PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Wsparcie finansowe dla gdańszczanek i gdańszczan z niepełnosprawnościami. Złóż wniosek od 1 marca

Wsparcie finansowe dla gdańszczanek i gdańszczan z niepełnosprawnościami. Złóż wniosek od 1 marca
Ten pilotażowy program jest finansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Przewiduje wsparcie w likwidacji barier utrudniających aktywizację społeczną i zawodową (Moduł I programu) i pomoc w uzyskaniu wykształcenia na poziomie wyższym (Moduł II programu). 
Fragment wózka inwalidzkiego
Od poniedziałku 1 marca 2021 roku można składać wnioski w sprawie dofinansowania w ramach programu „Aktywny Samorząd” 2021 
Fot. Pixabay

 

 

Gdańszczanki i gdańszczanie ze stopniem niepełnosprawności mogą otrzymać dofinansowanie na np. zakup protezy kończyny, w której zastosowano nowoczesne rozwiązania techniczne. Z kolei osoby z umiarkowanym stopniem niepełnosprawności, z dysfunkcją narządu wzroku, mogą liczyć np. na pomoc finansową w zakupie sprzętu elektronicznego lub jego elementów i oprogramowania. W ramach programu można też m.in. uzyskać dopłatę do zakupu materiałów edukacyjnych, narzędzi dydaktycznych niezbędnych przy kształceniu na poziomie wyższym. 

 

Szczegółowe informacje o beneficjentach i ofercie „Aktywnego Samorządu” 2021 są dostępne na stronie Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku i na portalu PFRON.   

- Warto starać się o to konkretne wsparcie - mówi Małgorzata Niemkiewicz, dyrektorka MOPR w Gdańsku. - Osoby z niepełnosprawnością mogą poprawić jakość życia, zaktywizować się społecznie oraz zawodowo i zrealizować swoje plany.

 

Gdańszczanki i gdańszczanie z niepełnosprawnością mogą skorzystać z dofinansowań m.in. do zakupu i montażu oprzyrządowania w posiadanym samochodzie czy do kosztów edukacji w szkole wyższej. Od poniedziałku 1 marca br. można składać wnioski w tej sprawie w ramach programu „Aktywny Samorząd” 2021. 

Wnioski o wsparcie w ramach „Aktywnego Samorządu” 2021 należy składać do gdańskiego MOPR w wersji elektronicznej, przez platformę Systemu Obsługi Wsparcia. Aby złożyć dokumenty trzeba posiadać profil zaufany na platformie ePUAP lub kwalifikowany podpis elektroniczny.

 

 

MOPR informuje, że nadal jest możliwość złożenia wniosku osobiście w Wydziale Integracji i Rehabilitacji MOPR przy ul. Dyrekcyjnej 5 w Gdańsku lub drogą pocztową. Informacją służą mieszkankom i mieszkańcom pracownicy Wydziału, pod numerem tel.: 58 320 53 48/45 (w godzinach pracy Ośrodka).

 

Terminy składania wniosków:

- w ramach Modułu I programu: od 1 marca do 31 sierpnia br., 

- w ramach Modułu II programu: od 1 marca do 31 marca br. dla wniosków dotyczących roku akademickiego 2020/2021 oraz od 1 września br. do 10 października br. dla wniosków dotyczących roku akademickiego 2021/2022.

 

(opr. AK) 

Sylwia ResselUrząd Miejski w GdańskuMiejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku
Sylwia Ressel - najnowsze
Sylwia ResselUrząd Miejski w GdańskuMiejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku
Sylwia Ressel - najnowsze