PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Piątek, niedziela, wtorek: trzy mecze hokeistów MH Automatyka

Piątek, niedziela, wtorek: trzy mecze hokeistów MH Automatyka
JKH GKS Jastrzębie, Unia Oświęcim i TAURON KH GKS Katowice będą najbliższymi rywalami gdańskich hokeistów, którzy swoje mecze rozegrają od piątku do wtorku (27-31 października). W dwóch z nich gdańszczanie wystąpią w roli gospodarza. W piątek, 27 października, wyjadą na lód w hali Olivia o godz. 18.30.

W obronie walczy Vlastimil Bilcik

Począwszy od połowy października hokeiści MH Automatyki rozegrali już siedem spotkań i aż pięciokrotnie schodzili z tafli w roli zwycięzcy. Pozwoliło to gdańszczanom umocnić im się na szóstym miejscu w tabeli Polskiej Hokej Ligi. Ostatnie dni miesiąca są równie pracowite: po powrocie z Opola i Katowic gdańscy zawodnicy otrzymali dzień wolnego, a od środy przygotowują się do kolejnych potyczek w lidze. 

- Nastroje w szatni są dobre. Czujemy satysfakcję po ostatnim wyjeździe, bo przywieźliśmy do Gdańska sześć punktów. Szczególnie, że mecz w Opolu do łatwych nie należał - mówi czeski obrońca Vlastimil Bilcik. 

Już w piątek, 27 października, do hali Olivia zawita JKH GKS Jastrzębie, jeszcze niedawno wicelider rozgrywek, w dniu meczu czwarty zespół PHL. W pierwszej rundzie w Jastrzębiu gdańszczanie przegrali 1:5. Będzie więc okazja do rewanżu.

- Czujemy, że znajdujemy się w dobrej formie, choć jest małe zmęczenie ze względu na wysoką częstotliwość meczów w ostatnich dwóch tygodniach. Jesteśmy jednak w rytmie meczowym i nie stanowi to dla nas problemu - twierdzi Dymitr Szczerbakow, ukraiński skrzydłowy, który w ostatnim meczu zajął w pierwszej formacji miejsce Adama Skutchana.

Spotkanie z JKH GKS Jastrzębie rozpocznie się z MH Automatyka o godz. 18.30.


W niedzielę rano (29 października) podopieczni trenera Andrieja Kowaliewa udadzą się do Oświęcimia - wieczorem zagrają z miejscową Unią, która spisuje się w tym sezonie poniżej oczekiwań. Zwolniono nawet szkoleniowca, na ławce trenerskiej miejsce Josefa Dobosa zajał - podobno tymczasowo - Witold Magiera. Unia potrafi być jednak groźna, a spotkanie będzie miało spory ciężar gatunkowy, bo oświęcimianie uchodzą za jednego z konkurentów MH Automatyki w walce o miejsce w ligowej „szóstce”, premiowanej bezpośrednim awansem do fazy play-off.

Równie ciężkie zasadnie czeka biało-niebieskich we wtorek,31 października. Tym razem - ponownie w hali Olivia - rywalem będzie TAURON KH GKS Katowice. To drużyna z olbrzymim potencjałem, przed sezonem znacznie wzmocniona m.in. kilkoma reprezentantami Polski: wśród których są Jakub Wanacki, Patryk Wronka, Mikołaj Łopuski czy Tomasz Malasiński (trzeci najskuteczniejszy zawodnik ligi). Skład uzupełnili solidni obcokrajowcy, z których szczególnie wyróżnia się Andriej Themar, który z czternastoma bramkami przewodzi ligowej klasyfikacji strzelców. 


Najbliższe mecze będą miały bardzo istotny wpływ na układ tabeli. Zdobycie kilku punktów pozwoli gdańszczanom zadomowić się w górnej połówce tabeli. W przeciwnym razie grozi im utrata przewagi nad „grupą pościgową”. 

- W kolejnych meczach chcemy zdobyć jak najwięcej punktów, ale będą to bardzo ciężkie spotkania. Jastrzębie gra prosty, szybki hokej. Do niedawna zajmowali drugie miejsce w tabeli i jest to dla nas wyzwanie, żeby sprawić taką niespodziankę jak w Tychach. Oświęcim zmienił z kolei trenera, więc zobaczymy, jak zmieni się ich gra - zaznacza Bilcik.

- Liczymy na wygrane, bo pozwoli nam to walczyć o coraz wyższe miejsce w tabeli - dodaje 19-letni Szczerbakow.


Plan meczów MH Automatyki w październiku:

  • 27.10., godz. 18:30 – MH Automatyka Gdańsk vs JKH GKS Jastrzębie
  • 29.10., godz. 17:00 – Unia Oświęcim vs MH Automatyka Gdańsk
  • 31.10., godz. 18:30 – MH Automatyka vs TAURON KH GKS KatowiceWaldemar Gabiswww.gdansk.plwaldemar.gabis@gdansk.pl
Waldemar Gabis - najnowsze
Waldemar Gabiswww.gdansk.plwaldemar.gabis@gdansk.pl
Waldemar Gabis - najnowsze