PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Planuj urlop: nowe połączenia Portu Lotniczego Gdańsk na wiosnę i lato 2020 r.

Planuj urlop: nowe połączenia Portu Lotniczego Gdańsk na wiosnę i lato 2020 r.
Z gdańskiego lotniska wiosną i latem 2020 r. po raz pierwszy polecieć będzie można do pięciu miast. Wrócą też nieobsługiwane w zimie atrakcyjne kierunki. Warto już teraz zaplanować podróż.
Barcelona
Barcelona
katerina zhang/Pixabay

 

Zimowa siatka połączeń lotniczych obowiązywać będzie jeszcze do końca marca, ale już 2 lutego pojawi się pierwsza jaskółka zwiastująca siatkę sezonu wiosenno - letniego. Tego dnia Wizz Air przywróci połączenia z Barceloną. Do portu lotniczego Barcelona El Prat polecimy dwa razy w tygodniu - w środy i w niedziele. 

 

Zadar
Zadar
Jan Tiedemann/Pixabay

 

Już od 31 marca będziemy mogli cieszyć się słońcem w Zadarze. Będzie to pierwsze regularne połączenie gdańskiego lotniska z Chorwacją, przeloty będą realizowane we wtorki, czwartki i soboty. Przewoźnik to Ryanair.

 

Zaporoże
Zaporoże
Yevhen Paramonov/Pixabay

 

Dzień wcześniej Wizz Air zainauguruje przeloty Gdańsk - Zaporoże. Samoloty na tej trasie będą latały dwa razy w tygodniu, w poniedziałki i piątki.

 

Do Nowego Jorku dolecieć można z Gdańska transferem z Norwegian
Do Nowego Jorku dolecieć można z Gdańska transferem z Norwegian
noelsch/Pixabay

 

Port Lotniczy Gdańsk chwali się największą siecią skandynawskich tras w Polsce. Nowe połączenia, które uruchomi w kwietniu niskokosztowy przewoźnik Norwegian, ugruntują jeszcze pozycję lidera naszego lotniska. I choć miasta te nie są nowe w gdańskiej siatce połączeń, przewoźnik zachęca by potraktować te obsługiwane przez niego lotniska również jako transferowe dla dalszych realizowanych przez niego podróży lotniczych (Los Angeles, Nowy Jork, Bangkok). 

Nowe trasy Norwegian z Gdańska: 

  • Kopenhaga - czwartki i niedziele (od 16 kwietnia 2020)
  • Sztokholm - poniedziałki, czwartki, piątki i niedziele (od 2 kwietnia) 
  • Göteborg -  piątki i niedziele (od 3 kwietnia)
  • Trondheim - piątki i niedziele (od 1 kwietnia)

 

Bari
Bari
Alessandro Altieri/Pixabay

 

Węgierski Wizz Air począwszy od 1 czerwca realizować będzie przeloty na włoskiej trasie -  do Bari nad Adriatykiem. Można z nich będzie skorzystać dwa razy w tygodniu, w poniedziałki i piątki.

 

Burgas
Burgas
Wiktor Sapożnikow/Pixabay

 

Z kolei Irlandzki budżetowy przewoźnik Ryanair, 2 czerwca zainauguruje połączenie lotnicze Gdańska z bułgarskim Burgas nad Morzem Czarnym. Trasa będzie dostępna dwa razy w tygodniu: we wtorki i soboty. Przeloty można rezerwować do września włącznie.

 

Kalamata to rejon słynący z uprawy drzew oliwnych
Kalamata to region słynący z uprawy drzew oliwnych
Leszek Kruk/Pixabay

 

To nie koniec nadmorskich, ciepłych kierunków: dzień później po raz pierwszy z Gdańska dolecieć będzie można do greckiego miasta Kalamata położonego na południowo - zachodnim wybrzeżu półwyspu Peloponez. Loty będą realizowane dwa razy w tygodniu (środy i soboty) w ścisłym sezonie letnim - ostatni przelot 30 września.

Poza powyższymi nowościami, wiosną do rozkładu lotów z Gdańska powróci także Wiedeń, Piza, Ateny, Ryga oraz Zurych.

oprac. IBwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl