PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

W planach mamy weekendowy spacer? Lepiej ubrać się ciepło!

W planach mamy weekendowy spacer? Lepiej ubrać się ciepło!
Zapowiada się bardzo mroźna sobota i niedziela. Jeżeli zamierzacie spędzić wolny czas na świeżym powietrzu, odpowiednio się ubierzcie. Temperatura będzie sięgać nawet – 12 stopni Celsjusza! Według prognoz przygotowanych przez IMGW w ten weekend nie powinny zaskoczyć nas intensywne opady śniegu.

Zimowa, mroźna aura będzie nam towarzyszyć przez cały weekend

Jak informuje Pogodynka.pl, oficjalny serwis pogodowy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, w sobotę, 24 lutego, temperatura w ciągu dnia będzie wynosić od -6 do -9 stopni Celsjusza (w zależności od pory dnia). Zgodnie z prognozami tego dnia wystąpi całkowite zachmurzenie. Jedynie około godz. 13 przewidywane są niewielkie przejaśnienia. Nie powinien nam doskwierać wiatr. Będzie wiał z prędkością 6- 8 m/s. Ciśnienie będzie rosło w ciągu dnia - wynosić będzie od 1018 do 1025 hPa.

W niedzielę, 25 lutego, będzie jeszcze chłodniej. Temperatura, w zależności od pory dnia, wynosić będzie od -9 do -12 stopni Celsjusza. Większy mróz przewidywany jest głównie w godzinach przedpołudniowych. W godz. 7 – 10 prognozowane są słabe opady śniegu, a w pozostałej części dnia – całkowite zachmurzenie. Nie będzie mocno wiało. Zgodnie z prognozą, siła wiatru tego dnia wynosić będzie 2-5 m/s. Ciśnienie wynosić będzie natomiast 1025 – 1026 hPa.

Kamila Grzenkowskawww.gdansk.plkamila.grzenkowska@gdansk.pl
Kamila Grzenkowska - najnowsze
Kamila Grzenkowskawww.gdansk.plkamila.grzenkowska@gdansk.pl
Kamila Grzenkowska - najnowsze