Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Hokeiści po trzecie i czwarte zwycięstwo z rzędu

- Nie najlepiej rozpoczęliśmy 2018 rok, ale ostatnie mecze pokazują, że wracamy na właściwe tory - mówi Przemysław Tutaj, dyrektor sportowy MH Automatyki. Po dwóch zwycięstwach gdańscy hokeiści liczą na kolejne. W piątek podejmują TatrySki Podhale Nowy Targ, w niedzielę zagrają na wyjeździe z PGE Orlikiem Opole.

Hokeiści po trzecie i czwarte zwycięstwo z rzędu
A
A
data publikacji: 25 stycznia 2018 r.

Gdanscy hokeiści się rozpędzają. Ich celem jest bezpośredni awans do play-off
Gdanscy hokeiści się rozpędzają. Ich celem jest bezpośredni awans do play-off
fot. Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

MH Automatyka Gdańsk ma za sobą dwa udane spotkania. W miniony piątek, 19 stycznia, biało-niebiescy po golach Adama Skutchana i Kacpra Różyckiego pokonali w hali Olivia lidera tegorocznych rozgrywek GKS Tychy 2:1. Dwa dni później - w niedzielę, 21 stycznia - wygrali na wyjeździe z Polonią Bytom (4:1) po bramkach Macieja Rompkowskiego (dwie) i Petra Polodny (także dwie).

Przed gdańszczanami kolejne dwa niezwykle istotne spotkania w kontekście walki o pierwszą „szóstkę”.

W piątek, 26 stycznia, o godz. 18:30 w hali Olivia zmierzą się z TatrySki Podhale Nowy Targ. „Szarotki” to 19-krotny mistrz Polski, aktualnie zajmujący 5. miejsce w tabeli PHL, z przewagą 7 punktów nad MH Automatyką (7. miejsce). Gdańszczanom ten rywal „nie leży”: trzy dotychczasowe potyczki kończyły się przegranymi (na inaugurację sezonu w Nowym Targu 4:7, w Gdańsku 2:8 oraz ponownie na wyjeździe 3:6). Czy uda się przełamać tę serię?

- Nie najlepiej rozpoczęliśmy 2018 rok (cztery porażki w pięciu spotkaniach - red.), ale ostatnie mecze pokazują, że wracamy na właściwe tory. Liga jest w tym sezonie niezwykle atrakcyjna i wyrównana, więc walka o lokatę przed play-off będzie trwała do ostatniej kolejki - mówi Przemysław Tutaj, dyrektor sportowy gdańskiego klubu. - Koncentrujemy się na każdym kolejnym meczu, bo tylko regularne zdobywanie punktów pozwoli nam myśleć o jak najwyższej pozycji przed decydującą fazą sezonu.

Równie ważny mecz czeka MH Automatykę w niedzielę, 28 stycznia. Podopieczni trenera Andrieja Kowaliewa zagrają na wyjeździe z PGE Orlikiem Opole, który depcze gdańskiemu zespołowi po piętach. Opolanie ostatnio notują dobre występy. W pokonanym polu zostawili chociażby Unię Oświęcim, JKH GKS Jastrzębie czy TatrySki Podhale Nowy Targ.

- Orlik to solidny zespół. Jego pozycja w lidze może być myląca, bowiem to drużyna, która potrafi sprawić niespodziankę z wyżej notowanymi rywalami, ale także przegrać z Naprzodem Janów. Opolska drużyna ostatnio wzmocniła się i na pewno czeka nas ciężka poprawa - dodaje Tutaj.

Sytuacja kadrowa w gdańskiej ekipie stopniowo się poprawia. Do gry powinien wrócić Mateusz Strużyk, który przez ostatni miesiąc leczył kontuzję barku. Pod znakiem zapytania stoi za to występ Jana Stebera, który ma uraz przeciążeniowy nadgarstka.

Przypomnijmy, że bezpośredni awans do fazy play-off wywalczy sześć pierwszych drużyn sezonu zasadniczego. Pozostałe będą musiały zmierzyć się w pre play-off. Zespoły z miejsc 7-10 i 8-9 zagrają ze sobą do dwóch wygranych, zwycięzcy uzupełnią stawkę ćwierćfinalistów.

MH Automatyka do szóstej w tabeli Unii Oświęcim traci zaledwie jeden punkt.


Jeden sędzia więcej

Wszystkie mecze MH Automatyki w Gdańsku prowadzi czwórka arbitrów: dwóch głównych oraz dwóch liniowych. Tak było już w piątek, 19 stycznia, w meczu z GKS Tychy. To efekt wniosku, jaki gdański klub złożył dzień wcześniej podczas spotkania klubów PHL w Katowicach.

- Czwórka sędziów to standard w całej Europie i na świecie. Obecnie tylko spotkania ligi polskiej i rumuńskiej sędziowane są przez trzech arbitrów. Jako pierwszy klub poprosiliśmy o delegowanie na nasze spotkania czterech arbitrów - tłumaczy Bartosz Purzyński, prezes Pomorskiego Klubu Hokejowego 2014. - Jeden arbiter główny często nie ma szans nadążyć za szybko zmieniającą się akcją, za błyskawiczną kontrą czy zauważyć przewinienie w zamieszaniu pod bramką. Udział drugiego arbitra głównego praktycznie eliminuje faule oraz złośliwe zagrania, które mają miejsce poza akcją.

Zgodnie ze wstępnymi ustaleniami, czwórka arbitrów ma poprowadzić także wszystkie spotkania czterech ostatnich kolejek rundy zasadniczej PHL oraz fazę play-off. Rozwiązanie to ma być także stosowane we wszystkich meczach od sezonu 2018/2019.


Kibice gdańskich hokeistów liczą na kolejne zwycięstwa
Kibice gdańskich hokeistów liczą na kolejne zwycięstwa
fot. Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

Bilety na mecz – konkurs dla Czytelników

Dla naszych Czytelników mamy bezpłatne podwójne wejściówki na piątkowy (26 stycznia) MH Automatyka Gdańsk - TatrySki Podhale Nowy Targ. Wystarczy prawidłowo odpowiedzieć na jedno pytanie.

PYTANIE:

Ilu sędziów poprowadzi mecz hokeistów MH Automatyki w Gdańsku?


Odpowiedzi wraz z własnym imieniem i nazwiskiem należy przesyłać do piątku, 26 stycznia 2018 roku, do godz. 12.00 na adres mail: konkurs@gdansk.pl. Zwycięzców o sposobie odebrania biletów poinformujemy drogą elektroniczną. W temacie maila prosimy wpisać: MH AUTOMATYKA GDAŃSK.

REGULAMIN KONKURSU
 1. Organizatorem konkursu "Bilety na mecz hokeja na lodzie MH Automatyka Gdańsk - TatrySki Podhale Nowy Targ w dniu 26 stycznia 2018 roku" jest Gdańskie Centrum Multimedialne Spółka z o.o. ul. Andruszkiewicza 5, 80-601 Gdańsk (wydawca portalu www.gdansk.pl) oraz klub sportowy MH Automatyka Gdańsk.
 2. Konkurs rozpoczyna się z chwilą ogłoszenia na stronie www.gdansk.pl i trwa do czasu rozstrzygnięcia.
 3. Data trwania konkursu jest ustalana niezależnie dla każdego konkursu i jest podana przy opisie konkursu. Przy czym dzień zakończenia konkursu jest dniem podania zwycięzcy konkursu.
 4. Uczestnictwo w konkursie jest dobrowolne. Do konkursu można przystąpić w każdym momencie jego trwania.
 5. Udział w konkursie polega na przesłaniu poprawnej odpowiedzi na pytanie konkursowe na adres konkurs@gdansk.pl z wpisanym tematem maila: MH Automatyka Gdańsk.
 6. Zwycięzcą konkursu zostaje osoba, której e-mail trafi na adres elektroniczny organizatora w jak najszybszym czasie.
 7. Nagrodą w konkursie jest jeden podwójny bilet na mecz hokeja na lodzie MH Automatyka Gdańsk - TatrySki Podhale Nowy Targ w dniu 26 stycznia 2018 roku.
 8. Ogłoszenie wyników następuje po rozstrzygnięciu konkursu.
 9. Zwycięzca zostanie powiadomiony o wygranej na wskazany adres e-mail lub numer telefonu.
 10. Zwycięzca zobowiązany jest wysłać na adres organizatora konkurs@gdansk.pl potwierdzenie otrzymania informacji o przyznanej nagrodzie.
 11. W przypadku braku kontaktu ze zwycięzcą lub stwierdzenia nieprawidłowości podczas weryfikacji ogłoszona zostanie osoba, która zajęła kolejne miejsce w konkursie.
 12. Udział w konkursie jest równoznaczny z wyrażeniem przez osoby uczestniczące zgody na przetwarzanie przez organizatora ich danych osobowych na potrzeby konkursu.Waldemar Gabis (0)
www.gdansk.pl
waldemar.gabis@gdansk.pl
więcej tekstów autora
Waldemar Gabis (0)
www.gdansk.pl
waldemar.gabis@gdansk.pl
więcej tekstów autora