PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Osowa i Wzgórze Mickiewicza. Kolejne dzielnice biorą się za wiosenne porządki

Osowa i Wzgórze Mickiewicza. Kolejne dzielnice biorą się za wiosenne porządki
Internetowe wyzwanie, pod hasłem "Trash challenge", odbiło się szerokim echem w naszym kraju, także w gdańskich dzielnicach. W pierwszej połowie kwietnia informowaliśmy o tym, że "śmieciowe wyzwanie" podjęły Orunia, Olszynka i Letnica. W najbliższy weekend sprzątające osoby będzie można spotkać w Osowej i na Wzgórzu Mickiewicza.
Kwiecień 2017 roku, wielkie sprzątanie odbywało się na Jasieniu, Ujeścisku-Łostowicach i Chełmie
Kwiecień 2017 roku, wielkie sprzątanie odbywało się na Jasieniu, Ujeścisku-Łostowicach i Chełmie
fot. Dominik Paszliński/www.gdansk.pl

 

Osowa

Radni dzielnicy, wraz z członkami Stowarzyszenia "INNE jest piękne", zapraszają osowian do wspólnego sprzątania dzielnicy w poświąteczną sobotę, 27 kwietnia. Zbiórka o godz. 11.11, na boisku szkolnym SP 81 (od strony ul. Niedziałkowskiego).

- Następnie wyruszymy w teren, aby posprzątać naszą dzielnicę. Uczyńmy naszą małą ojczyznę piękniejszą - zachęcają lokalni radni.

Wzgórze Mickiewicza

Na sprzątanie tej dzielnicy zapraszają zarówno radni dzielnicy, jak i zastępca prezydenta Gdańska, Piotr Borawski, który prywatnie jest mieszkańcem WM.

Zaplanowano je w niedzielę, 28 kwietnia. Zbiórka o godz. 10, przy placu zabaw znajdującym się przy skrzyżowaniu ulic Wojskiego i Jacka Soplicy.

- O co chodzi? O śmieci! O odpady leżące po prostu na trawie, ziemi, gdzieś w krzakach. Chcemy posprzątać Wzgórze Mickiewicza, ile się da! - zachęcają organizatorzy. - Spotykamy się na rogu ulic Wojskiego i Jacka Soplicy, a następnie wyruszamy w kierunku ekranu wzdłuż ul. Armii Krajowej i skwerku przy kładce na ul. Telimeny, a następnie, różnymi ulicami, w kierunku Parku Na Zboczu. Wszelkie inicjatywy i sprzęty sprzątające mile widziane.

Wszyscy chętni, którzy chcą społecznie posprzątać w swojej najbliższej okolicy, powinni ubrać wygodne obuwie i odzież. Mile widziany będzie też... dobry humor.

O rękawiczki ochronne oraz worki na zebrane odpady zadbają już organizatorzy obu wydarzeń.

 

Jasień

Na nietypowe sprzątanie na południu Gdańska, tym razem na Jasieniu, zaprasza też miejska jednostka – Zakład Utylizacyjny. Sprzątanie będzie miało charakter gry terenowej, a odbędzie się także w najbliższą sobotę, 27 kwietnia, od godz. 10. Zbiórka – w Szkole Podstawowej nr 86, przy ul. Wielkopolskiej 20.

Tam uczestnicy otrzymają karty startowe, mapy, rękawice i worki, które będą niezbędne do wzięcia udziału w grze. Następnie trzeba będzie wybrać trasę (do wyboru o różnych długościach). Zadaniem uczestników będzie dotarcie do 15 punktów umieszczonych na mapie akcji i wykonanie czekających tam na nich eko - zadań. Nie będzie to jednak gra na czas. Będzie można dołączyć w wybranym momencie, ale pomiędzy godz. 10.00 a 12.00. Zebrane podczas akcji odpady będzie można, jak co roku, wyrzucać do specjalnie oznakowanych kontenerów lub pozostawić w punktach zbiórek. Więcej o tej akcji przeczytacie tutaj.

 

Jedną z pierwszych dzielnic, która podjęła internetowe wyzwanie, była Letnica. Społeczne sprzątanie zorganizowano tu w symbolicznym dniu, 24 marca, a więc kiedy pozostałe 34 dzielnice wybierały nowe Rady Dzielnic (w Letnicy takie wybory odbędą się dopiero 9 czerwca - red.).

W połowie kwietnia swoje najbliższe sąsiedztwo sprzątali mieszkańcy Olszynki i Oruni-Św.Wojciecha-Lipiec.

Z kolei 12 maja, na wielkie sprzątanie pod hasłem "Weź to podnieś!", zaprasza Rada Dzielnicy Brętowo.

 

Przeczytaj także:

Olszynka i Orunia posprzątały u siebie. Kolejne dzielnice planują podjąć "śmieciowe wyzwanie"

 

 

Kamila Grzenkowskawww.gdansk.plkamila.grzenkowska@gdansk.pl
Kamila Grzenkowska - najnowsze
Kamila Grzenkowskawww.gdansk.plkamila.grzenkowska@gdansk.pl
Kamila Grzenkowska - najnowsze