Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Pierwsze miesiące gdańskiego lotniska - wzrost goni wzrost

Port Lotniczy Gdańsk podliczył pierwsze dwa miesiące działalności w 2017 r. W styczniu obsłużył o 16 proc. pasażerów więcej niż w analogicznym miesiącu ubiegłego roku, w lutym 2016 r. z lotniska skorzystało o 11 proc. mniej podróżnych, niż w lutym roku bieżącego.

Pierwsze miesiące gdańskiego lotniska - wzrost goni wzrost
A
A
data publikacji: 15 marca 2017 r.

Pasażerowie Portu Lotniczego Gdańsk korzystający z rękawa samojezdnego przy terminalu pasażerskim T2
Pasażerowie Portu Lotniczego Gdańsk korzystający z rękawa samojezdnego przy terminalu pasażerskim T2
Port Lotniczy Gdańsk

W sumie lotnisko obsłużyło w ciągu najkrótszego miesiąca w roku ponad 278 tys. osób. Najbardziej dynamiczne przyrosty odnotowano na połączeniach krajowych. Z połączenia Ryanair na lotnisko Chopina w Warszawie skorzystało niemal dwukrotnie więcej pasażerów niż w analogicznym miesiącu ubiegłego roku (wtedy samoloty irlandzkiego przewoźnika lądowały jeszcze na lotnisku w Modlinie).

- LOT zanotował natomiast aż 136 proc. wzrost na swoim połączeniu do Krakowa - dodaje Tomasz Kloskowski, Prezes Zarządu Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy. - Przewoźnicy operujący z Gdańska w ruchu międzynarodowym również odnotowują świetne wyniki. Największym wzrostem cieszyły się loty do Oslo linii Norwegian (41 proc. wzrostu) oraz Finnair do Helsinek, z których skorzystało 25 proc. więcej pasażerów niż w lutym ubiegłego roku.

Styczeń 2017 r. w gdańskim porcie lotniczym w porównaniu z pierwszym miesiącem ubiegłego roku wypadł jeszcze korzystniej - liczba obsłużonych osób wyniosła ponad 289 tys., czyli o 16 proc. więcej niż 12 miesięcy wcześniej.

Charakterystyczne dla stycznia był wzrost zainteresowania lotami krajowymi. Wszystkie połączenia na terenie Polski zanotowały średnio aż 56,5 proc. wzrost w stosunku do stycznia ubiegłego roku.

W tym samym okresie przeciętny wzrost wśród wszystkich przewoźników obsługujących trasy międzynarodowe wyniósł 10 proc.

Czytaj także: 

Polecimy do Izraela. Nowe połączenie z Gdańska

Nowe połączenie lotnicze - z Gdańska polecimy do Amsterdamu. I to nie byle czym

Port Lotniczy Gdańsk - dokąd doleciał? TOP 10 ulubionych połączeń (PODSUMOWANIE ROKU)


-
oprac. IB (0)
www.gdansk.pl
-
oprac. IB (0)
www.gdansk.pl