Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Panel Obywatelski po raz trzeci. Dziś o godz.13 losowanie uczestników - oglądaj u nas na żywo!

449 mieszkańców i mieszkanek Gdańska zarejestrowało się, potwierdzając chęć uczestnictwa w trzeciej edycji Panelu Obywatelskiego. Spośród nich wylosowanych zostanie 56 osób (stanowiących podstawowy skład panelistów) i ośmiu rezerwowych (np. na wypadek nieobecności na spotkaniach którejś z osób z podstawowego składu). Losowanie będzie transmitowane na żywo na naszym portalu, w środę, 6 września, od godz. 13.

Panel Obywatelski po raz trzeci. Dziś o godz.13 losowanie uczestników - oglądaj u nas na żywo!
A
A
data publikacji: 05 września 2017 r.

W środę odbędzie się losowanie 56 panelistów i panelistów, którzy wezmą udział w trzeciej już edycji Panelu Obywatelskiego
W środę odbędzie się losowanie 56 panelistów i panelistów, którzy wezmą udział w trzeciej już edycji Panelu Obywatelskiego
Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

W trakcie losowania nie będą podawane imiona i nazwiska wybranych panelistek i panelistów, tylko kod, jaki otrzymała każda z rejestrujących się osób. Po jego zakończeniu opublikowana zostanie pełna lista wylosowanych kodów.

- Od czwartku będziemy kontaktować się telefonicznie z wybranymi osobami. Będziemy m.in. potwierdzać, czy dana osoba faktycznie jest zainteresowana udziałem w panelu, a także poinformujemy o wszelkich kwestiach organizacyjnych – podkreśla Sylwia Betlej z Referatu Komunikacji Społecznej w gdańskim magistracie.

Panel obywatelski to rodzaj konsultacji społecznych, w których udział bierze losowo wyłoniona, reprezentatywna grupa mieszkańców i mieszkanek. Ich rolą jest ustalenie - po zapoznaniu się z opinią stron zainteresowanych tematem, w tym ekspertów, przedstawicieli organizacji pozarządowych, rad dzielnic i mieszkańców - co w danej sprawie jest najkorzystniejsze dla całej społeczności.

Trzecia już edycja panelu odbywać będzie się pod hasłem: "Jak wspierać aktywność obywatelską w Gdańsku?".

Wyłoniona losowo grupa mieszkańców odzwierciedlać ma strukturę demograficzną Gdańska: według płci, wieku, dzielnicy, w której mieszkają oraz poziomu wykształcenia. W tej grupie znajdą się przedstawiciele wszystkich dzielnic, w liczbie proporcjonalnej do liczby mieszkańców danej dzielnicy.

4 września rozpoczęły się konsultacje otwarte, skierowane do wszystkich gdańszczanek i gdańszczan, poświęcone również kwestii wspierania aktywności obywatelskiej w Gdańsku. Skupiają się na czterech pytaniach:

- Jak wspierać kształtowanie aktywności obywatelskiej w szkołach?

- Jak wspierać aktywność obywatelską wśród osób dorosłych?

- Jak wzmocnić narzędzia partycypacji obywatelskiej?

- Jak wspierać równe traktowanie na poziomie miasta?

Swoje uwagi, propozycje lub sugestie każdy zainteresowany może przesłać mailowo: panel@gdansk.gda.pl lub pocztą na adres Urzędu Miejskiego (ul. Nowe Ogrody 8/12, 80-803 Gdańsk), z dopiskiem na kopercie „Konsultacje społeczne - panel obywatelski”.

Konsultacje potrwają do 14 września. Zebrane uwagi zostaną przedstawione panelistom i panelistkom.

Przeczytaj także:

Panel Obywatelski, Gdańszczanie - zostało wam tylko kilka dni na rejestrację!

-
Kamila Grzenkowska (0)
www.gdansk.pl
kamila.grzenkowska@gdansk.pl
więcej tekstów autora
-
Kamila Grzenkowska (0)
www.gdansk.pl
kamila.grzenkowska@gdansk.pl
więcej tekstów autora