PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Piotr Nowakowski nadal zawodnikiem Trefla. Nowym środkowym został Bartłomiej Mordyl

Piotr Nowakowski nadal zawodnikiem Trefla. Nowym środkowym został Bartłomiej Mordyl
Jeden z najlepszych polskich środkowych Piotr Nowakowski, który barwy Trefla zaczął reprezentować rok temu, także w sezonie 2018/2019 będzie występować w gdańskiej drużynie. Formację środkowych uzupełni Bartłomiej Mordyl, który przenosi się z pierwszoligowego KS AGH Kraków.
Piotr Nowakowski w maju 2017 roku podczas pikniku siatkarskiego na Targu Węglowym
Piotr Nowakowski w maju 2017 roku podczas pikniku siatkarskiego na Targu Węglowym
fot. Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

Piotr Nowakowski mierzy 205 cm i w grudniu skończy 31 lat. Karierę rozpoczynał we Wrzosie Międzyborów, później reprezentował Metro Warszawa, a w 2006 roku trafił do AZS-u Częstochowa. W barwach tego klubu zadebiutował w Polskiej Lidze Siatkówki i w 2008 roku sięgnął po pierwsze seniorskie trofea – Puchar Polski i srebrny medal ligi. W 2011 roku przeniósł się do Asseco Resovii, w której występował aż do końca sezonu 2016/2017. W tym czasie wywalczył trzy tytuły mistrza i dwa wicemistrza kraju, Superpuchar Polski, a także srebrne medale Ligi Mistrzów i Pucharu CEV.

W 2008 roku zadebiutował w reprezentacji Polski, z którą sięgnął m.in. po mistrzostwo świata, złoty i brązowy medal mistrzostw Europy, złoto i brąz Ligi Światowej oraz srebro i brąz Pucharu Świata. W latach 2011-2013 grał w kadrze pod okiem Andrei Anastasiego.

Przed sezonem 2017/2018 panowie spotkali się ponownie, bowiem Piotr Nowakowski przeniósł się do Trefla Gdańsk. W minionych rozgrywkach popularny „Pit” wystąpił w 36 meczach, zdobywając łącznie 367 punktów, w tym 93 blokiem. Uplasował się także na drugiej pozycji ligowego rankingu najlepiej blokujących.

- Piotr to bardzo ważny zawodnik w naszej drużynie nie tylko na boisku, ale i w szatni. Bardzo się cieszę, że swoją postawą na parkiecie w minionych rozgrywkach potwierdził fakt, że jest graczem światowego formatu oraz jeszcze mocniej rozwinął swoje umiejętności. Praca z nim to czysta przyjemność, więc jestem szczęśliwy, że zostaje w Gdańsku i mam nadzieję, że przed nami kolejny owocny sezon - chwali podopiecznego trener Andrea Anastasi.

- Przychodząc do Gdańska rok temu mówiłem, że świetnie wspominam czasy współpracy z trenerem Anastasim z reprezentacji Polski i że jestem przekonany, że w klubie również nasze relacje będą układały się wzorowo. Teraz mogę potwierdzić, że zdecydowanie tak było, o czym świadczą zarówno brązowy medal i Puchar Polski, jak i moje indywidualne statystyki - zaznacza Nowakowski, który związał się z klubem rocznym kontraktem. - Cieszę się, że pod okiem trenera podniosłem jeszcze swoje umiejętności i pomogłem drużynie. Liczę, że tak samo będzie w kolejnych rozgrywkach, w których także będę reprezentował barwy Trefla. Jestem szczęśliwy, że zostaję w Gdańsku, to piękne miasto i świetne miejsce do życia.


Formację środkowych, w której oprócz Piotra Nowakowskiego znajdują się Wojciech Grzyb i Patryk Niemiec, uzupełni Bartłomiej Mordyl, który do Gdańska przenosi się z pierwszoligowego KS AGH Kraków. Mordyl ma 23 lata i mierzy 201 cm.

- Przebudowujemy drużynę, chcąc zgromadzić jak najbardziej perspektywicznych zawodników. Bartek jest takim graczem, który zdecydowanie może się w Gdańsku bardzo rozwinąć. Obserwowałem go między innymi dwa lata temu w reprezentacji Polski U-23 i widziałem w nim potencjał oraz ogromną chęć pracy, a to jest niezwykle ważne - mówi szkoleniowiec Trefla.

- Przede mną bardzo dużo pracy, żeby się przygotować do gry w PlusLidze, ponieważ to zupełnie inny poziom niż pierwsza liga, ale bardzo się z tego cieszę. Możliwość trenowania pod okiem trenera Anastasiego i u boku takich zawodników jak Piotr Nowakowski czy Wojtek Grzyb, to dla mnie ogromna szansa, by jak najwięcej się nauczyć i rozwinąć - przyznaje Mordyl, który z Treflem podpisał dwuletni kontrakt.

Czytaj także:

Zmiana przyjmujących w Treflu. Przychodzi Mijailović, odchodzi Szalpuk

Trefl ma nowego rozgrywającego, Mateusz Mika odchodzi

Maciej Muzaj za Damiana Schulza. Zmiany w ekipie siatkarzy Trefla

oprac. WGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl