PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Pchli targ zagości na gdańskim Chełmie - w tę środę, na pięknie odnowionym skwerze

Pchli targ zagości na gdańskim Chełmie - w tę środę, na pięknie odnowionym skwerze
Nie wyrzucaj niepotrzebnych rzeczy, lepiej je sprzedaj, wymień lub po prostu oddaj potrzebującej osobie! Można to zrobić w środę, 28 lipca na pchlim targu, na zrewitalizowanym skwerze przy ul. Styp-Rekowskiego w Gdańsku Chełmie. Dla dzieci przygotowano także gry i zabawy.
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Podobny dzielnicowy pchli targ odbył się na początku lipca w dzielnicy Kokoszki - uczestniczyło w nim ponad 100 osób
Swój pchli targ z dużymi tradycjami ma Oliwa. W tym roku pierwszy dzielnicowy pchli targ odbył się także na początku lipca na Siedlcach (na zdjęciu) - uczestniczyło w nim ponad 100 osób. Jak będzie na Chełmie?
Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

 

Imprezę zaplanowano w godzinach od 17.00 do 19.00. Jest otwarta i adresowana zwłaszcza do mieszkanek oraz mieszkańców tej gdańskiej dzielnicy. Wystarczy przynieść i wystawić drobne przedmioty, rzeczy w dobrym stanie, których jednak już nie potrzebujemy. Chętnych do ich nabycia lub wymiany z pewnością nie zabraknie.

Pchli Targ odbędzie się na pięknie odnowionym skwerze przy ul. Styp-Rekowskiego. W czerwcu urodę tego miejsca pokazaliśmy przy pomocy drona:

 

Książki, przedmioty z duszą i rośliny obok atrakcji dla dzieci

Wystawca przygotowuje swoje stanowisko samodzielnie. Niepotrzebne zabawki, drobne domowe sprzęty, książki, stroje, naczynia czy gadżety retro - to wszystko może znaleźć nowych właścicieli. Podczas pchlego targu jest też okazja do zaprezentowania artystycznych dzieł wykonanych samodzielnie, np. obrazów, ceramiki, nietuzinkowych ozdób czy ubrań. Z kolei miłośnicy roślin proszeni są o przyniesienie sadzonek, które chcą wymienić na inne, być może egzotyczniejsze i dlatego pożądane.

W programie animacyjnym dla dzieci zaplanowano m.in. gry sportowe, układanki oraz zabawę bańkami mydlanymi. W tym czasie rodzice mają czas, by porozmawiać i poznać się. Środowa impreza na Chełmie służy bowiem aktywizacji oraz integracji społecznej. Ma też kilkuletnią tradycję w tej dzielnicy. Do uczestnictwa w pchlim targu zapraszają jego organizatorzy: Inkubator Sąsiedzkiej Energii Chełm (Fundacja Nova) oraz animatorzy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku.

O pchlich targach w Gdańsku czytaj także:

Sylwia ResselUrząd Miejski w GdańskuMiejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku
Sylwia Ressel - najnowsze
Sylwia ResselUrząd Miejski w GdańskuMiejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku
Sylwia Ressel - najnowsze