Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Paczki wielkanocne trafią do potrzebujących seniorów i juniorów w naszym mieście

Długoterminowa żywność, kosmetyki, zabawki znajdą w paczkach wielkanocnych seniorzy i juniorzy z rodzin objętych wsparciem Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku. Dzięki zaangażowaniu gdańszczan w akcję „Koszyczek wielkanocny dla juniora i seniora” udało się stworzyć ponad 120 wielkanocnych paczek.

Paczki wielkanocne trafią do potrzebujących seniorów i juniorów w naszym mieście
A
A
data publikacji: 28 marca 2018 r.
Kawa, herbata, makaron, ryż, cukier, bakalie... przekazane przez gdańszczan trafią przed święetami do gdańskich seniorów i juniorów
Kawa, herbata, makaron, ryż, cukier, bakalie... przekazane przez gdańszczan trafią przed święetami do gdańskich seniorów i juniorów
Fot. Agnieszka Wierzbicka

- Pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku przekażą paczki samotnym, potrzebującym seniorom i dzieciom z rodzin objętych wsparciem - mówi Sylwia Ressel rzecznik MOPRu - Trafią do mieszkańców Zaspy, Przymorza, Wrzeszcza i Śródmieścia. Dzięki zaangażowaniu lokalnych społeczności udało się zebrać m.in. maskotki, gry, słodycze dla dzieci z najuboższych rodzin i produkty żywnościowe takie jak: kawa, herbata, czekolada, makaron, ryż, cukier, ciastka, bakalie oraz kosmetyki i ozdoby wielkanocne. W formie świątecznych paczek trafią głównie do samotnych, schorowanych seniorów. Wszystkim darczyńcom za serce i akces serdecznie dziękujemy!

Dary przekazali m.in. mieszkańcy, właściciele sklepów, firm głównie z Zaspy, Przymorza oraz Śródmieścia. Niektóre, jak stroiki i ozdoby na wielkanocny stół, zostały wykonane samodzielnie.

Tegoroczna akcja świąteczna była kontynuacją ubiegłorocznej, zainicjowanej przez gdański MOPR. Przed świętami przekazano potrzebującym seniorom i dzieciom prawie 120 żywnościowo-upominkowych paczek. Głównymi organizatorami „Koszyczka wielkanocnego…” w tym roku byli: Rada Dzielnicy Zaspa Młyniec i Stowarzyszenie Gdańskiej Zaspy. Partnerem m.in. gdański MOPR, Szkoła Podstawowa nr 92, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2, sklep „Merkus” przy ulicy Pilotów i Klub Piłki Ręcznej „Wybrzeże Gdańsk”.

- Takie inicjatywy mają nie tylko wymiar pomocowy, ale i integrujący społecznie - mówi Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki społecznej. - To fantastyczne, że gdańszczanki i gdańszczanie bardzo pozytywnie odpowiadają na apele o wsparcie ludzi mniej zaradnych, samotnych, potrzebujących. Są otwarci na potrzeby słabszych. Szczególnie w tym wyjątkowym, świątecznym czasie nigdy nie zawodzą.

 

-
oprac. AK (0)
www.gdansk.pl
-
oprac. AK (0)
www.gdansk.pl