PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Patryk Chojnowski laureatem nagrody "Pro Juvenes" w kategorii Student Sportowiec

Patryk Chojnowski laureatem nagrody "Pro Juvenes" w kategorii Student Sportowiec
Parlament Studentów RP od 2013 roku przyznaje nagrody „Pro Juvenes" najbardziej aktywnym studentom i realizowanym przez nich inicjatywom oraz osobom i podmiotom wspierającym środowisko studenckie. W tym roku jednym z laureatów jest Patryk Chojnowski, student Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku.
Patryk Chojnowski przy tenisowym stole
Patryk Chojnowski przy tenisowym stole
fot. AWFiS Gdańsk


Uroczysta ceremonia wręczenia nagród „Pro Juvenes” odbyła się w piątek, 23 listopada, w gmachu Politechniki Warszawskiej. Nagrody przyznawano m.in. w kategoriach: Juwenalia, Kultura Studencka, Sport Studencki, Studia Bez Barier, Studencka Innowacja, wyróżniono także wybitnych studentów: Młody Naukowiec, Student Sportowiec i Studencka Osobowość Artystyczna. 

Laureatem nagrody "Pro Juvenes" w kategorii Student Sportowiec został Patryk Chojnowski, student AWFiS w Gdańsku. 

Chojnowski jest multimedalistą w tenisie stołowym, zarówno osób niepełnosprawnych jak i w sporcie osób pełnosprawnych. Do jego największych sukcesów należą:

  • złoty i srebrny medal podczas igrzysk paraolimpijskich w Londynie w 2012 roku w kategorii 10
  • podczas igrzysk paraolimpijskich w Rio de Janeiro w 2016 roku wywalczył indywidualnie srebrny medal, a drużynowo brązowy
  • w 2014 i 2018 złoty medal Mistrzostw Świata osób niepełnosprawnych w kategorii 10
  • w latach 2011, 2013, 2015 i 2017 podczas mistrzostw Europy osób niepełnosprawnych zdobywał złoty medal indywidualnie i drużynowo (łącznie osiem medali)


Statuetka nagrody Pro Juvenes
Statuetka nagrody "Pro Juvenes"
fot. AWFiS Gdańsk


Chojnowski na co dzień występuje w rozgrywkach Lotto Superligi, gdzie wraz z drużyną AZS AWFiS walczy o tytuł mistrza Poslki (gdańszczanie w sześciu dotychczasowych kolejkach nie doznali porażki i zajmują 2. miejsce w tabeli).oprac. WGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl