Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

"PIT w Gdańsku. Się opłaca!". Ponad 12 tysięcy osób zgłosiło się już do miejskiej loterii

Ponad 12,5 tysiąca mieszkańców zarejestrowało się dotąd w systemie miejskiej loterii "PIT w Gdańsku. Się opłaca!". Kto jeszcze tego nie zrobił, powinien się pospieszyć – zgłaszać można się bowiem tylko do 5 maja br. Każdy ma szansę na główną wygraną, a jest nią samochód hybrydowy!

"PIT w Gdańsku. Się opłaca!". Ponad 12 tysięcy osób zgłosiło się już do miejskiej loterii
A
A
data publikacji: 18 kwietnia 2018 r.

 

PIT się opłaca. W Gdańsku
PIT się opłaca. W Gdańsku
Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl


Główną nagrodę, samochód hybrydowy Toyotę Yaris w wersji premium, można obejrzeć i to z bardzo bliska, jeszcze dziś i jutro w Galerii Auchan przy ul. Szczęśliwej. W ostatnich tygodniach pojawiała się ona w wybranych centrach handlowych na terenie Gdańska. Ul. Szczęśliwa to "ostatni przystanek", gdzie promowana jest też miejska loteria.

Wygrać ten samochód może każdy, bez względu na to, jak długo mieszka w Gdańsku. Wystarczy, że rozliczy swój PIT w jednym z gdańskich urzędów skarbowych - warto pamiętać o tym, że w zeznaniu podatkowym liczy się miejsca zamieszkania, a nie zameldowania.

W puli tegorocznej loterii znajduje się aż 66 nagród. Poza autem do wygrania są rowery miejskie Best Gela (przygotowano 15 jednośladów), a także Karty Mieszkańca z doładowanym 5-miesięcznym biletem komunikacji miejskiej. Miasto przygotowało ich 50.

Aby wziąć udział w losowaniu w ramach miejskiej loterii, wystarczy wejść na stronę www.gdansk.pl/pit i tam wypełnić formularz podając imię i nazwisko, PESEL, adres e-mail oraz numer telefonu, a także potwierdzić fakt złożenia deklaracji PIT za rok 2017 w Urzędzie Skarbowym w Gdańsku. Każdy, kto po raz pierwszy składa deklarację PIT w naszym mieście, również powinien zaznaczyć to w formularzu. Po jego wypełnieniu uczestnik loterii otrzyma specjalny kod rejestracyjny.

Losowanie nagród odbędzie się 9 maja 2018 roku. Wyniki loterii zostaną opublikowane na stronie www.gdansk.pl/pit.

Ubiegłoroczna akcja zachęcająca mieszkańców do płacenia PIT w Gdańsku okazała się dużym sukcesem. Dzięki nowym podatnikom do miejskiej kasy wpłynęło prawie 10 mln zł, co oznacza, że decyzję o pozostawieniu swoich podatków nad Motławą podjęło blisko 4 tys. nowych podatników. W tym roku gdański magistrat postanowił również przekonać „nowych” mieszkańców, żeby swój PIT złożyli w Gdańsku, a więc tam, gdzie na co dzień mieszkają, pracują, studiują i odpoczywają. Dzięki podatkom miasto może m.in. budować ścieżki rowerowe, zwiększać liczbę miejsc w przedszkolach czy inwestować w nowe miejsca rekreacji, a to przekłada się na komfort życia wszystkich mieszkańców.-
Kamila Grzenkowska (0)
www.gdansk.pl
kamila.grzenkowska@gdansk.pl
więcej tekstów autora
-
Kamila Grzenkowska (0)
www.gdansk.pl
kamila.grzenkowska@gdansk.pl
więcej tekstów autora