PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Pomóż potrzebującym zwierzętom. Zostały ostatnie godziny, by wesprzeć akcję “Paka dla Zwierzaka”

Pomóż potrzebującym zwierzętom. Zostały ostatnie godziny, by wesprzeć akcję “Paka dla Zwierzaka”
Paka dla Zwierzaka - to akcja charytatywna na rzecz bezdomnych zwierząt. Internauci, którzy chcieliby wesprzeć potrzebujące czworonogi z Pomorza i jednocześnie wylicytować vouchery m.in. na wizytę w spa, restauracji, u kosmetyczki czy w salonie tatuażu, powinni się pospieszyć. Licytacje kończą się w sobotę 17 października, o godz. 21.00.
Pieniądze uzyskane z licytacji zaplanowanych w ramach akcji Paka dla Zwierzaka , przeznaczone zostaną dla najbardziej potrzebujących zwierząt, podopiecznych pomorskich schronisk i fundacji.
Pieniądze uzyskane z licytacji zaplanowanych w ramach akcji "Paka dla Zwierzaka", przeznaczone zostaną dla najbardziej potrzebujących zwierząt, podopiecznych pomorskich schronisk i fundacji
Jerzy Pinkas/gdansk.pl

 

Licytacje z których dochód przeznaczony zostanie na pomoc bezdomnym zwierzętom po raz trzeci zorganizowało Stowarzyszenie Paka dla Zwierzaka. W tym roku do akcji przyłączyło się 358 partnerów.

Gdzie znajdziemy licytacje?

Licytacje dostępne są na Facebook’u. Aby je znaleźć, w wyszukiwarce należy wpisać hasło “paka dla zwierzaka”. Istnieje kilka kont o takich, bądź zbliżonych nazwach. Na stronie z licytacjami, w miejscu zdjęcia profilowego, widnieje okrągłe logo wewnątrz którego znajduje się odcisk psiej łapki. Poniżej umieszczono kość. W logo znalazł się również napis” Stowarzyszenie Paka dla Zwierzaka”. 

 

Dołącz do licytacji - koniec akcji w sobotę 17 października, godz. 21.00

W tegorocznej edycji Paki dla Zwierzaka znajdziemy 778 licytacji. Do akcji przyłączyli się przede wszystkim przedsiębiorcy z Trójmiasta i okolic, ale znajdziemy też licytacje z dalszych regionów naszego kraju, m.in. z Lublina czy Częstochowy. Wśród przedmiotów licytacji znaleźć możemy propozycje wyjścia do restauracji, bony na tatuaże, masaże czy zabiegi kosmetyczne. Dostępne są też vouchery, które możemy zrealizować on-line, jak np. sesja z dietetyczką. Wśród ofert znajdziemy wiele propozycji dla ciała i ducha, ale to nie wszystko. Celem akcji jest wsparcie zwierząt, więc pośród licytacji nie może zabraknąć czworonożnych akcentów. Prócz voucherów na usługi internauci mogą też wylicytować fanty, m.in. legowiska, koszulki z wizerunkiem psa czy kota, kubki. 

Wartość voucherów to ponad 92 tys. złotych. Teraz wszystko w rękach licytujących, a więc do dzieła! 

 
Psie gadżety to jedne z wielu propozycji dostępnych do wylicytowania podczas trwania akcji Paka dla Zwierzaka
Psie gadżety to jedne z wielu propozycji dostępnych do wylicytowania podczas trwania akcji "Paka dla Zwierzaka"
Fb/Paka dla ZwierzakaCo to za inicjatywa?

Paka dla Zwierzaka to inicjatywa za którą stoją trzy gdańszczanki: Marta Słodnik, Monika Wójcik i Aleksandra Jeleńska. 

- Nasza działalność zaczęła się dwa lata temu od małej licytacji, zbiórki, tak zwanego psiego bazarku - wyjaśnia Marta Słodnik, prezeska Stowarzyszenia Paka dla Zwierzaka. - Udało się wtedy zebrać około 4 tysięcy złotych, za które zakupiłyśmy inkubator dla szczeniąt. Sprzęt trafił do schroniska Otoz Animals w Dąbrówce. W zeszłym roku akcja się rozrosła, w siedem tygodni udało się uzbierać ponad 41 tysięcy. Dla tego samego schroniska w Dąbrówce kupiłyśmy auto interwencyjne, które było bardzo potrzebne do ratowania zwierząt. Z tych pieniędzy zostały także opłacone najpilniejsze zabiegi weterynaryjne. 

 

  • Licytacje kończą się 17 października, o godz. 21.00
  • 19 października, o godz. 21.00 na facebook’u podana zostanie lista zwycięzców. Od tego momentu laureaci będą mieli 72 godziny na uiszczenie opłaty za wygraną aukcję. Po zaksięgowaniu wpłaty internauta otrzyma kod realizacyjny.
  • 26 października organizatorzy podadzą informację, ile tym razem udało się zebrać pieniędzy i które placówki otrzymają wsparcie. 

 
Natalia Gawlikwww.gdansk.plnatalia.gawlik@gdansk.pl
Natalia Gawlik - najnowsze
Natalia Gawlikwww.gdansk.plnatalia.gawlik@gdansk.pl
Natalia Gawlik - najnowsze