Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Parada żaglowców, bitwa i fajerwerki. Finał Baltic Sail 2017 [WIDEO Z DRONA]

W sobotnią noc gdańszczanie i turyści mogli zobaczyć bardzo atrakcyjne widowiska. Organizatorzy Baltic Sail 2017 przygotowali półgodzinny pokaz sztucznych ogni, który poprzedziła rekonstrukcja bitwy morskiej na Motławie. W niedzielę natomiast w uroczystej paradzie popłynęły uczestniczące w zlocie żaglowce.

Parada żaglowców, bitwa i fajerwerki. Finał Baltic Sail 2017 [WIDEO Z DRONA]
A
A
data publikacji: 02 lipca 2017 r.

Parada żaglowców na zakończenie Baltic Sail 2017
Parada żaglowców na zakończenie Baltic Sail 2017
zdj. Łukasz Ogrodziński/gdansk.pl

W sobotę po 21-ej, mimo deszczu i wiatru znalazło się mnóstwo chętnych do obejrzenia plenerowych widowisk. Na naszym filmie dzięki zdjęciom z drona doskonale widać i bitwę morską, i pokaz fajerwerków. Poza tym miasto nocą wygląda magicznie.

Podobnie było w niedzielne południe. Pogoda dopisała. Tłumy na Długim Pobrzeżu, Targu Rybnym, ul. Wartkiej. Duże grupy widzów pojawiły się też po drugiej stronie Motławy. Tu również od strony nabrzeża przy Narodowym Muzeum Morskim lub Filharmonii Bałtyckiej można było podziwiać, kończącą Baltic Sail 2017, paradę żaglowców. 

Zobacz relację wideo z ostatnich wydarzeń Baltic Sail 2017:

Baltic Sail jest największą żeglarską imprezą w Gdańsku. Zorganizowano ją po raz pierwszy w 1997 r. W tym roku to już 21. edycja. Miasto odwiedziły żaglowce z różnych krajów, chętni mogli zwiedzić je i na ich pokładzie odbyć rejs. W trwającym cztery dni zlocie wzięło udział 21 jednostek. Organizator – Fundacja Gdańska - przygotował też atrakcje dla dzieci, regaty na Zatoce Gdańskiej, Festiwal Szanat i pokazy ratownictwa morskiego. Następne Baltic Sail za rok... Ahoj