PORTAL MIASTA GDAŃSKA
';
PL | EN | DE

"PIT w Gdańsku. Się opłaca!" Loteria, do wygrania hybrydowe Suzuki Swift i inne nagrody

"PIT w Gdańsku. Się opłaca!" Loteria, do wygrania hybrydowe Suzuki Swift i inne nagrody
W piątek, 30 kwietnia, minął termin składania zeznań podatkowych. Kto rozliczył się w Gdańsku, dołoży cegiełkę do rozwoju miasta, co w trudnym czasie epidemii jest szczególnie ważne. Przypominamy, że jeszcze tylko dziś - w poniedziałek, 3 maja - gdańscy podatnicy mogą dołączyć do loterii "PIT w Gdańsku. Się opłaca!", w której do zdobycia atrakcyjne nagrody. Możliwość rejestracji w zabawie kończy się o godz. 23.59.
Czas na rozliczenie się z Urzędem Skarbowym mamy do północy, 30 kwietnia 2021 roku
Czas na rozliczenie się z Urzędem Skarbowym mamy do północy, 30 kwietnia 2021 roku
Pixabay.com

 

Zeznanie podatkowe PIT dotyczące dochodów osiągniętych w 2020 roku należy złożyć do 30 kwietnia 2021 r. W zeszłym roku - z powodu pandemii - termin składania zeznań podatkowych został przesunięty o miesiąc. Pomimo faktu, że urzędy skarbowe pracują w ograniczonym zakresie, rząd nie podjął w tym roku zmian w obowiązujących terminach. Oznacza to, że czasu na rozliczenie z fiskusem zostało niewiele. PIT należy złożyć do piątku, do północy. 

Osoby, które jeszcze nie złożyły PIT lub rozliczyły się w innym mieście, mają ostatnią szansę, by dopełnić formalności lub wprowadzić zmiany w złożonym zeznaniu podatkowym, np. dotyczącej miejsca zamieszkania.

 

Gdańsk zależy od nas - tutaj rozlicz swój PIT

Podatek dochodowy PIT nie trafia w całości do Skarbu Państwa. Warto pamiętać, że 48 proc. tego podatku zasila budżet miasta czy gminy, w którym podatnik złoży deklarację. W przypadku Gdańska stanowi to średnio 26,5 proc. wszystkich dochodów miasta, co wyraźnie wskazuje, że pieniądze pochodzące z PIT są ważnym i potrzebnym wsparciem. 

Warto też pamiętać o tym, że procenty te przekładają się na konkretne kwoty. W 2018 roku mowa o 873 mln zł, w 2019 roku 959 mln, w roku 2020 - 931 mln. Prognozy finansowe wskazują, że w roku 2021 do kasy miasta z tytułu PIT wpłynie ponad miliard złotych. 

- Zachęcam, by osoby, które żyją w naszym mieście, pamiętały, że każdy mieszkaniec ma realny wpływ na rozwój Gdańska - mówi Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska. - Dzięki jednemu podatnikowi rozliczonemu w Gdańsku, do miejskiego budżetu trafia średnio 2700 złotych. Od nas wszystkich zależy, w jakim tempie nasze miasto będzie się zmieniać. Mam nadzieję, że osoby, które czują się związane z Gdańskiem, właśnie tu zapłacą podatki.  

 

Loteria dla gdańskich podatników

Przypominamy, że dla gdańskich podatników ponownie zorganizowano loterię z atrakcyjnymi nagrodami, wśród nich jest samochód. To już piąta edycja zabawy, w której tym razem do wygrania są:

  • Hybrydowe Suzuki Swift FL Elegance
  • 10 smartfonów Samsung Galaxy S20 FE
  • 15 rowerów trekkingowych Indiana model X-Road 3.0 M19

W loterii może wziąć udział każdy, kto wybrał Gdańsk na miejsce do życia. Nie trzeba mieć tu meldunku. Warunek uprawniający do zgłoszenia w loterii jest jeden - to w Gdańsku należy rozliczyć swój PIT, niezależnie od tego, czy wybierzemy tradycyjną formę złożenia zeznania podatkowego, czy zrobimy to drogą elektroniczną.

Niebieskie, hybrydowe Suzuki Swift FL Elegance to nagroda główna w 5. edycji loterii PiT w Gdańsku. Się opłaca!
Niebieskie, hybrydowe Suzuki Swift FL Elegance to nagroda główna w 5. edycji loterii "PiT w Gdańsku. Się opłaca!"
mat. prasowe

Nie czekaj z rejestracją, zgłoś się już dziś

Rejestracja uczestników, którzy chcą wziąć udział w tegorocznej loterii "PIT w Gdańsku. Się opłaca!" zakończy się w poniedziałek 3 maja o północy. 

Zgłoszenie się do loterii i wypełnienie formularza rejestracyjnego zajmuje kilka minut. Wystarczy wejść na stronę www.gdansk.pl/pit

Losowanie nagród odbędzie się we wtorek 11 maja, o godz. 12.00. Wydarzenie będzie transmitowane na żywo, na portalu Gdańsk.pl.

 

Czytaj:Natalia Gawlikwww.gdansk.plnatalia.gawlik@gdansk.pl
Natalia Gawlik - najnowsze
Natalia Gawlikwww.gdansk.plnatalia.gawlik@gdansk.pl
Natalia Gawlik - najnowsze