PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Ostatni w sezonie koncert w Parku Oruńskim. Żywioł na scenie, na widowni rekord frekwencji

Ostatni w sezonie koncert w Parku Oruńskim. Żywioł na scenie, na widowni rekord frekwencji
Występ Nataszy Urbańskiej  piosenkarki, tancerki, aktorki filmowej w niedzielę, 27 września 2020 roku zakończył  tegoroczny cykl plenerowych wydarzeń w Amfiteatrze Orana w Parku Oruńskim. Koncerty, a w lipcu i sierpniu przedstawienia teatralne dla dzieci, zorganizowała Scena Muzyczna Gdańskiego Archipelagu Kultury. 
orunia_urbanska-014_799x533
Natasza Urbańska
Fot. Dominik Paszliński/gdansk.pl

 

- Koncert Nataszy Urbańskiej na zakończenie sezonu koncertów w Parku Oruńskim wypadł rewelacyjnie - podsumował Piotr Chrzanowski, kierownik Sceny Muzycznej w Gdańskim Archipelagu Kultury. - Żywioł na scenie, rekord pod względem frekwencji, osób więcej niż na koncercie Zbigniewa Zamachowskiego, na którym bawiło się około siedmiuset widzów. Publiczność śpiewała z wokalistką, tańczyła, bawiła się świetnie. Godne zakończenie sezonu. 

Jak dodaje Piotr Chrzanowski tegoroczne koncerty w Parku Oruńskim okazały się sukcesem organizacyjnym i frekwencyjnym. To już drugi sezon koncertów znanych i lubianych aktorów, na które przychodzą mieszkańcy nie tylko Oruni, ale i całego Gdańska. W tym sezonie ze względu na epidemię koronawirusa, w lipcu i sierpniu GAK zdecydował, że będą wystawiane przedstawienia dla dzieci. Wystawiał je Teatr Miniatura, Białostocki Teatr Lalek, teatr z Hajnówki. Koncerty aktorów zaplanowano na wrzesień. 

 

 

Park Oruński to jeden z najstarszych parków i drugi co do wielkości park miejski w Gdańsku. Dzięki Scenie Muzycznej GAK, stał się od dwóch letnich sezonów miejscem spotkań artystów z gdańską publicznością i jedynym miejscem w Trójmieście, w którym mieszkańcy za darmo i na świeżym powietrzu mogą posłuchać piosenek aktorskich. W poprzednim sezonie na scenie Amfiteatru Orana wystąpili: Sonia Bohosiewicz, Emilian Kamiński, Stanisława Celińska, Katarzyna Skrzynecka, Anna Dereszowska, Katarzyna Żak, Lech Dyblik, Hanna Śleszyńska, Piotr Polk, Mariusz Drężek oraz Dorota Stalińska. Wszystkie koncerty cieszyły się ogromnym zainteresowaniem publiczności.

 

orunia_urbanska-041_799x533
Koncert Nataszy Urbańskiej na zakończenie sezonu koncertów w Parku Oruńskim wypadł rewelacyjnie 
Fot. Dominik Paszliński/gdansk.pl

 

W tym roku, ze względu na pandemię COVID-19, występy odbyły się we wrześniu. Na deskach oruńskiego teatru wystąpili: Andrzej Seweryn, Joanna Trzepiecińska, Patrycja Makowska, Piotr Zubek, Anna Guzik, Zbigniew Zamachowski i Natasza Urbańska. Oprócz koncertów piosenki aktorskiej, w pierwszą niedzielę września zaprezentowano wyjątkowe wydarzenie pt. „W szkole wolności”, które upamiętniło heroiczną obronę Westerplatte podczas II Wojny Światowej, nawiązywało też do 40. rocznicy Porozumień Sierpniowych. 

Na zakończenie sezonu na plenerowej scenie otoczonej zielenią na Oruni wystąpiła Natasza Urbańska, piosenkarka, tancerka, aktorka filmowa, telewizyjna i teatralno-musicalowa oraz prezenterka telewizyjna.

 

 

- To jedyna scena w Gdańsku, na której regularnie odbywają się bezpłatne koncerty plenerowe, przyjeżdżają na nie widzowie z całego Gdańska - powiedział Piotr Chrzanowski. - Przychodzą całe rodziny, rozkładają kocyki, ustawiają krzesełka. Bliskość artysty jest świetna, można sobie po koncercie zrobić zdjęcie, autograf. Wpłynęło to na postrzeganie dzielnicy wśród jej mieszkańców i innych dzielnic. Kto by pomyślał kilka lat temu, że takie gwiazdy będą występować w Parku Oruńskim?  Ostatni koncert w ramach cyklu piosenki aktorskiej w Amfiteatrze Oruńskim w tym sezonie wypadł fantastycznie.

 

Natasza Urbańska od 1993 roku jest związana z teatrem muzycznym Studio Buffo, w którym wystąpiła w licznych spektaklach i widowiskach muzycznych. Wydała dwa albumy studyjne: „Hity Buffo vol. 1 - Natasza Urbańska” (2009) i „One” (2014). Na ekranie wystąpiła m.in. w serialu „Fala zbrodni” i w filmie „1920 Bitwa warszawska” w reżyserii Jerzego Hoffmana, gdzie zagrała główną rolę. Była także prowadzącą, trenerką i uczestniczką wielu telewizyjnych programów rozrywkowych: finalistką „Jak oni śpiewają” (2007) i „Tańca z gwiazdami” (2009), trenerką zespołu wokalnego w „Bitwie na głosy” (2011), prowadzącą 13. edycji „Tańca z gwiazdami” (2011) i programu „Make Me Over” (2018). Jest laureatką nagrody Akademii Telewizyjnej „Wiktory” i „Viva! Najpiękniejsi”. Znalazła się na liście 100 najcenniejszych gwiazd polskiego show-biznesu według magazynu „Forbes”.
 

 

 

Alicja Katarzyńskawww.gdansk.plalicja.katarzynska@gdansk.pl
Alicja Katarzyńska - najnowsze
Alicja Katarzyńskawww.gdansk.plalicja.katarzynska@gdansk.pl
Alicja Katarzyńska - najnowsze