Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Piknik dla seniorów. Zapraszamy z całymi rodzinami

Warsztaty rękodzielnicze i kulinarne, zajęcia sportowe i edukacyjne, porady specjalistów i bezpłatne badania profilaktyczne. Czwarty Doroczny Piknik Seniora odbędzie się w sobotę, 18 czerwca, na Placu Zebrań Ludowych. Wstęp wolny. Impreza odbywa się w ramach obchodów Światowego Dnia Praw Osób Starszych.

Piknik dla seniorów. Zapraszamy z całymi rodzinami
A
A
data publikacji: 14 czerwca 2016 r.

Pomorski Piknik Seniora w 2014 roku
Pomorski Piknik Seniora w 2014 roku
Joanna Bieluń / www.gdansk.pl

- Jak w latach poprzednich impreza będzie miała wymiar międzypokoleniowy. Zapraszamy seniorów oraz ich dzieci i wnuków. Liczymy, że ci bardziej aktywni namówią swoich sąsiadów, znajomych do wyjścia z domu, skorzystania z bogatej oferty wydarzeń piknikowych - zapraszają organizatorzy.

Swoją ofertę przedstawią Uniwersytety Trzeciego Wieku, Wolontariat Senioralny, Kluby Seniora zachęcając mieszkańców Gdańska do wspólnego działania. Uczestnicy będą mogli skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych, zasięgnąć specjalistycznych porad, porozmawiać o przysługujących im prawach. Specjaliści opowiedzą jak uchronić przed oszustwami i wyłudzeniami.


W programie pikniku są zajęcia ruchowe dostosowane do możliwości seniorów, oraz takie, w które zaangażować się mogą całe rodziny. Wszak ruch to zdrowie. Są warsztaty plastyczne i rękodzielnicze, które zawsze wzbudzają zainteresowanie wielu pokoleń. Kredowa Babcia i Kredowy Dziadek, czyli wspólne rysowanie kredą po asfalcie, nauka szydełkowania, robienia bransoletek - to tylko niektóre z propozycji, jakie znajdą się w ofercie Pikniku.

Będą także gry, zabawy i konkury. Nie zabraknie warsztatów kulinarnych i degustacji, na których będzie można nauczyć się czegoś nowego i pochwalić swoimi pomysłami.

Na scenie odbędą się pokazy, występy artystyczne i muzyczne umilając wszystkim uczestnikom czas spędzony na wspólnym Pikniku.

Piknik odbywać się będzie w godz. 10.00-15.00. Organizatorami są Miasto Gdańsk, Fundacja Niezależni, Fundacja 50 Aleja oraz Fundacja Sztuka Życia Niepokonani. 

Olimpia Schneider (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta
Referat Prasowy
olimpia.schneider@gdansk.gda.pl
więcej tekstów autora
Olimpia Schneider (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta
Referat Prasowy
olimpia.schneider@gdansk.gda.pl
więcej tekstów autora