PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Wydarzenia w Teatrze Leśnym, Parku Oruńskim, na stadionie...

Wydarzenia w Teatrze Leśnym, Parku Oruńskim, na stadionie...
Przełom lipca i sierpnia upłynie w Gdańsku pod znakiem trwającego Jarmarku św. Dominika - to nie tylko stoiska wystawców, ale bogaty program artystyczny i rozrywkowy. Warto zajrzeć też do Parku Oruńskiego i Teatru Leśnego - tam czekają wydarzenia muzyczno-teatralne. Mamy też propozycje dla miłośników aktywności sportowych.
Kino pod chmurką z niezwykłym tłem znajdziemy podczas Jarmarku na Ołowiance. Seanse są bezpłatne
Kino pod chmurką z niezwykłym tłem znajdziemy podczas Jarmarku na Ołowiance. Seanse są bezpłatne
mat. AmberSky Gdańsk

 

Muzykowanie z zasadami. Po konsultacjach z mieszkańcami Miasto wprowadza regulacje

 

Miłośnicy filmowych atrakcji weekend powinni spędzić w Kinie na Ołowiance. To artystyczna inicjatywa organizowana w ramach corocznego święta handlu - Jarmarku św. Dominika, oferująca seanse pod chmurką z podświetlonym kołem widokowym AmberSky w tle.

W repertuarze znajdziemy filmy kulinarne, oscarowe i muzyczne. W piątek, 31 lipca, o godzinie 21:30, wyświetlony zostanie amerykański film biograficzny „Jestem najlepsza. Ja, Tonya” w reżyserii Craiga Gillespie. To opowieść o Tonyi Harding, amerykańskiej mistrzyni łyżwiarstwa figurowego, jednej z największych pretendentek do olimpijskich medali. Znana była z niełatwego charakteru i kontrowersyjnych zachowań, nikt jednak nie spodziewał się jak daleko zdolna jest się posunąć w walce o medale. Nawet do tego, by zaplanować napaść na swoją główną konkurentkę Nancy Kerrigan.

Film przeznaczony jest dla widzów od lat 15. Wstęp wolny.

 

Agata Leśniewska
Agata Leśniewska wraz z zaprzyjaźnionymi muzykami odda cześć Powstańcom Warszawskim podczas wyjątkowego koncertu w Teatrze Leśnym we Wrzeszczu
mat. organizatora

 

Winda - Gdański Archipelag Kultury, Fundacja Konglomerat i Miasto Gdańsk zapraszają w piątek, 31 lipca, na wyjątkowy koncert / spektakl muzyczny „Na Powstanie Wyszłam Jak na Bal...”. Wydarzenie odbędzie się w magicznej przestrzeni Teatru Leśnego we Wrzeszczu (ul. Jaśkowa Dolina 45), w przeddzień 76. rocznicy Powstania Warszawskiego.

Słuchacze będą mieli okazję przekonać się, że 63 dni walki o stolicę to nie tylko łzy, heroiczna walka i śmierć - to także walka o szczęście, miłość i wolność. Wystąpi Agata Leśniewska, wokalistka zespołu Loveina i absolwentka wokalistyki jazzowej na Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, która zaprosiła do współpracy zaprzyjaźniony muzyków. Wspólnie stworzyli koncert pełen emocji, połączony z wizualizacjami, w których wykorzystane będą wspomnienia Powstańców Warszawskich. Podczas koncertu zabrzmią nowe kompozycje napisane do wierszy z czasów wojennych oraz aranżacje do utworów o tematyce wojennej i powstańczej.

Wystąpią: Agata Leśniewska (wokal), Maja Biesek (gitara), Jan Jarecki (piano), Szymon Zalewski (kontrabas), Kacper Skolik (perkusja) i goście.

Początek koncertu o godzinie 20:30. Bilety: 5 zł. W związku z obostrzeniami sanitarnymi w wydarzeniu może brać udział maksymalnie 150 osób.

 

Ergo Arena zaprasza przez cały weekend do swojej strefy relaksu pod chmurką, w której będą odbywały się pokazy filmowe i projekcje koncertów światowych gwiazd
Ergo Arena zaprasza przez cały weekend do swojej strefy relaksu pod chmurką, w której będą odbywały się pokazy filmowe i projekcje koncertów światowych gwiazd
mat. Ergo Arena

 

Także w piątek rozpoczyna się kolejna odsłona weekendowej - trwającej trzy dni - inicjatywy ERGO #wPlenerze. Na trawie przed gdańsko-sopocką Ergo Areną (plac Dwóch Miast 1) odbędą się projekcje niezapomnianych koncertów - wyświetlane na ekranie zewnętrznym LED HD na elewacji hali. Znajdziemy tu ponadto strefę relaksu oraz miejsce z przekąskami i napojami.

Atrakcje ruszą w piątek, 31 lipca, o godzinie 20:30 - na ekranie zobaczymy nagranie albumu wideo belgijskiego piosenkarza Stromae „Racine Carrée Live”. Dzień później o tej samej godzinie wyświetlony zostanie koncert „Justin Timberlake FutureSex/LoveShow - Live From Madison Square Garden”. Niedziela, 2 sierpnia, należeć będzie do zespołu Foo Fighters - koncert „Live At Wembley Stadium” zobaczymy o godzinie 20:00.

Wstęp wolny. Widzom udostępnione zostaną leżaki (odpłatnie), chętni mogą przynieść własne krzesełka i koce.

 

„Zapuść żurawia na stocznię” - to dwudniowe wydarzenie, podczas którego na Stoczni Cesarskiej znajdziemy street food, atrakcje wodne, warsztaty, gry terenowe, konkursy, strefę dla dziecka, strefę chilloutu i wiele innych
„Zapuść żurawia na stocznię” - to dwudniowe wydarzenie, podczas którego na Stoczni Cesarskiej znajdziemy street food, atrakcje wodne, warsztaty, gry terenowe, konkursy, strefę dla dziecka, strefę chilloutu i wiele innych
mat. organizatora

 

W sobotę i niedzielę, 1-2 sierpnia, warto też „Zapuścić żurawia na stocznię” - to organizowane w Doku Cesarskim (ul. Dokowa 1) wydarzenie plenerowe, podczas którego odbędzie się wiele atrakcji. Pojawią się food trucki - ale nie będzie to typowy zlot food trucków. Foodtruckowi mistrzowie kuchni zaserwują specjały rodem z Meksyku, Węgier, Korei, USA i innych zakątków świata, nie zabraknie dań na słodko i wytrawnych, ostro i łagodnie, klasyków street foodu i oryginalnych autorskich kompozycji. W menu wielu wystawców pojawią się dania wegetariańskie.

Poza tym odbędą się m.in. rejsy galarami, motorówką czy kajakami, a o dobry muzyczny nastrój zadbaj DJ. Spragnionych chilloutu ucieszy strefa z leżaczkami i muzyką, a tych, którzy potrafią dużo zjeść z pewnością zainteresują zawody w jedzeniu na czas. Organizatorzy przygotowali także liczne konkursy, gry i zabawy dla dorosłych i tych młodszych.

W specjalnej strefie dla dzieci odbędą się warsztaty teatralne, będzie można pobawić się lego czy poćwiczyć kreatywność na zajęciach z malarstwa. Dzieciaki będą mogły także wyszaleć się na trampolinach, zanurkować w basenach z kolorowymi piłeczkami, poskakać na bajkowych dmuchawcach i puszczać wielkie bańki mydlane.

W sobotę wydarzenie trwa od godziny 12:00 do 22:00, a w niedzielę od godziny 12:00 do 20:00. Wstęp wolny.

 

Weekendowa Strefa Aktywności przy Stadionie Energa Gdańsk to wakacyjna propozycja na spędzenie czasu na świeżym powietrzu
Weekendowa Strefa Aktywności przy Stadionie Energa Gdańsk to wakacyjna propozycja na spędzenie czasu na świeżym powietrzu
mat. prasowe

 

Ci, którzy wolą aktywności sportowe i różnego rodzaju rywalizację, sobotę i niedzielę, 1-2 sierpnia, mogą spędzić na świeżym powietrzu przy Stadionie Energa Gdańsk (ul. Pokoleń Lechii Gdańsk 1), gdzie jak co tydzień organizowana jest Weekendowa Strefa Aktywności. To część akcji #CzasNaGdańsk, przeznaczona dla rodzin, grupy przyjaciół i wszystkich, którzy chcą aktywnie spędzić czas oraz odpocząć na świeżym powietrzu.

W sobotę przy Fun Arenie na terenach zewnętrznych Stadionu o godz. 12:00 wystartuje turniej piłkarski Football Hub Cup. Udział weźmie 8 zespołów, które przystąpią do rywalizacji w systemie pucharowym. Podczas turnieju będzie promowana postawa fair play, której symbolem będą zielone kartki, zespół, który uzbiera ich najwięcej będzie mógł liczyć na nagrodę. Na najlepsze zespoły będą czekały pamiątkowe puchary. Szczegóły i zapisy TUTAJ.

W niedzielę na miłośników biegania czeka wyjątkowa propozycja - Stadionowa Piątka. To kameralny bieg na dystansie pięciu kilometrów, w którym udział może wziąć każdy, bez względu na poziom zaawansowania. Niestety limit osób mogących brać udział w imprezach sportowych wynosi aktualnie 150 uczestników, i został on wykorzystany - zapisy online są już zamknięte.

Za to zarówno w sobotę, jak i w niedzielę, od godziny 11:00 do 17:00 odbywają się stałe punkty programu - gry, zabawy i konkursy, pokazy latawców i baniek mydlanych, dmuchańce oraz zajęcia sportowe. O godzinie 11:00 pod FUN ARENĄ rozpoczną się warsztaty rolkarskie z Roll4All, a zabawę urozmaici wóz strażacki w stylu retro. Na głodnych czekają foodtrucki i drobne przekąski, w tym wata cukrowa i lody.

Wstęp do Weekendowej Strefy Aktywności jest bezpłatny.

 

„Czerwony Kapturek” na scenie Białostockiego Teatru Lalek zachwyca widzów od 1993 roku (premiera wznowienia odbyła się 18 września 2005 roku)
„Czerwony Kapturek” na scenie Białostockiego Teatru Lalek zachwyca widzów od 1993 roku (premiera wznowienia odbyła się 18 września 2005 roku)
mat. Białostockiego Teatru Lalek

 

Teatralną propozycję dla najmłodszych jak co niedzielę znajdziemy w Amfiteatrze Orana, położonym w samym sercu Parku Oruńskiego, przy ulicy Raduńskiej. Miejsce powróciło do działalności w nowej, podyktowanej koronawirusem rzeczywistości, zapraszając w tym sezonie nie na koncerty piosenki aktorskiej, jak było to w poprzednich latach, a spektakle dla całych rodzin. W każdą niedzielę, w ramach plenerowego teatru dla dzieci - „Teatr w samo południe” możemy oglądać przedstawienia Teatru Miniatura, Białostockiego Teatru Lalek i Teatru A3 „Kolekcjonerzy Wzruszeń”.

W tę niedzielę Białostocki Teatr Lalek zaprezentuje spektakl „Czerwony Kapturek”. Opowieść o słynnej dziewczynce, która po drodze do domku babci spotyka wilka przedstawią dwaj panowie, Muzyk - Krzysztof Bitdorf, i Aktor - Ryszard Doliński. Używając języka metateatralnego i poprzez szlachetną błazenadę sprowokują dziecięcą publiczność do współuczestniczenia w zabawie teatralnej. Dobry humor i miło spędzony czas gwarantowane.

Początek o godzinie 12:00. Wstęp wolny.

 

Co by było, gdyby mężczyźni byli traktowani jak kobiety? Recenzja „Status quo” w klubie Żak

 

Agata Olszewskawww.gdansk.plagata.olszewska@gdansk.pl
Agata Olszewska - najnowsze
Agata Olszewskawww.gdansk.plagata.olszewska@gdansk.pl
Agata Olszewska - najnowsze