• Start
  • Wiadomości
  • Ostatni etap budowy basenu na Oruni. Pływalnia będzie gotowa w czerwcu

Ostatni etap budowy basenu na Oruni. Pływalnia będzie gotowa w czerwcu

- Wewnątrz obiektu trwają prace wykończeniowe, w tym układanie kafelek i malowanie ścian. Z kolei na zewnątrz budynku powstaje elewacja z klinkieru. Równocześnie prowadzone są prace drogowe związane z budową dojazdu do basenu, miejsc parkingowych, a także montażem kanalizacji deszczowej na ul. Smoleńskiej - informuje Agnieszka Zakrzacka z Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska.
21.04.2018
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
W czerwcu br. powinna zakończyć się budowa basenu na Oruni
W czerwcu br. powinna zakończyć się budowa basenu na Oruni
Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

 

Kolejna miejska pływalnia powstaje przy ul. Smoleńskiej 5/7, przy gmachu CKZiU nr 2. Wybudowana została na podstawie tego samego projektu co obiekt zrealizowany przy ul. Azaliowej w Kokoszkach czy oddany do użytku w styczniu br. basen na Stogach. Inwestycja na Oruni będzie służyła zarówno uczniom pobliskiej szkoły, jak i wszystkim mieszkańcom dzielnicy. Znajdować się tu będzie basen o długości 25 metrów z podziałem na strefę rekreacyjną i pływacką. Nie zabraknie także brodzika dla najmłodszych dzieci. Przyszłych użytkowników może ucieszyć także jacuzzi, urządzenie do masażu głowy czy gejzer. Pływalnia będzie dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Budynek będzie podzielony na dwa poziomy: niski parter, który będzie kondygnacją techniczną podbasenia z pomieszczeniami socjalnymi oraz wejściem głównym, a także
wysoki parter, czyli kondygnacja hali basenowej z szatniami i prysznicami.
Obiekt będzie połączony z istniejącym budynkiem szkoły za pomocą łącznika. Planowana liczba użytkowników basenu to 46 osób (30 osób w strefie pływackiej i 16 osób w strefie rekreacyjnej)

Jego budowa pochłonie 13,4 mln złotych. Pływalnia, której budowa rozpoczęła się w maju 2017 r., powinna być gotowa w czerwcu br.

Trudno określić, jak długo będzie trwała procedura odbiorowa obiektu. Zakłada się jednak, że oruniacy już w wakacje będą mogli popływać przy ul. Smoleńskiej
Trudno określić, jak długo będzie trwała procedura odbiorowa obiektu. Zakłada się jednak, że oruniacy już w wakacje będą mogli popływać przy ul. Smoleńskiej
Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

 

Przy ul. Smoleńskiej obowiązuje obecnie zmieniona organizacja ruchu. W związku z budową basenu, na początku kwietnia zamknięto fragment ul. Smoleńskiej. Objazd prowadzony jest ulicami: Grabową, Żuławską, Przyjemną i Boczną. Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała do 27 kwietnia br.

W ramach inwestycji powstaje też nowy układ drogowy w tej części dzielnicy
W ramach inwestycji powstaje też nowy układ drogowy w tej części dzielnicy
Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

 

O potrzebie budowy kolejnych publicznych basenów w mieście świadczy m.in ogromne zainteresowanie już istniejącymi obiektami. Mieszkańcy dali temu również wyraz w trakcie konsultacji społecznych przeprowadzonych jesienią 2015 r., poświęconych inwestycjom jakie powinny zostać zrealizowane w mieście do 2020 r. Budowa nowych pływalni uznana została za jeden z priorytetów. Bardzo dużą popularnością cieszy się ta w Pozytywnej Szkole Podstawowej przy ul. Azaliowej w Kokoszkach. Rozwiązania i sam wygląd obiektu przypadł do gustu tak mieszkańcom, jak i władzom miasta, więc zdecydowano, że kolejne miejskie baseny będą budowane według wzoru z Kokoszek i tak właśnie stało się w przypadku Oruni i Stogów

Liczba gdańskich pływalni rośnie z każdym rokiem. Basen na Stogach, przy ul. Stryjewskiego, został udostępniony mieszkańcom na początku 2018 roku. Kosztował 11 mln złotych. W marcu 2017 r. oddano do użytku basen przy ul. Siedleckiego na Osowej. Koszt tej inwestycji to ponad 11 mln złotych. Natomiast w drugiej połowie 2015 r. otwarto pływalnię w szkole podstawowej przy ul. Azaliowej. Znajduje się w tu m.in. ogólnodostępny basen z wydzieloną 4-torową częścią pływacką oraz szatnie.

W obiekcie trwają obecnie prace wykończeniowe
W obiekcie trwają obecnie prace wykończeniowe
Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska



TV

Nowi mieszkańcy na Ujeścisku