Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Bezpłatne badanie osteoporozy w Gdańsku. Zobacz, gdzie

Badanie trwa około siedmiu minut, a po jego zakończeniu pacjent dostaje wynik i wskazówki dotyczące profilaktyki osteoporozy. Z bezpłatnej desyntometrii mieszkańcy Gdańska mogą skorzystać odwiedzając osteobus, który 18 września stanie przy ulicy Grunwaldzkiej 471 w Gdańsku.

Bezpłatne badanie osteoporozy w Gdańsku. Zobacz, gdzie
A
A
data publikacji: 16 września 2018 r.

dobryosteobus
Wykonana podczas badania densytometria umożliwia wykrycie osteoporozy we wczesnym stadium rozwoju
Materiały prasowe Fundacja Neuca dla Zdrowia


Osteoporoza to choroba układu kostnego, której najgroźniejszymi następstwami jest m.in. 
większa podatność na złamania, uszkodzenia kości. To poważne zagrożenie, szczególnie dla osób starszych. Osteoporoza została uznana przez Światową Organizację Zdrowia za chorobę cywilizacyjną, nazywaną również „epidemią XXI wieku”. Według statystyk, występuje ona u co 10-tej osoby w populacjach całego świata. Pomimo realnego zagrożenia tą chorobą, wciąż wiele ludzi dowiaduje się o osteoporozie zbyt późno, kiedy możliwości do przeciwdziałania jej efektom są już mocno ograniczone.

Wczesne rozpoznanie osteoporozy pozwala na skuteczniejsze leczenie. Na bezpłatne badania profilaktyczne gdańszczan zaprasza Fundacja NEUCA dla Zdrowia. Wykonana podczas badania densytometria umożliwia wykrycie osteoporozy we wczesnym stadium rozwoju, pozwala też na monitorowanie leczenia i określenia stopnia zaawansowania choroby. Polecana jest osobom po 40. roku życia, u których w rodzinie występowała osteoporoza, ale też wszystkim kobietom po 50. roku życia i mężczyznom po 55. roku życia.

Badanie trwa około siedmiu minut, wykonywane jest przez wykwalifikowany personel, który wcześniej przeprowadza wywiad z pacjentem. Po jego zakończeniu, pacjent otrzyma wydrukowany wynik, a także wskazówki dotyczące profilaktyki osteoporozy. Z badania mogą skorzystać wszyscy zainteresowani. Jedynym przeciwskazaniem do jego wykonania jest ciąża.

Osteobus będzie stacjonował w Gdańsku 18 września przy Alei Grunwaldzkiej 471. Badania odbędą się od godz. 10.00 do 16.00. Udział w badaniu jest bezpłatny, trzeba zapisać się wcześniej w miejscu stacjonowania osteobusa. 

-
oprac. AK (0)
www.gdansk.pl
-
oprac. AK (0)
www.gdansk.pl