PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Parking kubaturowy przy wiadukcie Biskupia Górka. Dla prawie 400 samochodów, na razie bezpłatnie

Parking kubaturowy przy wiadukcie Biskupia Górka. Dla prawie 400 samochodów, na razie bezpłatnie
Od poniedziałku, 6 września, parking kubaturowy przy ul. Okopowej między wiaduktem Biskupia Górka a Urzędami Wojewódzkim i Marszałkowskim zostanie udostępniony kierowcom. Na czterech kondygnacjach ma łącznie 378 miejsc postojowych. ZOBACZCIE na filmie. Parking do czasu wprowadzenia Strefy Płatnego Parkowania pozostanie bezpłatny.
Na nowy parking kubaturowy będzie można wjechać od strony Urzędów Marszałkowskiego i Wojewódzkiego
Na nowy parking kubaturowy będzie można wjechać od strony Urzędów Marszałkowskiego i Wojewódzkiego
fot. Dariusz Kwidziński / www.gdansk.pl

 

Parking kubaturowy powstał jako część inwestycji budowy wiaduktu Biskupia Górka. Ma cztery kondygnacje, na których znajduje się 378 miejsc:

  • Kondygnacja „0” – 125 miejsc
  • Kondygnacja „1” – 118 miejsc
  • Kondygnacja „2” – 63 miejsca
  • Kondygnacja „3” – 72 miejsca

Na kondygnacji „1” wyznaczono 15 miejsc dla osób niepełnosprawnych. Na kondygnację „0” obowiązuje zakaz wjazdu pojazdów zasilanych gazem LPG. 

Na parkingu dostępne są miejsca do parkowania prostopadłego o wymiarach 2,5x5 metrów oraz do parkowania równoległego o wymiarach 2,5x6 metrów. Miejsca dla osób niepełnosprawnych mają wymiary 3,6x5 metrów. 


ZOBACZCIE FILM Z PARKINGU PRZED JEGO OTWARCIEM

 

 

Wjazd i wyjazd z parkingu odbywa się od strony Urzędów Wojewódzkiego i Marszałkowskiego przy ul. Okopowej 21/27. Mogą na niego wjeżdżać samochody osobowe do 1,8 metra wysokości, o czym informuje oznakowanie umieszczone na wjeździe.

Parking będzie czynny non-stop, czyli 24 godziny przez 7 dni w tygodniu. Miejsca postojowe są niestrzeżone. Wszystkie kondygnacje parkingu obsługiwane są przez dwie windy. 

Korzystanie z postoju na razie jest bezpłatne. 

- Parking pozostanie bezpłatny do czasu wprowadzenia Strefy Płatnego Parkowania na obszarze pomiędzy Podwalem Przedmiejskim, a Opływem Motławy wraz z Wyspą Spichrzów. Uwarunkowane jest to rozstrzygnięciem przetargu na dostawę parkometrów. Na oferty czekamy do 16 września 2021 roku - informuje Magdalena Kiljan, rzecznik prasowy Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni. - Po dostawie i instalacji tych urządzeń możliwe będzie wprowadzenie poboru opłat, co przewidziane jest na przełomie 2021 i 2022 roku.

 

oprac. WGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl