Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Orunia. Otwarcie miejskiego basenu przy ul. Smoleńskiej!

Strojów kąpielowych zapewne szykować nie trzeba, ale zapamiętać warto - w najbliższy piątek, 27 lipca, zostanie oficjalnie otwarta pływalnia przy ul. Smoleńskiej 5/7, przy gmachu CKZiU nr 2. Nowoczesny obiekt będzie można "przetestować" już od godz. 13. Tradycyjnie już, z okazji otwarcia nowego basenu, przygotowano promocyjne ceny.

Orunia. Otwarcie miejskiego basenu przy ul. Smoleńskiej!
A
A
data publikacji: 25 lipca 2018 r.
W piątek, 27 lipca, zostanie otwarty 13 już miejski basen w Gdańsku
W piątek, 27 lipca, zostanie otwarty 13 już miejski basen w Gdańsku
Dominik Paszliński/www.gdansk.pl

Od 27 lipca do 2 września 2018 r. godzinne wejście na basen w cenie 5 zł. Do dyspozycji gdańszczanek i gdańszczan będzie:

  • basen pływacko – rekreacyjny o wymiarach 25 m x 12,5 m; z czterema torami o głębokości od 1,1 m do 1,8 m

  • strefa rekreacyjna o głębokości od 1,1 m do 1,22 m z urządzeniami do masażu: masaż ścienny (3 stanowiska po 2 dysze), masaż karku szeroki, masaż karku wąski, gejzer, ławeczka masażu powietrznego (3 stanowiska)

  • basen rekreacyjny o wymiarach 12,5 m x 5 m i głębokości od 0,8 m do 0,9 m z atrakcjami wodnymi: masaż karku szeroki, masaż karku wąski

  • wanna z hydromasażem o głębokości od 0,65 m do 0,85 m

  • sauna fińska dla ośmiu osób

Pływalnia jest dostosowana dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Do wejścia prowadzi rampa podjazdowa, natomiast w samej hali basenowej można skorzystać m.in. z dźwigu ułatwiającego samodzielne wejście niepełnosprawnego pływaka do basenu.

- To już czwarty basen, który otworzymy w tej kadencji. Gdańskie pływalnie od dłuższego czasu cieszą się dużym zainteresowaniem. Przed trzema laty, w trakcie konsultacji społecznych poświęconych inwestycjom jakie powinny zostać zrealizowane w mieście do 2020 r., mieszkańcy uznali budowę nowych basenów za jeden z priorytetów - przypomina prezydent Gdańska Paweł Adamowicz

Pływalnia przy ul. Smoleńskiej zbudowana została na wzór obiektu funkcjonującego przy ul. Azaliowej w Kokoszkach
Pływalnia przy ul. Smoleńskiej zbudowana została na wzór obiektu funkcjonującego przy ul. Azaliowej w Kokoszkach
Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

W najbliższy piątek przy ul. Smoleńskiej będzie można popływać od godz. 13. Później, do 2 września basen będzie czynny każdego dnia w godz. 10 - 22. Jednorazowy bilet promocyjny w tym okresie będzie kosztował 5 zł za godzinę. Wejścia odbywać się będą w "systemie aquaparkowym", co oznacza, że skorzystać z pływalni będzie można o dowolnej godzinie. Po upływie 60 minut chętni będą mogli przedłużyć czas przebywania na basenie dopłacając 10 gr za każdą dodatkową minutę. Ponadto, od godz. 17 do godz. 22 w cenie biletu będzie można skorzystać z sauny fińskiej. Sprzedaż wejść promocyjnych (do 2 września) będzie odbywać się wyłącznie w kasie pływalni.

Po przerwie wakacyjnej, od poniedziałku do piątku w godz. 7 - 16 na pływalni odbywać się będą bezpłatne zajęcia dla uczniów w ramach lekcji WF. W dni robocze, w godz. 6.20 - 7 oraz po godz.16, będzie można korzystać z pływalni na zasadach ogólnodostępnych. Funkcjonować będą tu również komercyjne szkoły pływalnia.

W weekendy basen będzie działał we wspomnianym już systemie aquapark, w godz. 7 - 22.

Już w sierpniu będzie można kupić bilet lub karnet na basen przez internet (na wejścia od 3 września). Służyć temu będzie dedykowany panel sprzedażowy na stronie plywalniegdansk.pl. Tam też znajduje się szczegółowy cennik wejść, obowiązujący od 3 września. Karnety na rok szkolny 2018/19 będą obowiązywały od 3 września, a ich przedsprzedaż w internecie i kasach zostanie uruchomiona już 16 sierpnia. Podobnie będzie zresztą w przypadku basenów na Chełmie, Osowej i Stogach.

Na pływalni będą honorowane także wszystkie karty MultiSport oraz FitProfit.

Basen połączony jest z budynkiem szkoły CKZiU nr 2
Basen połączony jest z budynkiem szkoły CKZiU nr 2
Dominik Paszliński/www.gdansk.pl

Budowa obiektu przy ul. Smoleńskiej rozpoczęła się w maju 2017 r. Inwestycję zrealizowała firma EBUD – Przemysłówka z Bydgoszczy, która wyceniła swoje prace na 13,4 mln złotych.

Liczba gdańskich pływalni rośnie z każdym rokiem. Sporą popularnością cieszy się basen na Stogach, który został otwarty w styczniu 2018 r. W ciągu pierwszych sześciu dni na basenie pojawiło się ponad 2,6 tysiąca pływaków. Obiekt przy ul. Stryjewskiego kosztował 11 mln złotych.

W marcu 2017 roku Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska oddała do użytku basen przy ul. Siedleckiego na Osowej. Koszt tej inwestycji wyniósł ponad 11 mln złotych. W sierpniu 2016 r. DRMG zakończyło z kolei modernizację pływalni na gdańskiej Zaspie. Prace przy ul. Pilotów trwały rok i pochłonęły niemal 6 mln złotych. Od lata 2015 roku funkcjonuje też pływalnia w szkole podstawowej przy ul. Azaliowej w Kokoszkach.

-
Kamila Grzenkowska (0)
www.gdansk.pl
kamila.grzenkowska@gdansk.pl
więcej tekstów autora
-
Kamila Grzenkowska (0)
www.gdansk.pl
kamila.grzenkowska@gdansk.pl
więcej tekstów autora