PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Będzie trzecia edycja loterii "PIT w Gdańsku. Się opłaca!" - od marca

Będzie trzecia edycja loterii "PIT w Gdańsku. Się opłaca!" - od marca
Do wygrania hybrydowe auto, rowery i napędzane elektrycznie hulajnogi! Wystarczy, że rozliczysz podatki w Gdańsku, a jedna z nagród może trafić do Ciebie. Już 1 marca br. rusza trzecia edycja popularnej miejskiej kampanii.
Już 1 marca rusza miejska kampania PIT w Gdańsku. Się opłaca!
Już 1 marca rusza miejska kampania "PIT w Gdańsku. Się opłaca!". W ubiegłorocznej loterii hybrydową Toyotę Yaris wygrała Pani Katarzyna z ulicy Guderskiego
Grzegorz Mehring/ www.gdansk.pl


Każdy, kto mieszka w Gdańsku i rozliczy swój PIT w jednym z gdańskich urzędów skarbowych ma szansę na wygraną w miejskiej loterii. W zeznaniu podatkowym liczy się bowiem miejsca zamieszkania, a nie zameldowania. W ciągu ostatnich dwóch lat rozlosowano m.in. 2 hybrydowe auta, 20 rowerów, konsole, karty mieszkańca i nagrody niespodzianki.

Kampania "PIT w Gdańsku. Się opłaca!" ma na celu zachęcenie osób mieszkających i pracujących w Gdańsku - ale zameldowanych gdzie indziej - by składały roczną deklaracji podatkową PIT nie według miejsca zameldowania, ale właśnie tam, gdzie pracują i żyją, czyli w Gdańsku.

Zainteresowanie gdańską loterią z roku na rok zyskuje na popularności. W 2017 roku uczestniczyło w niej prawie 15 tysięcy gdańszczan, a w ubiegłym już o 4 tysiące więcej.  Wzrostowa tendencja nie jest zaskoczeniem, bo niewielkim wysiłkiem można wygrać bardzo atrakcyjne nagrody.


Rejestracja uczestników loterii odbywa się w centrach biznesowych.
Rejestracja uczestników loterii będzie odbywała się online, a także w punktach stacjonarnych, zlokalizowanych w galeriach handlowych i centrach biznesowych.
Dominik Paszliński/ www.gdansk.pl


Warto dodać, że tylko w 2017 roku dzięki nowym podatnikom do miejskiej kasy wpłynęło prawie 10 mln zł. To dobry prognostyk na ten rok, bo oznacza, że gdańscy podatnicy mają świadomość, iż rozliczanie podatków w mieście, w którym żyją, oznacza przekazywanie środków na rozwój miejskiej infrastruktury (parki, pływalnie, stadiony, ścieżki rowerowe, budowa przedszkoli). Dzięki dodatkowym środkom z podatku PIT miasto może inwestować w nowe miejsca rekreacji, a to oznacza jeszcze wyższyc komfort życia mieszkańców Gdańska.

Włodarze pomyśleli także o cudzoziemcach. Podobnie, jak w 2018 roku strona internetowa „PIT w Gdańsku. Się opłaca!” będzie także w wersji angielskiej, by rozliczyć mogli się także mieszkający w Gdańsku cudzoziemcy. Z roku na rok jest ich coraz więcej, nie tylko za sprawą międzynarodowych korporacji, które chętnie inwestują w Gdańsku. 

Tradycyjnie już, udział w loterii będzie można zgłosić online lub w punkcie obsługi mieszkańców (Urząd Miejski w Gdańsku, ul. Nowe Ogrody 8/12). Wszystkie szczegółowe informacje już wkrótce będzie można znaleźć w sieci, na stronie dedykowanej kampanii. Tam też będzie dostępny regulamin. 


Aldona Dybukwww.gdansk.plaldona.dybuk@gdansk.pl
Aldona Dybuk - najnowsze
Aldona Dybukwww.gdansk.plaldona.dybuk@gdansk.pl
Aldona Dybuk - najnowsze