Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Pięcioro kandydatów na prezydenta Gdańska w debacie Radia TOK FM

We wtorek, 9 października, ogólnopolskie Radio TOK FM przeprowadzi na żywo debatę kandydatów na prezydenta Gdańska. 2-godzinną audycję przygotowano w ECS, z udziałem publiczności. Początek - o godz. 18.

Pięcioro kandydatów na prezydenta Gdańska w debacie Radia TOK FM
A
A
data publikacji: 08 października 2018 r.
Jak dotąd największą liczbę kandydatów - sześcioro - na prezydenta Gdańska zebrała debata, zorganizowana przez środowiska gospodarcze 10 września br. (na zdjęciu). Radio TOK FM arbitralnie podjęło decyzję o zaproszeniu pięciorga kandydatów
Jak dotąd największą liczbę kandydatów - sześcioro - na prezydenta Gdańska zebrała debata, zorganizowana przez środowiska gospodarcze 10 września br. (na zdjęciu). Radio TOK FM arbitralnie podjęło decyzję o zaproszeniu pięciorga kandydatów
Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

Zaproszenie do debaty Radia TOK FM w cyklu “Usłysz swoje miasto” przyjęli:

  • Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska (Komitet Wyborczy Wyborców Pawła Adamowicza Wszystko Dla Gdańska)
  • Andrzej Ceynowa (Koalicyjny Komitet Wyborczy SLD Lewica Razem)
  • Elżbieta Jachlewska (Komitet Wyborczy Wyborców Ruch Społeczny Lepszy Gdańsk)
  • Kacper Płażyński (Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość)
  • Jarosław Wałęsa (Koalicyjny Komitet Wyborczy Platforma .Nowoczesna Koalicja Obywatelska)

Dlaczego pięcioro, a nie siedmioro kandydatów? W Gdańsku o urząd Prezydenta Miasta ubiegają się jeszcze Jacek Hołubowski (Komitet Wyborczy Wyborców Gdańsk Tworzą Mieszkańcy) i Dorota Maksymowicz-Czapkowska (Komitet Wyborczy Wyborców Narodowego Frontu Polskiego Wojciecha Olszańskiego).

- Pięcioro kandydatów, bowiem taki jest standard przyjęty przez naszą redakcję, decyzję podejmujemy arbitralnie - mówi Anna Piekutowska z Radia TOK FM. - Przeprowadziliśmy już kilkanaście takich debat w całym kraju, za każdym razem było maksymalnie pięcioro kandydatów. Zbyt duża liczba rozmówców uniemożliwiłaby merytoryczną, czytelną dla odbiorców dyskusję.

Po Gdańsku, do końca radiowego cyklu “Usłysz swoje miasto”, pozostaną jeszcze: Toruń, Lublin i Warszawa.

- Zainteresowanie gdańszczan tą debatą jest bardzo duże - dodaje Anna Piekutowska. - Wśród publiczności w ECS będą m.in. przedstawiciele organizacji obywatelskich i radni dzielnicowi.

Debata będzie podzielona na dwie części. Pierwsza z nich (około 40 min) to pytania dziennikarki Radia TOK FM Małgorzaty Waszkiewicz. Wątki, które mają być poruszone to:

  1.     Transport publiczny
  2.     Turystyka
  3.     Edukacja w mieście
  4.     Ekologia (tereny zielone, czystość powietrza, itp.)
  5.     Mieszkalnictwo i infrastruktura

Druga część to pytania od słuchaczy, które można wysyłać na adres uslysz@tok.fm oraz od mieszkańców obecnych w auli ECS. Rozmowa z mieszkańcami ma być moderowana i przebiegać zgodnie z zachowaniem zasad kultury osobistej. Uwzględniane będą tylko pytania merytoryczne.

- Zapraszamy również komitety wyborcze i zwolenników. Wstęp jest wolny, nie ma żadnej rejestracji ani rezerwacji miejsc - mówi Anna Piekutowska.

Debata zakończy się po dwóch godzinach, punktualnie o godz. 20:00. Będzie można ją nie tylko usłyszeć, ale i zobaczyć - za pośrednictwem Facebooka Radia TOK FM, a także strony internetowej rozgłośni.  

W najbliższych dniach mają się odbyć jeszcze dwie inne debaty kandydatów na prezydenta Gdańska - “Dziennika Bałtyckiego” i TVP. O szczegółach poinformujemy wkrótce.

-
oprac. RD (0)
www.gdansk.pl
-
oprac. RD (0)
www.gdansk.pl