PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

PlusLiga się zaczyna. Trefl na początek z PGE Skrą Bełchatów. Niedziela, godz. 17.30

PlusLiga się zaczyna. Trefl na początek z PGE Skrą Bełchatów. Niedziela, godz. 17.30
Po długim sezonie reprezentacyjnym, w męskiej siatkówce przyszedł w końcu czas na rozgrywki klubowe. W sobotę, 26 października, startuje PlusLiga, dzień później sezon 2019/2020 zainaugurują siatkarze Trefla Gdańsk, którzy w Ergo Arenie podejmą jeden z najlepszych polskich zespołów PGE Skrę Bełchatów.
W końcu - mogą powiedzieć fani siatkarskiego Trefla. W niedzielę, 27 października, pierwszy mecz nowego sezonu PlusLigi. Będzie się działo
W końcu - mogą powiedzieć fani siatkarskiego Trefla. W niedzielę, 27 października, pierwszy mecz nowego sezonu PlusLigi. Będzie się działo
fot. Dominik Paszliński/www.gdansk.pl

 

Mariusz Wlazły, Karol Kłos, Jakub Kochanowski, Artur Szalpuk, Grzegorz Łomacz, Norbert Huber, Irańczyk Miled Ebadipour, Serbowie Milan Katić i Dusan Petković, Kacper Piechocki, Robert Milczarek, Piotr Orczyk i Kamil Droszyński - to zespół PGE Skry Bełchatów w sezonie 2019/2020. Pięciu z nich to aktualni lub byli mistrzowie świata.

- Na pewno chcielibyśmy zdobyć medal i walczyć o mistrzostwo Polski. Taki cel zawsze obiera sobie PGE Skra Bełchatów i tutaj będzie tak samo. Myślę, że z takim potencjałem, który mamy, stać nas na to. Będzie to jednak proces. Po prostu do grudnia musimy przetrwać, przy okazji wygrywając jak najwięcej meczów. Przerwa świąteczno-noworoczna bardzo nam pomoże w odpoczynku i wyrównaniu poziomów między zawodnikami. Wtedy też zbudujemy się na drugą rundę i play-offy - mówi trener bełchatowian Michał Mieszko Gogol.

PGE Skra ma bardzo silny i wyrównany skład, ale tym nr 1 ciągle jest Wlazły. Choć ma już 35 lat, to nadal gracz klasy światowej.

- Cieszę się, że przez tyle lat mogę występować w tym klubie, w którym zawodnicy mają wszystko, co potrzebne do sportowego i mentalnego rozwoju. Cieszę się, że w wieku 20 lat przyszedłem do tego klubu i jestem jego historią - powtarza Wlazły, który w ekipie z Bełchatowa gra nieprzerwanie od 2003 roku.

 

Wojciech Grzyb podczas przedsezonowej prezentacji
Wojciech Grzyb podczas przedsezonowej prezentacji
fot. Dominik Paszliński/www.gdansk.pl

 

Wojciech Grzyb, kapitan Trefla jest jeszcze starszy - ma 38 lat. Z Wlazłym i nowym trenerem Trefla Michałem Winiarskim w 2006 roku zdobywał tytuł wicemistrza świata. W tegorocznych rozgrywkach Grzyb będzie występował z nr 20 na koszulce, bo to jego... 20 sezon w PlusLidze.

- Jestem bardzo głodny grania, chcę dać drużynie jak najwięcej, zobaczymy jak będę się wkomponowywał w koncepcję trenera. Ja jestem gotowy na wszelkie wyzwania - mówi środkowy Trefla. - Mamy bardzo wyrównany skład, bardzo ciekawych zawodników na każdej pozycji i to powoduje, że na treningach mamy wyrównaną rywalizację.

Mecz Trefla z PGE Skrą odbędzie się w niedzielę, 27 października, w Ergo Arenie. Początek o godz. 17.30.

To spotkanie będzie wyjątkowe przede wszystkim dla Michała Winiarskiego, nowego szkoleniowca Trefla, który ostatnie dwa sezony spędził na ławce trenerskiej PGE Skry (jako asystent obok Roberto Piazzy) a wcześniej przez kilka lat był filarem ekipy z Bełchatowa na boisku.

- Wraz z trenerem Piazzą trenowałem PGE Skrę przez ostatnie dwa sezony i oczywiście niektóre zachowania zawodników znam i naturalnie będę starał się to wykorzystać. Zdajemy sobie sprawę, jakim zespołem jest Skra, z pewnością aspirują do mistrzostwa Polski, mają bardzo doświadczonych zawodników i na pewno będziemy musieli zagrać dobre spotkanie, żeby im się przeciwstawić - mówi Winiarski. - Pamiętam mecze, kiedy przyjeżdżałem do Ergo Areny jako zawodnik Skry i niestety przegrywaliśmy. Chciałbym, żeby te negatywne wspomnienia, czyli te przegrane, były teraz dla mnie tymi szczęśliwymi, czyli wygranymi.


KADRA TREFLA W SEZONIE 2019/2020

Nr    Imię i nazwisko Data ur. Wzrost Pozycja
1    Bartosz Filipiak 1994 197 atakujący
4    Łukasz Kozub 1997 186 rozgrywający
5    Marcin Janusz 1994 195 rozgrywający
6    Szymon Jakubiszak 1998 204 przyjmujący
9    Kewin Sasak 1997 208 atakujący
11    Mateusz Janikowski 1999 201 przyjmujący
12    Karol Urbanowicz 2001 200 środkowy
13    Ruben Schott 1994 192 przyjmujący
14    Maciej Olenderek 1992 178 libero
15    Paweł Halaba 1995 195 przyjmujący
16    Fabian Majcherski 1997 173 libero
17    Bartłomiej Mordyl 1995 201 środkowy
18    Pablo Crer 1989 205 środkowy
20    Wojciech Grzyb 1981 206 środkowy

 

Wszyscy w Treflu liczą na dużą frekwencję podczas spotkania z PGE Skrą a te zawsze elektryzowały trójmiejską publiczność.

- Jestem przekonany, że kibice są w stanie nam pomóc, są w stanie nas ponieść do bardzo dobrej gry. Mam nadzieję, że na tym najbliższym meczu pojawią się bardzo licznie, bo dla sportowca nie ma nic piękniejszego, jak granie dla dużej publiczności - zaprasza Grzyb.

Bilety na niedzielne starcie są dostępne na www.gdanskielwy.pl, a także w kasach Ergo Areny oraz punktach partnerskich: Hotelu Haffner, siedzibie Stowarzyszenia Turystycznego Sopot oraz Bałtyckiej Agencji Artystycznej BART.

Klubowa kasa nr 4 w Ergo Arenie otwarta będzie w dniu meczu od 13:30.

Wypowiedzi trenera i zawodników PGE Skry z oficjalnej strony klubu

 

oprac. WGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl