PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Park Oliwski. Publiczny kalendarz adwentowy i pierwsze iluminacje świąteczne. A to dopiero początek [WIZUALIZACJE]

Park Oliwski. Publiczny kalendarz adwentowy i pierwsze iluminacje świąteczne. A to dopiero początek [WIZUALIZACJE]
Największy w Polsce kalendarz adwentowy z codzienną dostawą słodyczy oraz pierwsza iluminacja przy terenie Parku Oliwskiego już są. W sobotę, 17 grudnia, świąteczna twarz parku zabłyśnie w pełnej krasie.

To największy kalendarz adwentowy w Polsce - zapewnia Doraco

Kalendarz adwentowy na wolnym powietrzu stanął w ogrodzie historycznego Folwarku Saltzmanna, który przylega do Parku Oliwskiego i jest dostępny dla zwiedzających. Jak zapewniają przedstawiciele Korporacji Budowlanej Doraco (spółka ma siedzibę w Folwarku, jest również właścicielem ogrodu) - inicjatora postawienia “adwentowego olbrzyma” - zapas słodyczy będzie uzupełniany codziennie aż do Wigilii.

Oprócz kalendarza, który ma kształt prezentu z ogromną rozświetloną kokardą, na terenie ogrodu zobaczyć można również rozświetloną lampkami fontannę i iluminacje na kilku pobliskich drzewach.

Już wkrótce Park Oliwski rozbłyśnie prawdziwą feerią świateł. 17 grudnia (sobota) o godz. 17 pod hasłem “Odpalamy Święta” odbędzie się premierowe uruchomienie 7,5 tys. metrów lampek (50 tys. światełek) - w tym kurtyn świetlnych wysokich na 12 metrów i iluminowanej fontanny osiągającej wysokość do 5 metrów. W ramach premiery świątecznych instalacji świetlnych będzie można także m.in.: zrobić sobie zdjęcie w fotobudce, nagrać wideo-życzenia świąteczne i spożyć foodtruckowy posiłek w otoczeniu bożonarodzeniowych iluminacji. Będą działać codzienne w godz. 17-21 do końca stycznia 2017 r.

Zobacz wizualizacje iluminacji, które zabłysną 17 grudnia.

oprac. IBwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl