Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

#Kultura200mOdMorza". Aktor Paweł Deląg spotka się fanami już dziś

Popularny aktor Paweł Deląg przyjedzie do Gdańska na zaproszenie pisarza Janusza L Wiśniewskiego i Eweliny Wojdyło, którzy są pomysłodawcami kulturalnych spotkań ramach cyklu #Kultura200mOdMorza". Spotkanie odbędzie się w restauracji Trattoria “Bresno” w Brzeźnie. Start w sobotę, 13 stycznia, o godz. 19. Wstęp wolny.

#Kultura200mOdMorza". Aktor Paweł Deląg spotka się fanami już dziś
A
A
data publikacji: 12 stycznia 2018 r.

Paweł Deląg popularność zdobył w latach 90. rolami w takich filmach jak: 'Młode wilki', 'Kiler' czy 'Chłopaki nie płaczą'
Paweł Deląg popularność zdobył w latach 90. rolami w takich filmach jak: 'Młode wilki', 'Kiler' czy 'Chłopaki nie płaczą'
Wojtek Jakubowski/KFP

Paweł Deląg ukończył PWST w Krakowie i rozpoczął karierę świetnie, bo u samego Stevena Spielberga. Rola była niewielka, ale w “Liście Schindlera”. Potem przyszły inne sukcesy i tytuły jednego z najpopularniejszych i najseksowniejszych aktorów młodego pokolenia. Grywał u takich reżyserów jak J. Żamojda ("Młode wilki”) i Julian Machulski (“Kiler”). Olaf Lubaszenko obsadził go w "Chłopaki nie płaczą", a Radosław Piwowarski w “Ciemnej stronie Wenus". Pracował równocześnie w teatrach: Powszechnym, Na Woli, Prezentacje, wrocławskim Współczesnym czy w teatrze w Kielcach. Pojawiał się też w serialach, m. in. w komedii Jerzego Gruzy “Tygrysy Europy”.

Od kiedy 2001 roku zagrał Marka Winicjusza, w ekranizacji "Quo vadis" Henryka Sienkiewicza w reżyserii Jerzego Kawalerowicza, propozycje nie były już tak znaczące. Aktor przeprowadził się więc do Rosji, gdzie zdobył wielką popularność i grywał w produkcjach zagranicznych.

Rok temu na ekrany polskich kin wszedł film z jego udziałem “Wszystko albo nic” - to czesko-polska komedia romantyczna. Można go też zobaczyć w sztuce “Być jak Elizabeth Taylor” w reż. Jakuba Przebindowskiego, gdzie wraz z Małgorzatą Foremniak opowiadają na scenie historię najsłynniejszej pary aktorskiej Hollywood - Elizabeth Taylor i Richarda Burtona. Deląg ma też wystąpić w nowym serialu TVP “Leśniczówka” i... przeprowadza się do Polski.

Paweł Deląg spotka się fanami w ramach wydarzenia #Kultura200mOdMorza" w sobotę, 13 stycznia, o godz. 19, w Trattorii “Bresno” (ul. Krasickiego 9b). Wstęp jest wolny.

Skąd idea cyklu #Kultura200mOdMorza"? Na pomysł organizowania nieformalnych spotkań przy dobrym jedzeniu i winie wpadli: pisarz Janusz Leon Wiśniewski i jego partnerka życiowa Ewelina Wojdyło, i to oni poprowadzą w sobotę, 13 stycznia 2018 r., rozmowę z aktorem. Janusz L. Wiśniewski zapowiadał już kilka miesięcy temu, że dokonuje zmian w życiu i przeprowadza się do Polski z Frankfurtu, w którym mieszka i pracuje od 31 lat. Pracę w międzynarodowej firmie informatycznej porzuca dla literatury, której chce się teraz poświęcić. Na miejsce do życia wybrał Gdańsk, ma już nawet gdańskie obywatelstwo.

- Gdańsk będzie teraz dla mnie najważniejszym miastem - zapewnia autor.

Pisarz zamieszka już niedługo w Brzeźnie, ale już teraz angażuje się w życie kulturalne gdańskiego osiedla. Wspiera inicjatywę Eweliny Wojdyło i razem zapraszają do dzielnicy znane osobistości z całej Polski. Rozmowy w ramach cyklu #Kultura200mOdMorza toczą się przy dobrym jedzeniu i winie w Trattorii “Bresno”.

- Jestem bardzo morski i bardzo gdański, i chcę się teraz losowi odwdzięczyć organizując w Brzeźnie spotkania kulturalne - mówi pisarz.

W ramach cyklu #Kultura200mOdMorza odbyły się już spotkania z: profesor genetyki Magdą Fikus, aktorką Magdaleną Cielecką i dziennikarzem Tomaszem Sekielskim. W planach jest wizyta seksuologa Zbyszka Izdebskiego i dziennikarki, wieloletniej redaktorki naczelnej miesięcznika “Pani” Małgorzaty Domagalik.

Więcej:

Znany pisarz Janusz L. Wiśniewski - dlaczego zamieszka w Brzeźnie? [ROZMOWA]

-
Anna Umięcka (0)
www.gdansk.pl
anna.umiecka@gdansk.pl
więcej tekstów autora
-
Anna Umięcka (0)
www.gdansk.pl
anna.umiecka@gdansk.pl
więcej tekstów autora