PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Orunia - IV edycja Biegowego GP Dzielnic Gdańska`19 zakończyła cykl biegów. WYNIKI

Orunia - IV edycja Biegowego GP Dzielnic Gdańska`19 zakończyła cykl biegów. WYNIKI
Byliśmy ponownie tam gdzie biegacze czują się najlepiej - urokliwe miejsce pełne zieleni, ścieżki o różnym profilu nachylenia częściowo zacienione i przede wszystkim świeże powietrze - to Park Oruński.
 IV etap Biegowego Grand Prix Dzielnic Gdańska odbył się w Parku Oruńskim
IV etap Biegowego Grand Prix Dzielnic Gdańska odbył się w Parku Oruńskim
cyfrowe.pl/Jarosław Respondek

 

W niedzielę (15 września) na starcie GP Orunia – św. Wojciech – Lipce stanęło w sumie 600 osób w tym 200 zawodników w biegu głównym oraz 400 w biegach dziecięcych i młodzieżowych. Tak w dużym skrócie przedstawia się czwarty, a zarazem finałowy etap Biegowego Grand Prix Dzielnic Gdańska na Oruni przygotowany przez Klub Lekkoatletyczny Lechia Gdańsk przy współpracy z Radą Dzielnicy Orunia - Św. Wojciech - Lipce.  

- Biegi dziecięce ściągają chyba największą publikę, trudno się temu dziwić bo najmłodszej latorośli dopinguje nierzadko cała rodzina z babcią i dziadkiem - mówi Katarzyna Sośniak organizator Biegowego GP Dzielnic Gdańska 2019. - Ci kibice zostają często na bieg główny, gdzie startuje z kolei mama lub tata lub oboje. To cieszy, że tak wielu gdańszczan potrafi aktywnie spędzać czas i że wybrali właśnie naszą imprezę biegową. 

Każde biegi poprzedzone były obowiązkową rozgrzewką poprowadzoną przez Ireneusza Żaka - trenera personalnego, twórcy projektu Pro Challenge. Irek Żak jest także ambasadorem kampanii Kieruj bez procentów.

 

Był to zarazem etap ostatni tegorocznej edycji cyklu
Był to zarazem etap ostatni tegorocznej edycji cyklu
cyfrowe.pl/Jarosław Respondek

 

Oto zwycięzcy IV etapu:

  • Bieg Główny - Szymon Gumkowski oraz Aleksandra Cichosz,
  • Bieg Brzdąca - Natalia Tomaszewska oraz Konstanty Stachowiak,
  • Bieg Malucha - Martyna Bulkowska oraz Piotr Grynis,
  • Bieg Dzieci Młodszych - Barbara Bielecka i Wiktor Janeczek,
  • Bieg Dzieci Starszych - Zuzanna Olszewska i Jan Wróblewski,
  • Bieg Młodzieżowy Rady Miasta Gdańska - Oliwia Chmurzyńska i Filip Lewandowski.Wszystkie wyniki dostępne na stronie internetowej GP  www.bieginadzielnicach.pl.

 

cyfrowe.pl/Jarosław Respondek

 

W centrum imprezy nie zabrakło stanowisk naszych partnerów i sponsorów, m.in. Helios, Gdańskie Wody, Ortopedika, Klub Zdrowego Stylu Życia oraz cieszącego się wśród najmłodszych dmuchanego Stadionu Energa.

Nieodłącznym elementem całego cyklu jest loteria i zbiórka środków finansowych dla Fundacji Mam Marzenie, która spełnia marzenia ciężko chorych dzieci.

W loterii do wygrania były m.in. koszulki tegorocznej edycji Biegowego GP, pakiety SONKO, bilety do kina Helios, zaproszenia do Loopy’s World, wejściówki do Pitstop Gdańsk, vouchery open do Movement Arena, vouchery od Polar, bony do Ortopedika, oraz wiele innych nagród.

IV etap kończy cały cykl roku 2019, zgodnie z regulaminem biegów wyłonieni i nagrodzeni zostali finaliści cyklu 2019 w poszczególnych biegach i kategoriach.

- Cieszymy się, że w każdym z etapów startowało średnio po ok. 600 uczestników, w tym ponad 400 dzieciaków. To pokazuje, że mieszkańcy chcą brać udział w takich imprezach” - mówi Kamil Sośniak.

 

Wśród 600 biegaczy, ok 400 startowało w biegach dziecięcych
Wśród 600 biegaczy, ok 400 startowało w biegach dziecięcych
cyfrowe.pl/Jarosław Respondek

 

Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal - fragment układanki. Biegacze, którzy uczestniczyli we wszystkich biegach cyklu mogli utworzyć z poszczególnych fragmentów medal całego cyklu.

 

Organizator: Klub Lekkoatletyczny Lechia Gdańsk

Partner Oficjalny: Ministerstwo Sportu i Turystyki

Partner: Miasto Gdańsk

Współorganizatorzy: Rada Dzielnicy Przymorze Wielkie, Strzyża, Zaspa Młyniec oraz Orunia - Lipce- Św. Wojciech

Sponsorzy i partnerzy: Sonko, Helios, NATA ,Drukomania, Sonpap, Ortopedika, Suez, Pitstop Gdańsk, Polar, Movement Arena, Loopy’s World, Gdańskie Wody, SUEZ, Acel, Aste, Cyfrowe.pl, Centrum Wolontariatu w Gdańsku, Gdańskie Centrum Profilaktyki Uzależnień, Biegowy Świat, Fundacja Morze Aktywnoości, Fundacja Mam Marzenie oraz Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego, Escape Time.

Łączność zapewniły: Hytera oraz Radkom.

Patronat: Przewodnicząca Rady Miasta Gdańska Agnieszka Owczarczak

 

oprac. IBwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl