PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Piotr Myszka nie płynie już w mistrzostwach Europy w klasie RS:X

Piotr Myszka nie płynie już w mistrzostwach Europy w klasie RS:X
W dniach 22-28 listopada odbywają się mistrzostwa Europy w żeglarskiej klasie RS:X. Z rywalizacji wycofał się Piotr Myszka, reprezentant Polski na igrzyska olimpijskie w Tokio. Zawodnik z gdańskiego AZS AWFiS drugiego dnia regat doznał kontuzji żebra.
Piotr Myszka na portugalskich wodach (pierwszy z prawej)
Piotr Myszka na portugalskich wodach (pierwszy z prawej)
fot. Joao Costa Ferreira - Osga.photo

 

Po pierwszym dniu regat Piotr Myszka (AZS AWFiS Gdańsk) zajmował ósme miejsce z niewielką stratą do czołówki. Drugiego dnia reprezentant Polski miał jednak pecha. 

- Podczas wyścigu panowały bardzo trudne warunki, płynęliśmy w ogromnych, oceanicznych falach i silnym wietrze. Spływając z jednej fali, dostałem z boku uderzenie od drugiej fali. Poczułem silny ból w żebrach, przewróciłem się. Pozbierałem się i chciałem płynąć dalej, ale ból był coraz silniejszy i po kilkuset metrach przerwałem wyścig i ledwo dopłynąłem do pontonu. W szpitalu prześwietlenie wykazało pęknięcie żebra. Ból jest bardzo silny, ale też oddychanie podczas maksymalnego wysiłku w trakcie wyścigu jest katorgą. Dalsza rywalizacja okazała się niemożliwa. Żebro szybko się zrośnie, trzeba się zregenerować i dalej szlifować formę przed najważniejszym startem, czyli igrzyskami olimpijskimi - mówi gdański żeglarz.


W portugalskiej Vilamourze po dwóch dniach rywalizacji Zofia Klepacka (Legia Warszawa) zajmuje czwarte miejsce i traci 9 punktów do prowadzącej Francuzki Charline Picon, mistrzyni olimpijskiej z Rio de Janeiro. Maja Dziarnowska (Sopocki Klub Żeglarski) jest 13, a Karolina Lipińska (Sopocki Klub Żeglarski) zajmuje 19 miejsce.

Wśród mężczyzn, po wycofaniu się Piotra Myszki, honoru biało-czerwonych broni Radosław Furmański (Dobrzyński Klub Żeglarski), który jak na razie zajmuje 17 miejsce w klasyfikacji generalnej. Szansę na medal w rywalizacji młodzieżowców ma Kamil Manowiecki (Sopocki Klub Żeglarski), który plasuje się na czwartym miejscu.

 

oprac. WGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl