Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Po urlopach wrócili do pracy. Nie wszyscy, bo jeden jest w Rio de Janeiro

Siatkarze LOTOSU Trefl rozpoczęli treningi przed startem rozgrywek w sezonie 2016/2017. Po raz pierwszy w żółto-czarnych barwach ćwiczyli Michal Masny, Szymon Romać i Dmytro Paszycki. W Gdańsku nieobecni są Mateusz Mika i Patryk Niemiec. Ten pierwszy przygotowuje się w Brazylii do startu w igrzyskach olimpijskich, a drugi przebywa na zgrupowaniu kadry U-20.

Po urlopach wrócili do pracy. Nie wszyscy, bo jeden jest w Rio de Janeiro
A
A
data publikacji: 02 sierpnia 2016 r.

W treningach uczestniczą od początku najbardziej utytułowani gracze Lotosu Trefla: Wojciech Grzyb - wicemistrz świata 2006 oraz Piotr Gacek - wicemistrz świata 2006 i mistrz Europy 2009
W treningach uczestniczą od początku najbardziej utytułowani gracze Lotosu Trefla: Wojciech Grzyb - wicemistrz świata 2006 oraz Piotr Gacek - wicemistrz świata 2006 i mistrz Europy 2009
Lotos Trefl

Zawodnicy na pierwszych zajęciach spotkali się w ERGO ARENIE we wtorek, 2 sierpnia, o godz. 9 rano. Inauguracyjną jednostkę treningową odbyli w siłowni, pierwsze zajęcia z piłką rozpoczęli o godz. 16.

- Jestem pewien, że wszyscy chłopacy przyjechali do Gdańska, będąc w dobrej kondycji, zdrowi i bez żadnych problemów. Przed nami dopiero pierwszy tydzień przygotowań, a jestem pewien, że w ciągu najbliższych kilku tygodni forma będzie regularnie wzrastać - mówi trener gdańskiej drużyny Andrea Anastasi.

Podczas zajęć w hali brakowało tylko Mateusza Miki, który z reprezentacją Polski walczyć będzie na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro, oraz Patryka Niemca, który z kadrą U-20 przygotowuje się do mistrzostwa Europy juniorów.

Po raz pierwszy w koszulkach gdańszczan pojawili się Michal Masny, Dmytro Paszycki oraz Szymon Romać, zawodnicy, którzy w przerwie wakacyjnej podpisali kontrakty z gdańskim klubem.

- Mamy ciekawy zespół. Od początku trzymamy się naszej strategii, by łączyć młodość z doświadczeniem. W naszej drużynie jest wielu graczy, którzy zostali wcieleni do pierwszej drużyny z młodzieżowej sekcji, między innymi Damian Schulz, Fabian Majcherski, Bartek Pietruczuk czy Przemek Stępień - zaznacza trener Anastasi. - Nie mamy tak dużego budżetu, jak niektóre pozostałe drużyny, jednak nie ma to dla nas znaczenia. LOTOS Trefl od początku jest projektem, który ma procentować nie tylko w jednym sezonie, ale również w przyszłości. 

Przed zawodnikami LOTOSU Trefl trzy tygodnie treningów, a później przyjdzie czas na pierwsze sparingi. W dniach 25 i 26 sierpnia gdańszczanie rozegrają mecze kontrolne z Indykpolem AZS Olsztyn w Iławie. Tydzień później - 2 i 3 września - zmierzą się z tym przeciwnikiem w Starogardzie Gdańskim. 9 września spotkają się w gdyńskiej hali z zespołem z Werony, a już następnego dnia zameldują na Turnieju Czterech Trenerów w Elblągu. Tydzień później LOTOS Trefl weźmie udział w Memoriale Arkadiusza Gołasia w Murowanej Goślinie, a w ostatni weekend września spotka się z przeciwnikami podczas Memoriału Zdzisława Ambroziaka w Warszawie. 
 

Kadra LOTOSU Trefla na sezon 2016/2017:

  • rozgrywający: Michal Masny, Przemysław Stępień
  • przyjmujący: Mateusz Mika, Miłosz Hebda, Bartosz Pietruczuk
  • środkowy: Bartosz Gawryszewski, Wojciech Grzyb, Dmytro Pashytskyy, Patryk Niemiec
  • atakujący: Damian Schulz, Szymon Romać
  • libero: Piotr Gacek, Fabian Majcherski


Autor: Justyna Gdowska