Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

PiS chce, by gdański Lotos został przejęty przez PKN Orlen do połowy 2019 r.

- Planujemy dopiąć transakcję Lotosu w pierwszej połowie 2019 r. - mówi Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen i zaufany człowiek PiS. Jego zdaniem, "wszystko idzie zgodnie z planem".

PiS chce, by gdański Lotos został przejęty przez PKN Orlen do połowy 2019 r.
A
A
data publikacji: 31 lipca 2018 r.
Fabryka zostanie - Gdańsk straci podatki, menadżerów, możliwość rozwoju samodzielnych ośrodków badawczych. Szyld i marka Lotosu zastąpione będą przez płocki PKN Orlen
Zakład produkcyjny zostanie na swoim miejscu - Gdańsk straci podatki, menadżerów, możliwość rozwoju samodzielnych ośrodków badawczych. Szyld i marka Lotosu zastąpione będą przez logo płockiego PKN Orlen
Dominik Paszliński/www.gdansk.pl

To ciąg dalszy działań rządu Prawa i Sprawiedliwości na rzecz przejęcia przez płocki PKN Orlen gdańskiego Lotosu. Prezes Orlenu Daniel Obajtek poinformował o perspektywie "dopięcia transakcji" we wtorek, 31 lipca, podczas spotkania z dziennikarzami na jednej ze stacji paliw w Warszawie. To oznacza, że Prawo i Sprawiedliwość postanowiło zignorować apele pomorskich parlamentarzystów i samorządowców o zachowanie niezależności Lotosu.

Prezes Obajtek przypomniał, że transakcja przejęcia Lotosu przez PKN Orlen będzie wymagała jeszcze zgody Komisji Europejskiej. Nie powiedział jednak, kiedy spółka wystąpi do KE o taką zgodę.

CZYTAJ TEŻ:

Prezydent Adamowicz i marszałek Struk wspólnie bronią Grupy Lotos 

Płocki Orlen przejmie gdański Lotos? Sejmik Województwa jest przeciw

Nie dla Lotosu w Orlenie. Gorąca nadzwyczajna sesja Rady Miasta Gdańska [ZOBACZ]

Lotos. Do premiera apelują pomorscy parlamentarzyści (ale nie z PiS)

-
oprac. RD (0)
www.gdansk.pl
-
oprac. RD (0)
www.gdansk.pl