PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Piętnaste zwycięstwo Trefla z rzędu. W ćwierćfinale PlusLigi rywalem będzie Jastrzębski Węgiel

Piętnaste zwycięstwo Trefla z rzędu. W ćwierćfinale PlusLigi rywalem będzie Jastrzębski Węgiel
W niedzielę, 15 kwietnia, zwycięstwem z Łuczniczką Bydgoszcz 3:0 siatkarze Trefla zakończyli rundę zasadniczą, odnotowując tym samym 15. wygraną z rzędu. MVP spotkania wybrany został Damian Schulz. W środę, 18 kwietnia, pierwszy mecz ćwierćfinałowy z Jastrzębskim Węglem.

Atakuje Damian Schulz, po raz ósmy w sezonie wybrany graczem meczu
Atakuje Damian Schulz, po raz ósmy w sezonie wybrany graczem meczu
fot. Dominik Paszliński/www.gdansk.pl

Dwa tysiące fanów oglądało w Ergo Arenie ostatni mecz sezonu zasadniczego "gdańskich lwów". Nie było łatwo, dwa sety - pierwszy i trzeci - zakończyły się na przewagi. Trefl wygrał do 28 i 25. 

Najskuteczniejszym z gdańszczan był Damian Schulz, zdobywca 18 punktów, który po raz ósmy w sezonie został uznany MVP meczu. Po 11 punktów zdobyli Mateusz Mika i Szymon Jakubiszak.

- Wiedzieliśmy, że nie możemy odpuścić, mimo że mieliśmy już pewne trzecie miejsce na koniec rundy zasadniczej. To mój pierwszy mecz w tym sezonie, w którym wyszedłem w pierwszej „szóstce”, z czego jestem bardzo zadowolony - cieszył się po spotkaniu Jakubiszak, młody przyjmujący Trefla. - Na początku na pewno troszkę się stresowałem i było to widać. Nie najlepiej wszedłem w mecz, a mocne zagrywki Pawła Gryca nie ułatwiały mi zadania. Na szczęście z każdą kolejną piłką moja pewność siebie wzrastała, nerwy opadały i mogłem się skupić już tylko na grze.  

Gdańszczanie odnieśli 15. wygraną z rzędu. Zwycięska passa żółto-czarnych rozpoczęła się prawie trzy miesiące temu, 22 stycznia. Dzięki takim wynikom „gdańskie lwy” już na dwie kolejki przed końcem rundy zasadniczej były pewne trzeciego miejsca w tabeli.

W ćwierćfinale rywalem Trefla będzie Jastrzębski Węgiel, który sezon zasadniczy zakończył na szóstej pozycji. Rywalizacja odbywać się będzie do dwóch zwycięstw. Pierwsze spotkanie w środę, 18 kwietnia, drugi i ewentualny trzeci mecz w sobotę i niedzielę, 21-22 kwietnia wyjątkowo w Arenie Gdynia. Wyjątkowo, bo w tych dniach w Ergo Arenie wystawiane są spektakle Cirque de Soleil, które w kalendarzu hali były zaplanowane już od blisko roku.

Bilety na sobotnie starcie ćwierćfinałowe będą dostępne od poniedziałku na stronie www.gdanskielwy.pl. Ich ceny będą takie same jak w rundzie zasadniczej - od 15 do 40 zł.

Trefl Gdańsk - Łuczniczka Bydgoszcz 3:0 (30:28, 25:15, 27:25)

Trefl: Grzyb 7, Sanders, Jakubiszak 11, Schulz 18, Niemiec 9, Mika 11, Olenderek (libero) oraz Kozłowski, Gunter, Majcherski (libero)

Łuczniczka: Goas 3, Gryc 20, Filipiak 22, Gorchaniuk 6, Sacharewicz 6, Akala 2, Kowalski (libero) oraz Ananiev, Szalacha, Sieńko, Bieńkowskioprac. WGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl