Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Pierwszy milion czeka. InfoShare - szansa dla startupów

Największy w Europie Środkowo-Wschodniej konkurs dla startupów odbędzie się w Gdańsku podczas konferencji infoShare. Do 6 kwietnia 2016 r. trwa rejestracja młodych firm, które chciałyby powalczyć o nagrodę główną (20 tys. euro) i wsparcie inwestycyjne o wartości miliona euro, a także pokazać swoje projekty spodziewanym pięciu tysiącom uczestników konferencji.

Pierwszy milion czeka. InfoShare - szansa dla startupów
A
A
data publikacji: 25 lutego 2016 r.

Startup Zone`2015 - dużo się działo.
Startup Zone`2015 - dużo się działo.
Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER

Konferencja infoShare w AmberExpo odbędzie się w tym roku już po raz dziesiąty (w dniach 18-20 maja 2016 r.). Spotykają się na niej specjaliści, inwestorzy oraz entuzjaści branży nowych mediów i technologii z całego świata. Po raz trzeci podczas tego wydarzenia rozstrzygnięty zostanie Startup Contest, cieszący się międzynarodowym powodzeniem konkurs dla startupów. W ubiegłym roku zgłosiło się do niego blisko 160 firm z 20 krajów z pięciu kontynentów (przeważały aplikacje z Europy: od Republiki Kosowa po Wielką Brytanię). Rozwijająca się kariera zwycięzców poprzednich dwóch edycji konkursu najlepiej świadczy o tym, że warto brać w nim udział.

- Startup Contest ułatwia uczestnikom osiągnięcie sukcesów w skali globalnej - przekonuje Anna Wylężek z Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości STARTER, który wraz z Fundacją infoShare organizuje startupowe współzawodnictwo. - RoomAuction, zwycięzca ubiegłorocznej edycji, to firma działająca w branży usług turystycznych, która oferuje obecnie swoje usługi już w ponad 170 krajach. CTAdventure, twórcy edukacyjnej gry komputerowej Professor WHY, po sukcesie w Gdańsku wygrali także Creative Business Cup - inny międzynarodowy konkurs.

Startup Contest to zaledwie część oferty, jaką organizatorzy targów przygotowali z myślą o młodych firmach w ramach infoShare Startup Zone. Zaplanowano tu również Startup Expo (przestrzeń, w której innowacyjni przedsiębiorcy będą organizować stoiska targowe), Speed dating (miejsce indywidualnych spotkań z inwestorami) oraz Startup Stage - czyli scenę na której występować będą eksperci i doświadczeni twórcy startupów. Na podium wystąpią również uczestnicy Startup Contest - maksymalnie 15 firm wyłonionych wcześniej przez STARTER i Fundację infoShare spośród wszystkich zgłoszonych kandydatów. Z tej grupy z kolei wyłonionych zostanie maksymalnie siedmiu finalistów, którzy wystąpią na scenie głównej infoShare przed międzynarodowym jury i tysiącami widzów. Właśnie w tym miejscu, 19 maja 2016 r. ogłoszony zostanie zwycięzca, który otrzyma symboliczny czek wart 20 tys. euro i - być może wsparcie inwestycyjne w wysokości nawet miliona euro.

Zarówno do konkursu jak i do Startup Zone trzeba się wcześniej zapisać. Rekrutacja potrwa do 6 kwietnia 2016 r. Każdy projekt będzie poddany weryfikacji przez organizatorów strefy. Jeśli zostanie oceniony pozytywnie, pomysłodawca w ciągu siedmiu dni od zgłoszenia dostanie zaproszenie do Startup Expo. Zgłoszenie i weryfikacja są bezpłatne, jednakże startupy, które zostaną zakwalifikowane do strefy płacą za udział w targach: 500 zł - jeśli wniosą opłatę do 15 marca 2016 r., 700 zł - jeśli zrobią to po tym terminie.

Możliwość udziału w strefie wystawienniczej otrzyma maksymalnie 200 firm.

-
Izabela Biała (0)
www.gdansk.pl
izabela.biala@gdansk.pl
więcej tekstów autora
-
Izabela Biała (0)
www.gdansk.pl
izabela.biala@gdansk.pl
więcej tekstów autora