PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

PC Drama. “Nie lubię pana, panie Fellini” - w Klubie Żak reżyseruje Marek Koterski

PC Drama. “Nie lubię pana, panie Fellini” - w Klubie Żak reżyseruje Marek Koterski
Setna rodzina urodzin Federico Felliniego sprowokowała kuratora sceny teatralnej Żaka do przypomnienia wielkiej postaci włoskiego kina. W spektaklu Marka Koterskiego zobaczymy włoskiego twórcę oczami kobiety jego życia - żony i aktorki Giulietty Masiny - w tej roli Małgorzata Bogdańska. Spektakl odbędzie się w poniedziałek, 27 stycznia 2020 r., o godz. 19.
Małgorzata Bogdańska w roli Gulietty Masini
Małgorzata Bogdańska w roli Gulietty Masini  
fot. Katarzyna Radoszewska

 

Czy geniusz usprawiedliwia nielojalność i niewierność „Czym jest dla mnie miłość? Całym życiem" – deklaruje w spektaklu Giulietta Masina.

Najważniejszym rekwizytem tego wieczoru będzie walizka - posłuży za metaforę życia. To z niej główna bohaterka wyjmie przedmioty symbolizujące kolejne etapy swojej historii jako aktorki i człowieka: pierwsze spotkanie z FeFe, wielka miłość - błogosławieństwo i przekleństwo, twórczość, w której jej los przeplatać się będzie z losami filmowych bohaterek. 

Marek Koterski
Marek Koterski to uznany reżyser i scenarzysta. Autor m.in. „Dnia świra”
fot. mat. pras.

 

Biograficzna opowieść o włoskiej aktorce Giulietcie Masinie - żonie Federico Felliniego - staje się pretekstem do spojrzenia na kobietę uniwersalną, ponadczasową, wierną, która zatraca siebie z miłości do genialnego, lecz niewiernego męża.

 

Spektakl zobaczymy w Klubie Żak w ramach PC Dramy, w poniedziałek 27 stycznia 2020
Spektakl “Nie lubię pana, panie Fellini” zobaczymy w Klubie Żak w ramach PC Dramy, w poniedziałek 27 stycznia 2020 r., o godz. 19
fot. Marta Dębska

 

Spektakl wyreżyserował Marek Koterski, jeden z najważniejszych polskich scenarzystów i reżyserów filmowych, teatralnych, dramatopisarz. Absolwent łódzkiej filmówki. W cyklu jego komedii bohaterem jest alter ego autora, Adam Miauczyński. Koterski nakręcił m. in. „Dzień świra”, „Życie wewnętrzne”, „Nic śmiesznego”, „Wszyscy jesteśmy Chrystusami”, „7 uczuć" i „Baby są jakieś inne".

Spektakl “Nie lubię pana, panie Fellini” jest kolejną realizacją pary Koterski - Bogdańska z serii “Teatr w walizce”. Pierwszym był spektakl oparty na podstawie felietonów Krystyny Jandy.  

Wydarzenie odbędzie się równo tydzień po setnej rocznicy urodzin Federico Felliniego. Po pokazie widzowie spotkają się z Markiem Koterskim i Małgorzatą Bogdańską.

Bilety: 20 zł - normalny, 15 zł - Karta do Kultury (1 bilet na 1 kartę), 10 zł - uczniowie, studenci, seniorzy, Karta Dużej Rodziny.

Liczba miejsc na spektakle jest ograniczona, miejsca nie są numerowane. Prosimy o punktualne przybycie.

 

 

Tekst o Fellinim autorstwa Barbary Hollender, opublikowany w Rzeczpospolitej 11 lutego 1993 r., przeczytasz na stronie Klub Żak - tutaj.

 

oprac. AUwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl