PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Piwosze! Rezerwujcie czas na najbliższy weekend - zbliża się Hevelka. KONKURS dla Czytelników

Piwosze! Rezerwujcie czas na najbliższy weekend - zbliża się Hevelka. KONKURS dla Czytelników
Hevelka, czyli Festiwal Piw Rzemieślniczych odbędzie się tym razem w dniach 14-15 czerwca, ponownie w Centrum Stocznia Gdańska. Przez dwa dni na piwoszy czekać będzie około 200 rodzajów złotego napoju, ekologiczne kubki, kilkanaście food trucków, konkursy, a także… po raz pierwszy w historii tego festiwalu - muzyka na żywo.
Spróbować wszystkich rodzajów piw niestety się nie da, bo... będzie ich aż 200!
Spróbować wszystkich rodzajów piw niestety się nie da, bo... będzie ich aż 200!
Grzegorz Mehring/gdansk.pl

 

Festiwal Piw Rzemieślniczych Hevelka to duża impreza browarnicza, która odbywa się w naszym mieście od 2015 roku. Nie trudno więc obliczyć, że tegoroczna edycja będzie małym jubileuszem. Pierwsze dwie edycje Hevelki odbyły w AmberExpo. W 2017 roku imprezę przeniesiono do Centrum Stocznia Gdańska i tam też, po raz trzeci, odbędzie się tegoroczne wydarzenie. Kto był, widział i degustował, zapewne przyzna, że industrialne wnętrza lepiej pasują do klimatu festiwalu. Wydarzenie jak zawsze potrwa dwa dni.

Czego możemy spodziewać się w tym roku?

Hevelka 2019 rozpocznie się w piątek, o godz. 16.00. Na piwoszy czekać będzie rekordowa liczba 34 wystawców, 200 rodzajów piwa, kilkanaście food trucków i coś, czego jeszcze nie było...

- W piątkowy wieczór zapraszamy wszystkich do posłuchania muzyki na żywo - zachęca Wojciech Stybor, współorganizator Hevelki. - Wystąpią: MaJLo, Iza & Latynoscy Brothers i Lastryko. Chciałbym przypomnieć również naszym gościom, że warto odwiedzić Strefę Premier, gdzie znajdziemy wyjątkowe pozycje piw uwarzonych i przygotowanych specjalnie na festiwal.

 

Hevelka swoją nazwą nawiązuje do Jana Heweliusza - znanego gdańskiego astronoma i... browarnika
Hevelka swoją nazwą nawiązuje do Jana Heweliusza - znanego gdańskiego astronoma i... browarnika
Grzegorz Mehring/gdansk.pl

 

Ekologiczny akcent

Hevelka wpisuje się w trwającą w naszym mieście kampanię “Gdańsk bez plastiku” i dlatego ważnym ekologicznym akcentem wydarzenia będą festiwalowe kubki. Wykonane zostały z biodegradowalnego materiału, pozyskiwanego z odnawialnych surowców naturalnych, m.in. mączki kukurydzianej. Oznacza to, że kubki są w pełni kompostowalne, a dodatkowo - lekkie i mocne.

 

Degustacja

Ponieważ wybór piw jest bardzo szeroki, w temacie degustacji warto zachować rozwagę. Pomocne w tym będą oferowane przez wystawców próbki degustacyjne o pojemności 0.1 litra. Kto zna już swoje preferencje smakowe, może skorzystać z większych pojemności kubków degustacyjnych, czyli 0.3 i 0.5 litra.

 

Festiwalowe gadżety

W sklepie Hevelki będzie można nabyć mnóstwo atrakcyjnych pamiątek, m. in. torby, plecaki, skarpety czy koszulki. Tradycyjnie dostępna będzie pełna gama szkła festiwalowego, w różnych pojemnościach, ze specjalnie zaprojektowaną szklanką na tegoroczny festiwal. Na pewno wśród stałych bywalców festiwalu są tacy, którzy mają już kolekcję szklanek z każdego roku. 

 

Piwo przede wszystkim, ale na Hevelce odwiedzający będą mogli posmakować także irlandzkiej whiskey (trzykrotnie destylowana w miedzianych alembikach, dzięki czemu jest delikatniejsza). Whiskey znajdziemy w strefie Tullamore Dew
Piwo przede wszystkim, ale na Hevelce odwiedzający będą mogli posmakować także irlandzkiej whiskey (trzykrotnie destylowana w miedzianych alembikach, dzięki czemu jest delikatniejsza). Whiskey znajdziemy w strefie Tullamore Dew
Grzegorz Mehring/gdansk.pl

 

Bilety

  • Bilet normalny 1 dzień: 15 zł.
  • Bilet normalny 2 dni: 25 zł.
  • Bilet grupowy 1 dzień (10 osób): 120 zł.
  • Bilety kupimy w kasach na festiwalu lub poprzez internet: www.hevelka.pl   www.eventim.pl

Gdzie i kiedy?

  • 14 czerwca (piątek), godz. 16.00 - 01.00
  • 15 czerwca (sobota), godz. 12.00 - 00.00

CENTRUM STOCZNIA GDAŃSKA (wejście od ul. Lisia Grobla)

 

Dla naszych Czytelników mamy zaproszenia na Festival Piw Rzemieślniczych Hevelka w dniach 14-15 czerwca. Osoby, które najszybciej prześlą prawidłową odpowiedź na pytanie otrzymają pojedyncze bilety na to wydarzenie.

PYTANIE:

Która edycja Hevelki odbywa się w tym roku?

Odpowiedzi, z podaniem własnego imienia i nazwiska oraz numeru telefonu, należy przesyłać do czwartku, 13 czerwca 2019 r. godz. 13.00 na adres mail: konkurs@gdansk.pl. Zwycięzców o sposobie odebrania biletów poinformujemy drogą elektroniczną. W temacie maila prosimy wpisać: Hevelka.

 

Regulamin konkursu

1. Organizatorem konkursu "Festival Piw Rzemieślniczych Hevelka w dniach 14-15 czerwca" są Gdańskie Centrum Multimedialne Spółka z o.o. ul. Andruszkiewicza 5, 80-601 Gdańsk (wydawca portalu www.gdansk.pl) oraz Hevelka sp. z o.o.".

2. Konkurs rozpoczyna się z chwilą ogłoszenia na stronie www.gdansk.pl i trwa do czasu rozstrzygnięcia.

3. Data trwania konkursu jest ustalana niezależnie dla każdego konkursu i jest podana przy opisie konkursu. Przy czym dzień zakończenia konkursu jest dniem podania zwycięzcy konkursu.

4. Uczestnictwo w konkursie jest dobrowolne. Do konkursu można przystąpić w każdym momencie jego trwania.

5. Udział w konkursie polega na przesłaniu poprawnej odpowiedzi na pytanie konkursowe na adres konkurs@gdansk.pl z wpisanym tematem maila: Hevelka.

6. Zwycięzcą konkursu zostaje osoba, której e-mail trafi na adres elektroniczny organizatora w jak najszybszym czasie.

7. Nagrodą w konkursie jest jeden bilet na wydarzenie.

8. Ogłoszenie wyników następuje po rozstrzygnięciu konkursu.

9. Zwycięzca zostanie powiadomiony o wygranej na wskazany adres e-mail lub numer telefonu.

10. Zwycięzca zobowiązany jest wysłać na adres organizatora konkurs@gdansk.pl potwierdzenie otrzymania informacji o przyznanej nagrodzie.

11. W przypadku braku kontaktu ze zwycięzcą lub stwierdzenia nieprawidłowości podczas weryfikacji, zwycięzcą ogłoszona zostanie osoba, która zajęła kolejne miejsce w konkursie.

12. Udział w konkursie jest równoznaczny z wyrażeniem przez osoby uczestniczące zgody na przetwarzanie przez organizatora ich danych osobowych na potrzeby konkursu.


Udział w konkursie jest równoznaczny z zapoznaniem się z regulaminem konkursu i akceptacją jego treści, a także wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych niezbędnych do realizacji konkursu, w wysłanym przez uczestnika w mailu do redakcji. 

Polityka prywatności

 

ZOBACZ NASZĄ RELACJĘ Z HEVELKI 2018

 

 

Natalia Gawlikwww.gdansk.plnatalia.gawlik@gdansk.pl
Natalia Gawlik - najnowsze
Natalia Gawlikwww.gdansk.plnatalia.gawlik@gdansk.pl
Natalia Gawlik - najnowsze