Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Pierwsza taka atrakcja w Polsce. Na Stadion Energa Gdańsk

W sobotę, 3 czerwca, otwarty zostanie tor Crazy Cart, który jest przeznaczony do wyjątkowych ewolucji za kierownicą specjalnych gokartów. Nie liczy się czas, tylko ciasne zakręty, triki, widowiskowe wiraże i efektowne pokonywanie przeszkód. Do dyspozycji będzie 5 pojazdów, 10 minut jazdy to koszt 30 zł.

Pierwsza taka atrakcja w Polsce. Na Stadion Energa Gdańsk
A
A
data publikacji: 29 maja 2017 r.

fot. Arena Gdańsk

Crazy Cart to wyjątkowe pojazdy stworzone do driftowania (driff to jazda samochodem w poślizgu kontrolowanym). Ich konstrukcja powstała w Stanach Zjednoczonych. Początkowo przeznaczone były dla kierowców rajdowych i gwiazd sportów ekstremalnych. Z czasem stały się tak popularne, że urosły do rangi nowej formy rozrywki. Te niewielkie maszyny rozpędzają się do prędkości 20 kilometrów na godzinę. Wyposażone są w hamulec ręczny - sekret widowiskowej jazdy, który gwarantuje niepowtarzalne manewry.

- Wiele osób marzy o tym, żeby spróbować swoich sił w jeździe wyczynowej, ale nie mają do tego okazji, ani odpowiedniego sprzętu. Postanowiliśmy to zmienić i wprowadzić pierwszy w Polsce profesjonalny tor do driftowania - mówi Hubert Szczęśniak, właściciel Crazy Cart. - Nasze gokarty pozwalają poczuć się, jak kierowca rajdowy, sprawdzić swoje umiejętności „za kółkiem” i doskonalić sztukę jazdy wyczynowej.

Nowa atrakcja powstanie na promenadzie wewnętrznej Stadionu Energa Gdańsk, przy trybunie niebieskiej. Będą mogli z niej korzystać dorośli oraz dzieci od 9 roku życia. Oczywiście za zgodą, lub pod opieką rodzica.

Do dyspozycji odwiedzających będzie 5 gokartów. 10 minut jazdy wyjątkową maszyną to koszt 30 zł. Zapisy pod numerem: 786 830 243 lub w Fun Arenie. Atrakcja będzie czynna od 3 czerwca do początku września. 


ZOBACZ FILM Z PRZEJAZDU NA TERENIE STADIONU ENERGA GDAŃSK-
oprac. WG (0)
www.gdansk.pl
-
oprac. WG (0)
www.gdansk.pl