PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Masz pomysł? Chcesz zorganizować ciekawe wydarzenie? Przyjdź do IKM 

Masz pomysł? Chcesz zorganizować ciekawe wydarzenie? Przyjdź do IKM 
Otwarty IKM to program dla mieszkańców i mieszkanek Gdańska, którzy chcą zrealizować ciekawe wydarzenie kulturalne lub społeczno-kulturalne w przestrzeni Instytutu Kultury Miejskiej. Organizatorzy mogą liczyć na wsparcie merytoryczne pracowników instytucji w promocji czy przygotowaniach do wydarzenia oraz finansowe do 4 000 zł. W tym roku wnioski można składać jeszcze tylko do 30 stycznia 2020 roku do godz. 16. Spieszcie się.
Program Otwarty IKM oferuje pomoc w zorganizowaniu ciekawego wydarzenia. Znajdziemy tu oprócz wsparcia finansowego, wsparcie w działaniach promocyjnych, kwestiach prawnych czy merytorycznych
Program Otwarty IKM oferuje pomoc w zorganizowaniu ciekawego wydarzenia. Znajdziemy tu oprócz wsparcia finansowego, wsparcie w działaniach promocyjnych, kwestiach prawnych czy merytorycznych
fot. fundacja Strefa Mocy

 

Otwarty IKM to program, który działa już od czterech lat. Merytoryczne, techniczne i finansowe wsparcie, które otrzymują w Instytucie Kultury Miejskiej mieszkańcy i mieszkanki Gdańska, pragnący zorganizować wydarzenie kulturalne bądź społeczno-kulturalne pozwoliło na zrealizowanie w tym czasie aż 218 wydarzeń dla łącznie nieco ponad 61 000 osób.

 

Ojcowska zaprasza Siedlce to projekt Izabeli Pałasz-Alwasiak, zrealizowany we wrześniu 2019 roku w ramach Otwarty IKM na Sieldcach. Zobacz film:


IKM zachęca kolejnych aktywnych mieszkańców do składania propozycji i pomysłów na działania o oferuje wsparcie finansowe, merytoryczne i techniczne.

– Swoje wydarzenia organizują w Otwartym IKM organizacje pozarządowe, grupy nieformalne, instytucje kultury, aktywiści, artyści, uczniowie (ze wsparciem swoich szkół), muzycy, doświadczeni pisarze, a także osoby indywidualne, w tym mieszkańcy Gdańska pochodzący z Turcji, Ukrainy czy Uzbekistanu. Projekty często otwierają się na potrzeby dla osób z niepełnosprawnościami – opowiada Katarzyna Buczek, koordynatorka programu Otwarty IKM. 

W 2019 roku zorganizowano aż 4 nabory na działania projektowe. Wydarzenia

Odbywały się w siedzibie IKM przy Długim Targu, ale także na Placu Kobzdeja (seria wydarzeń w związku z obchodami święta Wolności i Solidarności) oraz na gdańskich Siedlcach (przy wsparciu Narodowego Centrum Kultury). Relacje wideo z tych edycji dostępne są na stronie projektu: http://otwarty.ikm.gda.pl/multimedia/.

 

Nabór do Otwartego IKM 2020

– W 2020 roku kontynuujemy nabór na działania w siedzibie Instytutu Kultury Miejskiej na realizację wydarzeń w poniedziałki i piątki. Maksymalna kwota wsparcia finansowego dla pojedynczego projektu to 4 000 zł brutto – opowiada Katarzyna Buczek.

Oprócz wsparcia finansowego, organizatorzy mogą liczyć na wsparcie i konsultacje pracowników IKM: w działaniach promocyjnych, kwestiach prawnych czy merytorycznych. 

Z przestrzeni IKM można skorzystać w poniedziałki i piątki między godziną 10.00 a 22.00. Dodatkowo IKM udostępnia bezpłatnie m.in. rzutnik, ekran, siedzenia, stoły, termosy oraz kubki jednorazowe.

Zgłoszenia wydarzeń i projektów z dopiskiem „Otwarty IKM” (w tytule maila lub na kopercie) można składać tylko do 30 stycznia 2020 roku, do godz. 16 - w formie pisemnej i elektronicznej. 

Adres mailowy: katarzyna.buczek@ikm.gda.pl, adres korespondencyjny: Instytut Kultury Miejskiej, ul. Długi Targ 39/40, 80-830 Gdańsk.oprac. AUwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl