zwinęła
Policjanci zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 19-20 lat, którzy pobili 45-latka w Nowym Porcie. Gdańszczanie przyznali się i dobrowolnie poddali karze.
Jerzy Pinkas/ gdansk.pl


W lany poniedziałek, 28 marca po południu, gdańscy policjanci otrzymali zgłoszenie o pobiciu 45-letniego mieszkańca Gdańska w dzielnicy Nowy Port. Dyżurny natychmiast wysłał na miejsce patrol funkcjonariuszy z komendy miejskiej. Pokrzywdzony powiedział policjantom, że sprawcy pobili go i uciekli.

Po przeszukaniu pobliskiego terenu funkcjonariusze zatrzymali pierwszego z mężczyzn, który odpowiadał rysopisowi podanemu przez pobitego gdańszczanina. 19-latek był nietrzeźwy, w wydychanym powietrzu miał 1,5 promila alkoholu. Trafił do policyjnego aresztu. Dwaj kolejni sprawcy, obaj w wieku 20 lat, zostali zatrzymani następnego dnia, przez kryminalnych z Nowego Portu. Funkcjonariusze ustalili, że sprawcy pobicia przed całym zdarzeniem wspólnie pili alkohol.

W  środę śledczy z komisariatu VI przedstawili całej trójce zarzuty dotyczące pobicia mężczyzny. Podejrzani przyznali się, złożyli wyjaśnienia i dobrowolnie poddali karze. Przestępstwo pobicia zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.


oprac. SŁwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl