PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
Inauguracja nowego basenu na Stogach już w piątek, 26 stycznia
Inauguracja nowego basenu na Stogach już w piątek, 26 stycznia
Ta informacja na pewno ucieszy wszystkich tych, którzy ferie zimowe planują spędzić w Gdańsku. W piątek, 26 stycznia, zostanie oficjalnie otwarta pływalnia miejska przy ul. Stryjewskiego 28. Na zainteresowanych czekać będzie m.in. basen o wymiarach 25 m x 12,5 m - z czterema torami o głębokości od 1,1 m do 1,8 m, jacuzzi i sauna fińska. To nie wszystko...

Otwarcie basenu na Stogach już 26 stycznia!
Otwarcie basenu na Stogach już 26 stycznia!
Dominik Paszliński/www.gdansk.pl

Pierwsi chętni będą mogli wejść do nowiutkich basenów od godz. 16. Zgodnie z założeniem, w tym samym czasie będzie mogło skorzystać z nich maksymalnie 46 osób (30 w części pływackiej, 16 - w rekreacyjnej).

Administratorem tej pływalni jest Gdański Ośrodek Sportu, który z myślą o najmłodszych przygotował specjalną ofertę - podczas tegorocznych ferii zimowych, czyli od 29 stycznia do 11 lutego, od poniedziałku do piątku w godz. 8 – 16, dzieci i młodzież szkolna będą mogły korzystać z basenu płacąc ze wejście symboliczną złotówkę.

To nie wszystko. Na promocję będą mogli też liczyć pozostali mieszkańcy: już od piątku, 26 stycznia, aż do końca lutego br., w godz. 16 - 22 (poniedziałek – piątek) oraz w godz. 7 - 22 (weekendy) wejście będzie kosztowało 5 zł od osoby. W tym okresie "wejściówki" będzie można nabyć wyłącznie w kasie obiektu. Szczegółowe informacje dostępne będą na stronie plywalniegdansk.pl.

Po przerwie zimowej, w ciągu dnia z pływalni będą korzystali uczniowie szkół. W godzinach popołudniowych będzie ona ogólnodostępna. Działać będą tu również komercyjne szkoły pływalnia.

- Na Stogach wkrótce będzie można kupić bilet lub karnet nie wychodząc z domu. Służyć temu będzie dedykowany panel sprzedażowy dostępny na stronie plywalniegdansk.pl. Tam też znajdzie się szczegółowy cennik wejść. Karnety będą obowiązywały od 1 marca, a ich sprzedaż zostanie uruchomiona w połowie lutego – informuje Grzegorz Pawelec z Gdańskiego Ośrodka Sportu. - By skorzystać z internetowej sprzedaży, wystarczy założyć konto, które później będzie służyło do każdej operacji zakupu i podglądu historii wcześniejszych operacji. Następnie należy wybrać datę i godzinę, kiedy chcemy skorzystać z pływalni, wybrać rodzaj biletu i kliknąć "kup teraz". Po opłaceniu biletu informacja z kodem kreskowym upoważniająca do wejścia na pływalnię zostanie przesłana na adres e-mail podany przy rejestracji. Kod kreskowy w formie wydruku lub pobrany na urządzenie mobilne (telefon, tablet) okazujemy w kasie przed wejściem na basen.

Dla najmłodszych przygotowano specjalną ofertę na okres ferii zimowych
Dla najmłodszych przygotowano specjalną ofertę na okres ferii zimowych
Dominik Paszliński/www.gdansk.pl

Ceny karnetów będą zdecydowanie niższe od biletów jednorazowych. Zniżki dotyczyć będą już karnetów na cztery wejścia i będą tym większe, im dłuższy okres korzystania. Przy karnetach rocznych (40 wejść) cena jednostkowa wejścia wyniesie 13 zł. Na jeszcze większe ulgi mogą liczyć rodziny, uczniowie, studenci, osoby niepełnosprawne, emeryci, renciści i weterani. W przypadku rocznego karnetu, pojedyncze wejście kosztować będzie 10,50 zł.

Pływalnia Stogi zostanie wkrótce włączona do Programu MultiSport w ramach kart MultiSport Plus lub MultiSport Kids.

Poza wspomnianym basenem czterotorowym, do dyspozycji mieszkańców będzie także brodzik rekreacyjny o głębokości od 1,1 m do 1,22 m z urządzeniami do masażu, w tym: masaż ścienny (3 stanowiska po 2 dysze), masaż karku szeroki, masaż karki wąski, gejzer, ławeczka masażu powietrznego (3 stanowiska), do tego - basen rekreacyjny o wymiarach 12,5 m x 5 m i głębokości od 0,8 m do 0,9 m, również z atrakcjami wodnymi: masaż karku szeroki, masaż karku wąski. Jest też wanna z hydromasażem o głębokości od 0,65 m do 0,85 m oraz sauna fińska, z której jednorazowo może skorzystać osiem osób.

Obiekt ma dwa poziomy. Na parterze znajduje się pomieszczenie biurowe z zapleczem socjalnym, a także pomieszczenia techniczne podbasenia, naprawcze i chemiczne, a więc wszystko to, co jest potrzebne do obsługi basenu. Na pierwszym piętrze są baseny i szatnie, jak również pokój ratownika i "pierwszej pomocy", a także pomieszczenia magazynowe oraz ogólnodostępna toaleta.

Wychodząc z wody, bezpośrednio będzie można wejść do szatni, gdzie znajdują się m.in. natryski. Szatnie są cztery: damska, męska, rodzinna oraz dla osób niepełnosprawnych. Wszystkie wyraźnie oznaczone. Znajdujące się w nich szafki wyposażone są w elektroniczne systemy, dzięki którym można będzie je bezpiecznie otworzyć bądź zamknąć.

Na korytarzu przy szatniach, zainstalowano dziesięć suszarek do włosów z regulowaną wysokością - dlatego bez problemu skorzystają z nich i dzieci, i dorośli.

Basen został połączony szklanym łącznikiem z budynkiem Szkoły Podstawowej nr 11. Dzięki temu rozwiązaniu uczniowie wygodnie będą mogli przejść z jednego obiektu do drugiego, przede wszystkim na zaplanowane tu zajęcia z w-f.

Pływalnia została dostosowana dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Do wejścia prowadzi rampa podjazdowa, w budynku znajduje się dostosowany węzeł sanitarny i szatniowy, a na hali basenowej samoobsługowy dźwig ułatwiający samodzielne wejście osoby niepełnosprawnej do basenu.

Obiekt powstał na wzór pływalni w dzielnicy Kokoszki. Podobnie będzie wyglądał również kolejny obiekt w Oruni, który powstanie jeszcze w tym roku.
Budowa basenu na Stogach rozpoczęła się w lutym 2017 r. i kosztowała ponad 12 mln złotych. Przetarg na realizację inwestycji wygrała firma BUDREM-RYBAK z Luzina. 


Przeczytaj także:

Stogi. Nowoczesny, wygodny, ogólnodostępny. Zobaczcie, jak wygląda najmłodszy gdański basen!


Kamila Grzenkowskawww.gdansk.plkamila.grzenkowska@gdansk.pl
Kamila Grzenkowska - najnowsze
Kamila Grzenkowskawww.gdansk.plkamila.grzenkowska@gdansk.pl
Kamila Grzenkowska - najnowsze