PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
Pierwszy senny koncert w Gdańsku. W Kolonii Artystów w sobotę
Pierwszy senny koncert w Gdańsku. W Kolonii Artystów w sobotę
Czeka nas niezwykła premiera debiutanckiego albumu Pawła Pruskiego i pierwszy senny koncert w Kolonii Artystów we Wrzeszczu. Po głównym koncercie, od północy z soboty na niedzielę (z 15 na 16 września), artysta będzie kołysał do snu ambinetowymi dźwiękami słuchaczy, którzy pozostaną tu do rana.
Paweł Pruski
Paweł Pruski
Mat. pras.


- Na jedną noc Kolonia stanie się jednym ze Sleeping Places (tytuł debiutanckiej płyty solowej Pawła Pruskiego) - zapowiadają organizatorzy - Sylwester Gałuszko i Katarzyna Smoła z Koloni Artystów we Wrzeszczu (ul. Grunwaldzka 51).

Jak to będzie wyglądało?

Wieczór rozpocznie się premierowym koncertem o godz. 22. Zagra Paweł Pruski, krakowski producent i twórca muzyki elektronicznej, występujący również pod pseudonimem Minoo. Znawcy muzyki tego gatunku mogli go spotkać na licznych festiwalach: Freeform Festival, Tauron Festival, WRO Festival lub koncertach w Europie, Rosji czy Chinach.

Artysta zaprezentuje materiał z debiutanckiej solowej płyty “Sleeping Places”, zawierającej dziewięć kompozycji utkanych z ambientu, IDM i muzyki eksperymentalnej, pełnej trzasków, szmerów i zmiksowanych efektów. Usłyszymy syntezatorowe ballady budzące spokój, ale też wspomnienia, marzenia, wizje, bo jak pisze w recenzji na nowamuzyka.pl Ania Pietrzak: “Płyta Pawła Pruskiego to elektroniczne drzwi do głębokiej refleksji”.

Paweł Pruski
Paweł Pruski
Mat. pras.Ale to nie koniec wrażeń tej nocy. Po godzinnej przerwie, podczas której organizatorzy przygotują przestrzeń - rozłożą łóżka polowe dla słuchaczy i przyniesione przez nich karimaty - rozpocznie się druga, znacznie dłuższa część koncertu.

- Drzwi zamknięte o północy otworzymy o 6 rano w niedzielę - zapowiadają organizatorzy na stronie wydarzenia na FB.

Słuchacze, już w wygodnych pozycjach, będą mogli odpłynąć w sen lub pozostać przy dźwiękach Pruskiego, który będzie łączył syntetyczne dźwięki z przetworzonymi nagraniami terenowymi. 

- To pierwszy taki koncert w Gdańsku - zapewnia Sylwester Gałuszko. - Trochę senne marzenie a trochę kołysanka. Artysta będzie tworzył atmosferę, by swobodnie spać i słuchać. Nie będzie to raczej głęboki sen, raczej rodzaj relaksu.


'Sleeping Places' to debiutancka płyta Pawła Pruskiego
'Sleeping Places' to debiutancka płyta Pawła Pruskiego
brak autoraSkąd inspiracja dla tego typu imprezy?

- Co roku jeździmy z Katarzyną Smołą na dni muzyki The Long Now organizowane w Kraftwerk Berlin, tam odbywają się 36-godzinne tego typu koncerty. Zapoczątkował je Max Richter płytą "Sleep". Kasia postanowiła zorganizować także u nas coś podobnego. Nasza przestrzeń nie jest postindustrialna, to tylko niewielka powierzchnia w centrum Wrzeszcza, więc koncert zaplanowaliśmy - bo tylko tyle osób się zmieści - na 20 osób - tłumaczy Gałuszko.

Aby wziąć udział w sennym marzeniu należy zarezerwować miejsce pisząc do organizatorów na adres: kolonia.artystow@gmail.com. Miejsca wciąż jeszcze są. Pocztą zwrotną otrzymamy instrukcje - jak przygotować się do koncertu, co ze sobą zabrać, a czego nie warto. Na pewno warto wziąć koc lub śpiwór. Pierwszych dziesięć osób, które się zgłoszą, będzie miało możliwość leżakowania na łóżkach polowych, reszta zostanie poproszona o przyniesienie ze sobą karimat.

Bilet na koncert kosztuje od 10 do 20 zł.

- Jeśli miejsc zabraknie, będziemy zapisywać chętnych na listę rezerwowych - mówi Gałuszko.

Sleeping Places, Paweł Pruski; Kolonia Artystów, Gdańsk - Wrzeszcz, ul. Grunwaldzka 51, sobota 15 września godz. 22 do niedzieli 06 rano.

oprac. AUwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl