Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Ostatni przejazd "Zorro". Pożegnalny turniej wspaniałego zawodnika

Cieszył nie tylko skuteczną jazdą, ale także otwartością, bezpośredniością i szczerością. Dla gdańskich kibiców żużla był ikoną. Żużlowiec Magnus "Zorro" Zetterström pożegna się z fanami w dniu 1 kwietnia o godz. 14.30 na stadionie przy ul. Zawodników. - To był bardzo dobry czas. Byłem tutaj, w Gdańsku, naprawdę szczęśliwy - przyznaje Szwed, który w naszym mieście spędził kilka lat.

Ostatni przejazd "Zorro". Pożegnalny turniej wspaniałego zawodnika
A
A
data publikacji: 08 marca 2017 r.

Wrzesień 2015 roku, kapitan drużyny GKŻ Wybrzeże Magnus Zetterström z pamiątkowym pucharem za awans do pierwszej ligi
Wrzesień 2015 roku, kapitan drużyny GKŻ Wybrzeże Magnus Zetterström z pamiątkowym pucharem za awans do pierwszej ligi
fot. Jerzy Pinkas/www.gdansk.pl

Magnus Zetterström urodził się 9 grudnia 1971 roku w szwedzkiej miejscowości Eskilstuna. Przez prawie 30 lat jeździł na żużlu, z czego 17 na polskich torach. Zawodnikiem gdańskiego Wybrzeża był od 2008 do 2011 roku oraz w 2015 i 2016 roku. Kilka lat temu kupił w naszym mieście mieszkanie i spędza tu sporo czasu. 

- I będę spędzał - zapowiada z uśmiechem niespełna 46-letni dziś "Zorro", jak o szwedzkim żużlowcu pieszczotliwie mówią kibice i rywale z toru. - Będę tutaj przyjeżdżał tak często, jak tylko się da. 

Szwed w Gdańsku na pewno pojawi się 1 kwietnia (sobota). Tego dnia na stadionie przy ul. Zawodników zorganizowany zostanie dla jego turniej pożegnalny, w którym sam wystąpi. 

- Nie planowałem tego. Myślałem, że ostatni mój występ miał miejsce w Szwecji, 25 września ubiegłego roku. Wystartuję jednak, by pożegnać się z fanami w Gdańsku - zaznacza "Zorro".

Dla kibiców turniej Zorro`s Final Show będzie niezwykle atrakcyjny, bo oprócz samego Zetterströma na tor w Gdańsku wyjadą m.in. żużlowcy aktualnego drużynowego mistrza Polski Stali Gorzów z indywidualnym wicemistrzem świata Bartoszem Zmarzlikiem i brązowym medalistą indywidualnych mistrzostw Europy Krzysztofem Kasprzakiem na czele. 

Zmarzlik to niejedyny zawodnik tegorocznego cyklu Grand Prix Indywidualnych Mistrzostw Świata, którego ujrzymy 1 kwietnia w Gdańsku. Pojadą także Słowak Martin Vaculik, Duńczyk Niels Kristian Iversen oraz Szwed Antonio Lindbaeck. Obecny ma być również 6-krotny indywidualny mistrz świata Szwed Tony Rickardsson. 

- Tony jest tym zawodnikiem, z którym razem jeździłem i którego oglądałem w telewizji. Być sześć razy mistrzem świata, to coś niesamowitego. On wzniósł naszą dyscyplinę sportu na inny poziom. Wiele się od niego nauczyłem - przyznaje "Zorro". 

Oprócz tego na Zorros Final Show przyjadą inni przyjaciele z toru, którzy utworzą dwa zespoły, obok Renault Zdunek Wybrzeże i Stali Gorzów. Będą byli trenerzy Magnusa - Stanisław Chomski, Robert Sawina i Lech Kędziora, a po turnieju odbędzie się wspólne spotkanie w namiocie na bocznym boisku gdańskiego obiektu.

Nie zabraknie także innych atrakcji, również dla dzieci. 
 

www.gdansk.pl


Ruszyła już sprzedaż biletów na Zorro`s Final Show. Bilety w cenie:

  • TRYBUNA HONOROWA: 35 zł
  • NORMALNY: 15 zł
  • ULGOWY (do 14 roku życia): wejście na program w cenie 10 zł, wymiana zakupionego wcześniej vouchera na program w dniu imprezy
  • PROGRAM: 10 zł
  • DZIECI DO 4 ROKU ŻYCIA: bezpłatnie
  • PAKIET HOSPITALITY & VIP TICKETS – 299 zł (miejsce w najlepszej części stadionu vis a vis startu i mety, program zawodów, dedykowany zestaw upominków, wejście do parku maszyn przed i po turnieju, możliwość zrobienia zdjęć z zawodnikami, catering, parking)

Wejściówki na turniej można kupować w internecie na stronach kupbilet.pl i speedway-shop.pl oraz w salonach Empik i STS w całej Polsce, punktach kibicfanshop.pl: w Galerii Bałtyckiej w Gdańsku poziom -1 oraz sklepie firmowym Kibic Fan Shop - ul. Marynarki Polskiej 98 w Gdańsku.-
Waldemar Gabis (0)
www.gdansk.pl
waldemar.gabis@gdansk.pl
więcej tekstów autora
-
Waldemar Gabis (0)
www.gdansk.pl
waldemar.gabis@gdansk.pl
więcej tekstów autora