Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Park Oliwski. Już niedługo wejście główne zyska nowy wygląd

- Właśnie rozpoczęły się prace związane z renowacją bramy głównej - mówi Ewelina Latoszewska, kierownik Działu Utrzymania Zieleni w Gdańskim Zarządzie Dróg i Zieleni. Prace polegające na oczyszczeniu, zabezpieczeniu przed korozją i malowaniu bramy, a także oczyszczeniu słupów bramnych zostaną wykonane do końca czerwca.

Park Oliwski. Już niedługo wejście główne zyska nowy wygląd
A
A
data publikacji: 06 czerwca 2017 r.

fot. Krzysztof Mystkowski/KFP

Park Oliwski to jedno z najpiękniejszych i najczęściej odwiedzanych miejsc w Gdańsku. To nie tylko miejsce spacerów, odbywają się tutaj także koncerty, recitale, festiwale. Na przełomie 2016/17 ogromnym zainteresowaniem cieszyły się umieszczone właśnie w tym miejscu świąteczne iluminacje.

Teraz - przed intensywnym sezonem letnim - trwają remonty. Właśnie rozpoczęły się prace związane z renowacją bramy głównej do Parku Oliwskiego.

- Od strony ulicy Opata Jacka Rybińskiego - mówi Ewelina Latoszewska, kierownik Działu Utrzymania Zieleni w Gdańskim Zarządzie Dróg i Zieleni, który opiekuje się Parkiem Oliwskim. - Prowadzi je firma Polskie Pracownie Konserwacji Zabytków oddział Gdańsk, wyłoniona w drodze zapytania ofertowego. 


fot. Krzysztof Mystkowski/KFP

fot. Krzysztof Mystkowski/KFP

Wartość robót to 31 tys. zł brutto. Prace finansowane są ze środków Gminy Miasta Gdańska. Koszt zakupu podkładów i farb pokryła firma JOTUN, która wspiera rewaloryzacje zabytkowych obiektów w Polsce w ramach projektu „Chrońmy przed czasem”.

Obecnie w Parku Oliwskim trwa również remont Grot Szeptów (inwestycję prowadzi Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska). Na bieżąco prowadzone są również drobne prace konserwacyjne i utrzymaniowe.

KFP

-
oprac. WG (0)
www.gdansk.pl
-
oprac. WG (0)
www.gdansk.pl