PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
Dodatkowa sesja Rady Miasta. Radni zagłosują zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców Stogów
Dodatkowa sesja Rady Miasta. Radni zagłosują zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców Stogów
Prezydent Paweł Adamowicz oraz Radni Klubu Platformy Obywatelskiej złożyli w piątek, 20 kwietnia, wspólny wniosek o zwołanie nadzwyczajnej sesji Rady Miasta. Chcą na niej rozpocząć prace nad wprowadzeniem poprawek do Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Miasta Gdańska. Zmiany zapisów dotyczyć będą terenów leśnych oraz plaży zlokalizowanych na Stogach.
Przylegający do terenu Portu Gdańsk fragment plaży na Stogach, który budzi obecnie duże emocje
Przylegający do terenu Portu Gdańsk fragment plaży na Stogach, który budzi obecnie duże emocje
Mateusz Ochocki/KFP Kosycarz Press
Korekta dotyczyć ma zmiany przeznaczenia tych terenów z funkcji przemysłowo-portowo-składowej na utrzymanie funkcji plaży, wydm i lasu.Nadzwyczajna sesja poświęcona Stogom odbędzie się zaraz po 51. sesji Rady Miasta Gdańska, którą zaplanowano na poniedziałek, 23 kwietnia, Jaki sens ma robienie jednego dnia dwóch sesji pod rząd? 
W poniedziałek odbędzie się głosowanie nad uchwaleniem Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Gdańska na najbliższe 30 lat. Klub Radnych PO zamierza głosować na TAK, bowiem jest to bardzo złożony dokument, nad którym pracowano trzy lata, prowadząc m.in. liczne konsultacje społeczne. Uchwalić go można tylko w całości lub w całości odrzucić. Zaraz potem jednak odbędzie się sesja specjalna, w trakcie której radni będą mogli podjąć uchwałę rozpoczynającą prace nad wprowadzeniem zmian nowo uchwalonego Studium w dwóch aspektach - dotyczących 10 ha plaży oraz ok. 40 ha terenu leśnego położonego w sąsiedztwie gdańskiego portu. 
O stanowsku radnych PO pisał na swoim profilu FB szef klubu Piotr Borawski:
 

 

Radni Miasta Gdańska podkreślają, że uchwalenie Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Gdańska jest niezbędne. Na opracowanie, które wyznacza kierunki rozwoju Gdańska w perspektywie najbliższych 30 lat czeka całe miasto, w szczególności mieszkańcy Gdańska, których dzielnice będą się mogły rozwijać.
Jednocześnie wychodząc naprzeciw oczekiwaniom społecznym i potrzebom mieszkańców dzielnicy Stogi, prezydent Gdańska Paweł Adamowicz oraz Radni Klubu Platformy Obywatelskiej zdecydowali się podjąć środki nadzwyczajne i jeszcze tego samego dnia, po uchwaleniu Studium, będą wnioskować o zmianę jego zapisów.