• Start
  • Wiadomości
  • Nowe całoroczne lodowisko na Ujeścisku. Pięć pracowni chce przygotować koncepcję inwestycji

Nowe całoroczne lodowisko na Ujeścisku. Pięć pracowni chce przygotować koncepcję inwestycji

Do siedziby Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska wpłynęło pięć ofert pracowni architektonicznych, które gotowe są opracować wielowariantową koncepcję dla budowy całorocznego krytego lodowiska na terenie Ujeściska. Spośród nich, trzy oferty "mieszczą się" w budżecie zaplanowanym przez Miasto na ten cel.
24.06.2019
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Miasto przygotowuje się do budowy całorocznego lodowiska
Miasto przygotowuje się do budowy całorocznego lodowiska
Fot. Jerzy Pinkas / www.gdansk.pl

 

DRMG zabezpieczyło 200 tys. złotych na wykonanie opracowania wielowariantowej koncepcji architektoniczno – funkcjonalno – przestrzennej nowego lodowiska w Gdańsku. Koperty z ofertami potencjalnych wykonawców otwarto w poniedziałek, 24 czerwca.

Najniższą ofertę złożyła spółka MD Polska ze Szczecina, która wyceniła wykonanie usługi na 189 420 złotych.

Firma Krzysztof Janus Archimedia Architekci & Inżynierowie z Poznania zaoferowała 191 880 złotych, a TBiARCHITEKCI z Gdańska - 197 800 złotych. Archi-CAD Jacek Szczęsny z Gdańska zaproponował cenę 297 660 złotych, a Spółka Komandytowa Schick Architekci z Rudy Śląskiej - 529 392 złotych.

Obecnie trwa weryfikacja ofert pod kątem formalno-prawnym. Zwycięzca przetargu powinien być znany w pierwszej połowie lipca br. 

Kryte lodowisko powstać ma w dzielnicy Ujeścisko-Łostowice. Zgodnie z planami, obiekt wybudowany zostanie w pobliżu planowanej linii tramwajowej Nowa Warszawska i budowanej obecnie Nowej Bulońskiej. Znajduje się tam miejski teren o powierzchni około 2 hektarów. Mieszkańcy będą mogli z niego korzystać przez cały rok.

Pierwszym krokiem inwestycyjnym dla budowy lodowiska jest opracowanie koncepcji architektoniczno-przestrzennej, która określi najkorzystniejsze rozwiązania dla tego obiektu. W zamówionym dokumencie wykonawca przeanalizuje kilka wariantów:

1) lodowisko rekreacyjno - treningowe: obiekt z dwiema taflami, trybunami i torami do curlingu
2) lodowisko rekreacyjno - profesjonalne: obiekt z dwiema taflami, trybunami i torami do curlingu
3) lodowisko rekreacyjno - profesjonalne: obiekt z dwiema taflami, trybunami i torami do curlingu oraz obiekt krytego basenu
4) lodowisko rekreacyjno - treningowe: obiekt z jedną taflą, trybunami i torami do curlingu oraz obiekt krytego basenu


Dokument ma zostać opracowany w ciągu 6 miesięcy od daty podpisania umowy. Wybrany wariant posłuży do opracowania dokumentacji projektowej. To już drugie postępowanie konkursowe. Pierwszy przetarg nie przyniósł rozstrzygnięcia - najniższa złożona wówczas oferta opiewała na kwotę niemal 898 tys. złotych.

W imieniu Gminy Miasta Gdańska zadanie koordynuje Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska.

 

TV

Obrona Westerplatte – pierwsze starcie II wojny. Rozmowa z dr. Janem Szkudlińskim