PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Piecki-Migowo. Chcesz pozbyć się "skarbów" znalezionych w piwnicy? Przyjdź na Pchli Targ!

Piecki-Migowo. Chcesz pozbyć się "skarbów" znalezionych w piwnicy? Przyjdź na Pchli Targ!
Rada Dzielnicy Piecki-Migowo zaprasza na drugą edycję Pchlego Targu w tej dzielnicy. Wystawić można wszystko: książki, płyty, ubrania, nieużywane już zabawki, a także wszelkie skarby znalezione na strychach bądź w piwnicach. Targ odbędzie się w niedzielę, 2 sierpnia.
Pchle targi cieszą się dużym zainteresowaniem m.in. w Oliwie
Pchle targi cieszą się dużym zainteresowaniem m.in. w Oliwie
Fot. Grzegorz Mehring / www.gdansk.pl

 

Pchle Targi z powodzeniem odbywają się od kilku lat w Oliwie. Takie wydarzenia handlowe organizowano też w ostatnich latach we Wrzeszczu. Na podobną formę handlu zdecydowała się dzielnica Piecki-Migowo. Pierwsza edycja odbyła się pod koniec czerwca br. Wystawców zbyt wielu nie było, ale organizatorzy - radni dzielnicy - uznali, że "pierwsze koty za płoty" i należy ponownie zaprosić mieszkańców na podobne wydarzenie.

To zaplanowano w niedzielę, 2 sierpnia. Handlować może każdy mieszkaniec Piecek-Migowa. Wszyscy ci, którzy będą chcieli wystawić swój towar, powinni zabrać ze sobą stolik bądź koc. Organizatorzy nie pobierają żadnych opłat od handlujących i kupujących. Wymagane jest jednak, by handlującymi były osoby pełnoletnie.

 

   Pchli Targ w Oliwie ma już pięcioletnią tradycję. Co nowego w tym roku?

 

Koordynatorem niedzielnego targu jest Grzegorz Giżewski, członek zarządu Dzielnicy Piecki-Migowo. W razie jakichkolwiek wątpliwości w dniu imprezy, należy zgłosić się właśnie do niego. Nie trzeba wcześniej zgłaszać chęci udziału w tym wydarzeniu. Kto jednak będzie miał taką ochotę lub potrzebę może to zrobić poprzez oficjalny profil Rady Dzielnicy Piecki-Migowo na Facebooku.

 

Pchli Targ zaplanowano na zielonym terenie przy skrzyżowaniu ulic Rakoczego i Bulońskiej, w godz. 11 - 16.

 

Wydarzenie uatrakcyjni występ bębniarzy z grupy Ikenga Drummers.

 

 

- Pomysł na tego typu akcje pojawiał się już od dłuższego czasu. Cieszą się one sporym zainteresowaniem m.in. w Oliwie, dlatego uznaliśmy, że i na naszych terenach spółdzielczych można spróbować - przyznaje Grzegorz Giżewski, członek zarządu Dzielnicy Piecki-Migowo.

- Wiemy, że mieszkańcy są zainteresowani tego typu targami. Dostaliśmy sporo sygnałów w tej sprawie. Chcemy to rozkręcić. Handel sąsiedzki, wymienny, na pewno będzie się rozwijał. Tym razem handlowanie uatrakcyjni występ muzyczny lokalnych artystów - bębniarzy. Już dziś zapraszamy na niedzielne wydarzenie - zachęca Łukasz Świacki, przewodniczący Zarządu Dzielnicy Piecki-Migowo.

Podczas Targu obowiązywać wszelkie obostrzenia sanitarne. Należy więc zachowywać bezpieczną odległość wobec innych osób. W razie potrzeby można też zabrać ochronną maseczkę. Na miejscu dostępne będą środki do dezynfekcji rąk. W wydarzeniu może wziąć udział jednorazowo maksymalnie 150 osób!

 

Kamila Grzenkowskawww.gdansk.plkamila.grzenkowska@gdansk.pl
Kamila Grzenkowska - najnowsze
Kamila Grzenkowskawww.gdansk.plkamila.grzenkowska@gdansk.pl
Kamila Grzenkowska - najnowsze