Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Pobiegnijmy razem. Rodzinny Bieg Gdańszczan

Nie ma podziału na kategorie wiekowe i nie ma klasyfikacji końcowej. Najważniejszy jest udział. XI Rodzinny Bieg Gdańszczan odbędzie się w ramach Święta Miasta w sobotę, 28 maja. Początek o godz. 10. W dniu startu będzie się można jeszcze zapisać.

Pobiegnijmy razem. Rodzinny Bieg Gdańszczan
A
A
data publikacji: 26 maja 2016 r.

GOKF

Trasa biegu prowadzić będzie malowniczymi ulicami Głównego Miasta. Start i metę zaplanowano na Targu Węglowym. Do przebiegnięcia gdańszczanie będą mieli dwa kilometry. Czy to dużo?

- Raczej nie, to dystans, który jest w stanie pokonać chyba każdy - mówi Maciej Biernacki, który w Rodzinnym Biegu Gdańszczan startował dwukrotnie. - Raz biegłem z dziewczyną a potem z synem w wózku.

Głowna idea imprezy to wspólne bieganie, wspólny ruch. Po prostu udział.

- Można biec, można truchtać, część trasy można przespacerować. Jak tak robiłem i dobrze na tym wyszedłem. Nie zmęczyłem się - śmieje się Maciej.

Wymagany strój do biegu raczej sportowy, choć w poprzednich edycjach na trasie widziane były osoby w ubiorze mało kojarzącym się z bieganiem, chyba, że do autobusu: dżinsy, kurtka czy płaszcz w Rodzinnym Biegu Gdańszczan, to nic nadzwyczajnego.

GOKF

- Bo wynik w naszym biegu nie ma żadnego znaczenia. Liczy się udział - zapewnia Wojciech Czubaszek z Gdańskiego Ośrodka Kultury Fizycznej, który wspólnie z Miastem Gdańsk jest organizatorem imprezy.

Oficjalnie zapisy do XI Rodzinnego Biegu Gdańszczan zakończono 22 maja. Organizatorzy zostawili jeszcze furtkę dla spóźnialskich.

- Będzie się można zapisać, ale już tylko indywidualnie, w biurze biegu na Targu Węglowym w dniu startu, czyli w sobotę, 28 maja, w godzinach od 8 do 9:30 - wyjaśnia Czubaszek. - W biegu nie ma podziału na kategorie wiekowe i nie ma klasyfikacji końcowej. W tym roku każdy uczestnik zostanie wyposażony w elektroniczny „chip”, dzięki któremu na mecie będzie możliwa szybka identyfikacja.

Przed biegiem dla wszystkich chętnych przeprowadzona zostanie rozgrzewka. Poprowadzi ją mistrzyni fitness Aleksandra Kobielak.

WAŻNE: niepełnoletni uczestnicy muszą mieć przy sobie zgodę rodziców, którą pobrać można ze strony GOKF

Start zaplanowano na godzinę 10:00. Uczestnicy biegu ruszą z Targu Węglowego a potem ulicami: Wojciecha Bogusławskiego, Ogarną, Powroźniczą, Pończoszników, Chlebnicką, Klesza, Krowią, Świętego Ducha, Kołodziejską, Tkacką, Garbary, ponownie Ogarną, Wojciecha Bogusławskiego i wpadną na Targ Węglowy. 

Patronem przedsięwzięcia, jak co roku jest prezydent Gdańska Paweł Adamowicz.

Wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe medale i pakiety od firmy Ziaja. Najliczniej reprezentowana szkoła zostanie uhonorowana nagrodą specjalną. Będą też nagrody niespodzianki.


PROGRAM MINUTOWY

  • 8:00 – 9:30 otwarcie biura biegu, indywidualne zapisy do biegu
  • 9:00 – 9:45 występy artystyczne
  • 9:45 – 9:55 wspólna rozgrzewka
  • 9:55 – 10:00 omówienie trasy i zasad biegu i powitanie uczestników
  • 10:00 start
  • Ok. 10.45 zamknięcie biegu
  • 10:45 – 11:00 wręczenie nagród-niespodzianek
  • 11:15 zakończenie imprezy
-
Waldemar Gabis (0)
www.gdansk.pl
waldemar.gabis@gdansk.pl
więcej tekstów autora
-
Waldemar Gabis (0)
www.gdansk.pl
waldemar.gabis@gdansk.pl
więcej tekstów autora