PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Po siódme zwycięstwo z rzędu. Trefl podejmuje Asseco Resovię

Po siódme zwycięstwo z rzędu. Trefl podejmuje Asseco Resovię
W piątek, 23 lutego, siatkarze Trefla Gdańsk w Ergo Arenie zagrają z Asseco Resovią Rzeszów, jednym z najbardziej utytułowanych zespołów PlusLigi. Początek o godz. 18:00. Na kibiców czekają atrakcje, m.in. gra z zawodnikami podczas przerwy w meczu. Dla naszych Czytelników mamy bezpłatne podwójne zaproszenia na to spotkanie.

Na początku lutego w Ergo Arenie gdańszczanie pokonali Jastrzębski Węgiel. Atak rywali blokują (od lewej): Damian Schulz, Piotr Nowakowski i Artur Szalpuk. Asekuruje (nr 3 na koszulce) TJ Sanders

Asseco Resovia to mistrz Polski w sezonie 2011/12, 2012/13 i 2014/15 (wcześniej złote medale zespół z Rzeszowa zdobywał w latach 70. minionego wieku), wicemistrz w 2013/14 i 2015/16. 

Te sukcesy były udziałem m.in. Piotra Nowakowskiego, który przed rozpoczęciem tegorocznych rozgrywek ligowych do Trefla przyszedł właśnie z Asseco Resovii.

- Gdzieś z tyłu głowy pewnie siedzi myśl, żeby „dokopać” byłej drużynie, ale w piątek moja przeszłość zejdzie na dalszy plan i będę po prostu chciał zagrać jak najlepiej dla publiczności w Gdańsku - zapewnia środkowy Trefla.

Obie drużyny aktualnie - po 21. kolejkach - są sąsiadami w tabeli. Asseco Resovia zajmuje czwarte miejsce z 42 punktami, Trefl jest piąty z 40 „oczkami” na koncie.

- Chcemy wygrać za trzy punkty - zaznacza Nowakowski.

Są ku temu podstawy:

 1. Gdańszczanie mają za sobą serię sześciu zwycięstw: czterech w lidze i dwa w Pucharze Polski. Najpierw - 22 stycznia - pokonali Aluron Virtu Warta Zawiercie 3:1, potem w finałowym turnieju Pucharu Polski wygrali z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle 3:1 i PGE Skrą Bełchatów 3:0, w końcu odnieśli trzy kolejne zwycięstwa w PlusLidze z GKS Katowice 3:0, Jastrzębski Węgiel 3:2 i MKS Będzin 3:0.
 2. Jesienią w Rzeszowie „gdańskie lwy” po raz pierwszy w swojej historii wygrały ligowy mecz z Asseco Resovią. I to w stosunku 3:0!


W Asseco Resovii najważniejszym wydarzeniem ostatnich dni jest przedłużenie kontraktu (na dwa lata) z trenerem Andrzejem Kowalem, który był jednym z kandydatów do objęcia funkcji selekcjonera reprezentacji Polski. Tym został Belg Vital Heynen. 

Nowa koszulka libero

W piątkowym meczu po raz pierwszy w historii libero Trefla (Fabian Majcherski i Maciej Olenderek) wystąpią w czerwonych koszulkach. Skąd ten pomysł?

- Kolor tych koszulek nawiązuje do gry planszowej „5 Sekund”, topowego produktu firmy Trefl, sponsora tytularnego zespołu siatkarzy - mówi Małgorzata Ciszewska, prezes Game Time, spółki odpowiadającej za marketing, komunikację oraz partnerstwa biznesowe w klubie Trefl. - Chcemy też w ten sposób pokazać innym potencjalnym sponsorom, jakie możliwości stwarza siatkówka i ile jeszcze pomysłów możemy wspólnie realizować.

W piątkowy wieczór w Ergo Arenie kibice będą mogli spróbować swoich sił w grze „5 sekund”. W długiej przerwie meczu zostanie bowiem zorganizowany konkurs, w którym fani będą odpowiadać na pytania zadawane przez zawodników. Odpowiedzi będzie trzeba oczywiście udzielić w nieprzekraczalnym czasie pięciu sekund.

Bilety na spotkanie Trefla z Asseco Resovią Rzeszów są dostępne w internecie, kasach hali (klubowa kasa nr 4 jest otwarta dzień przed meczem, w czwartek 22 lutego, w godz. od 16 do 19, a w dniu meczu od godz. 14 do rozpoczęcia spotkania), a także punktach partnerskich – Sklepie Koszykarza w GCH Manhatan, Hotelu Haffner, siedzibie Stowarzyszenie Turystycznego Sopot oraz Bałtyckiej Agencji Artystycznej BART, a także salonikach prasowych sieci Kolporter.


Kibice Trefla mogą liczyć na dobre widowisko

KONKURS DLA CZYTELNIKÓW

Dla naszych Czytelników mamy bezpłatne podwójne wejściówki na mecz Trefla z Asseco Resovią Rzeszów w piątek, 23 lutego. Wystarczy prawidłowo odpowiedzieć na jedno pytanie.

PYTANIE:

W jakim klubie poprzednio grał siatkarz Trefla Gdańsk Piotr Nowakowski?

Odpowiedzi należy przesyłać do piątku, 23 lutego 2018 roku, do godz. 12.00 na adres mail: konkurs@gdansk.pl. Zwycięzców o odebraniu biletów poinformujemy drogą elektroniczną. W temacie maila prosimy wpisać: TREFL GDAŃSK.

REGULAMIN KONKURSU
 1. Organizatorem konkursu "Bilety na mecz siatkówki Trefl Gdańsk – Asseco Resovia Rzeszów w dniu 23 lutego 2018 roku" jest Gdańskie Centrum Multimedialne Spółka z o.o. ul. Andruszkiewicza 5, 80-601 Gdańsk (wydawca portalu www.gdansk.pl) oraz klub sportowy Trefl Gdańsk.
 2. Konkurs rozpoczyna się z chwilą ogłoszenia na stronie www.gdansk.pl i trwa do czasu rozstrzygnięcia.
 3. Data trwania konkursu jest ustalana niezależnie dla każdego konkursu i jest podana przy opisie konkursu. Przy czym dzień zakończenia konkursu jest dniem podania zwycięzcy konkursu.
 4. Uczestnictwo w konkursie jest dobrowolne. Do konkursu można przystąpić w każdym momencie jego trwania.
 5. Udział w konkursie polega na przesłaniu poprawnej odpowiedzi na pytanie konkursowe na adres konkurs@gdansk.pl z wpisanym tematem maila: Trefl Gdańsk.
 6. Zwycięzcą konkursu zostaje osoba, której e-mail trafi na adres elektroniczny organizatora w jak najszybszym czasie.
 7. Nagrodą w konkursie jest jeden podwójny bilet na mecz siatkówki Trefl Gdańsk - Asseco Resovia Rzeszów w dniu 23 lutego 2018 roku.
 8. Ogłoszenie wyników następuje po rozstrzygnięciu konkursu.
 9. Zwycięzca zostanie powiadomiony o wygranej na wskazany adres e-mail lub numer telefonu.
 10. Zwycięzca zobowiązany jest wysłać na adres organizatora konkurs@gdansk.pl potwierdzenie otrzymania informacji o przyznanej nagrodzie.
 11. W przypadku braku kontaktu ze zwycięzcą lub stwierdzenia nieprawidłowości podczas weryfikacji ogłoszona zostanie osoba, która zajęła kolejne miejsce w konkursie.
 12. Udział w konkursie jest równoznaczny z wyrażeniem przez osoby uczestniczące zgody na przetwarzanie przez organizatora ich danych osobowych na potrzeby konkursu.oprac. WGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl
oprac. WGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl